Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok az anyaországiak akik...

Azok az anyaországiak akik vérszopóként sziszegnek a határon túli magyarok állampolgársági lehetősége és szavazati joga miatt azok bevállalnák a román állampolgárságot és határon túl élést?

Figyelt kérdés

Egyáltalán tudatában vannak, ezek az emberek, hogy ez mivel jár?


El sem tudják képzelni milyen egy olyan országban élni ahol nem hivatalos nyelv a magyar és hivatalos helyeken megszólnak és rendre utasítanak érte, ha véletlenül magyarul szólalsz meg.



2015. jún. 7. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

Dehogy vállalnám be.

Nem akarok én putriban élni.

2015. jún. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 electroman75 ***** válasza:
93%
Mi a kérdésed tulajdonképpen?
2015. jún. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%

Ha alapból ennyire szar a romániában élő "magyaroknak" akkor mégis miért veszik fel a kettős állampolgárságot ?

Hogy még szarabb legyen nekik, még inkább megutáják őket ?

Micsoda logika...

2015. jún. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"Mi a kérdésed tulajdonképpen?" Anyaországi magyarként lennél román állampolgár, ha megkapnád ajándékba?


A határon túli magyarok nem "kapták" hanem adták nekik, kényszerrel a határmódosítások után, a magyar állampolgárságuk pedig egyik napról a másikra megszűnt létezni.

2015. jún. 7. 19:38
 5/11 anonim ***** válasza:
47%
Nem vállalnám be, de, ha azt mondom, hogy a viktor vezethetné jobban az országot az sem jelenti azt, hogy én miniszterelnök akarok lenni.
2015. jún. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 electroman75 ***** válasza:
57%
Voltam kint nálatok,kicsit másképpen festet a helyzet mint ahogy itthon tálalják. Kérdésedre válaszolva nem lennék ajándék román állampolgár. Viszont a vérszopó jelződ igaz de nem ránk hanem tirátok. Persze nem mindenki, akiket ismerek annak kb 80%, de lehet hogy több.
2015. jún. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
De attól, hogy állampolgárságot kapnak még nem fognak itt élni, tehát a kérdésed így nem értelmes. Azt pedig kár magyarázni, hogy bárkinek az állampolgársággal van problémája. Az ehhez hozzáadott szavazati jog az ami sértő és pofátlan az ide adózó magyarokkal szemben akik anyagilag viselik is a következményeket, míg a határon túli magyarok nem.
2015. jún. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állampolgárságot támogatom, nincs ellene kifogásom, sőt, talán így egyszerűbb megtartani a magyarságot. A szavazati joggal viszont nem értek egyet. Ez nem csak a székelyekre vonatkozik, hanem a nyugaton élő magyarokra is. Az szavazzon egy ország jövőjéről, aki az adott országban él és oda is adózik, illetve abban a környezetben él, amit irányítani fog a megszavazott párt. Tehát semmilyen külföldi lakcímű ember Magyarország jövőjéről döntő szavazásban ne vegyen részt.
2015. jún. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az állampolgárságot simán, oda meg nem vagyok hülye, minek költözzek.

De ezen a vonalon maradva, ha már messze élek onnan, de van szavazati jogom, szavaznék is oda hozzátok, de a következmények nem nagyon érdekelnének, mert hát engem annyira amúgy sem érint...


PONT ez a baj az egésszel, ahogy már mondták.

Ha valaki itt akar szavazni, azt akarja, hogy legyen beleszólása, akkor viselje ő is a következményeket.

Messziről könnyű okosnak lenni és dönteni, ha utána nem te szívsz a következmények miatt.

2015. jún. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért, mivel jár? Érdekes módon engem még soha nem utasítottak rendre Romániában, mert magyarul beszéltem, pedig jártam ott eleget. Ellenben ottani magyarok már táposoztak le nem egyszer...


Unalmas már ez a nagy mártír duma, kismillió kedvezményetek van, pénzeljük az egyesületeiteket, egyetemet tartunk fenn, most kaptok kórházat is. Mit akartok még? Miért akarsz beleszólni az itteni politikába 800 km-ről?

2015. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!