Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lenne az ideális himnusz...

Ez lenne az ideális himnusz Magyarországnak?

Figyelt kérdés

Már megelégeltem ezeket a Himnuszos kérdéseket. Viszont most akkor mutatok egy olyat, amit szerintem sokan elfogadnának Magyarország himnuszaként:

https://www.youtube.com/watch?v=2Dm-1Dnhcz4


2015. jún. 8. 21:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. jún. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Gondoltam még a Brahms - Magyar táncokra, de nehéz lenne hozzá szöveget írni, meg a szerzője nem magyar.

Esetleg még a Rákóczi-induló jöhetne szóba.

Vagy ami a legegyszerűbb lenne, ha a szózat lenne a himnusz.

2015. jún. 8. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb az lenne, ha végre békén lenne hagyva a himnuszunk.


Plusz, ha valaki szerint a himnusz nem illik a magyar néphez, az nem ismeri vagy a himnuszt, vagy a népet...

2015. jún. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem. Nyilván ez is szép mű, de nem véletlenül Erkel nyerte meg azt a pályázatot...
2015. jún. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Koplárovics Béci ***** válasza:
Egy fingás-büfögés kánon is jobban bemutatja a magyarokat, mint a javaslataid.
2015. jún. 8. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Már megelégeltem ezeket a Himnuszos kérdéseket." - nem úgy tűnik.


A legtöbb kritikát a Himnusz a szövegéért kapja, merthogy olyan "szomorú", meg "negatív". (Szövegértési nehézségekkel küzdők szerint.) Ez most ugyanaz a szöveg, de szerintem sokkal "kommerszebb" zenével. Az Erkel-féle zene sokkal különlegesebb és ünnepélyesebb. Csak nem kéne ilyen gyászmise-stílusban játszani. A magyar himnusz eredetileg tánczene(!) volt. De még a jelenlegi előadásmódban is felfigyelnek rá külföldiek. A világ egyik legszebb himnusza, csak nálunk fikázzák.

2015. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!