Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Normális, hogy a Parlament...

Normális, hogy a Parlament Nemzetbiztonsági bizottsága tagja legyen egy kettős állampolgárságú képviselő?

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 14:08
 1/8 anonim ***** válasza:
31%

Miért ne lenne nórmális?


A kérdés nem az, milyen címkét visel, hanem hogy tisztességes ember-e?


(Ne vedd sértésnek, de magánvéleményem szerint manapság a parlament nemzetbiztonsági szolgálatát nyugodtan írhatod kisbetűvel is. És akkor tisztábban látsz)

2015. jún. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
62%
Kettős állampolgárságú személynek semmilyen közhatalmat gyakorló pozíciót nem szabadna adni.
2015. jún. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

>> Miért ne lenne nórmális?


Pl. azért, mert egy magyar/román állampolgársággal rendelkező képviselő nyugodtan lehet román érzelmű (talán román nemzetiségű is) és bizottsági tagként döntenie kell a román hatóságok magyarellenes intézkedéseinek kivédéséről.

2015. jún. 8. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:
23%
lfszt normális. beteg. Hajrá Jobbik takarítsuk ki az országot már ami még megmaradt belőle!
2015. jún. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2-es; teljesen igaz Magyarországon.


De más a helyzet pl. Romániában a magyarokkal, vagy Amerikában a minden másokkal.

Pl. nem tudom, hogy a George Pataki magyar állampolgár-e, de ha igen, attól még -sőt- kiváló amerikai állami tisztségviselő lehet.

2015. jún. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Illusztrációként, ha a mostani hazája katonai konfliktusba keveredne a másik, régi hazájával, akkor Pataki úr garantáltan internálótáborban végezné...
2015. jún. 17. 20:52
 7/8 anonim ***** válasza:
Teljesen igaz, a japánokkal meg is történt.
2015. jún. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet összehasonlítani a bevándorlásból élő országokat a nemzetállamokkal.


Gondolkodom, de még nem találtam ki az analógiát az amerikai indiánok tekintetében.


És Erdély is más a rákényszerített román állampolgársággal. Mert "hűségesküt" 1920 után csak az állami tisztségviselőknek kellett, nem? A gyerekeik-unokáik már eleve román állampolgárnak születtek. Nem tudom, hogy le lehet-e mondani ott az állampolgárságot.


De hát nem ez az egyetlen vitás dolog a nemzetbiztonsági tanáccsal kapcsolatban. Ott van az elvesztett laptop esete is.

2017. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!