Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Gyűlölöm a hazám, ezért miért...

Gyűlölöm a hazám, ezért miért kéne lenézni?

Figyelt kérdés

Lássuk csak..


- Az ember sajnos nem választhatja meg azt az országot, ahova szeretne születni


Viszont sokan egyből elkezdenek fujjogni, hogy hazaáruló g**i, meg stb. Az ilyen emberek miért nem ölik meg az olyan embereket (ld politikus többsége), akik ténylegesen kihasználják az országot? Jogos a feltevés, hogy az el lehet költözni, de fiatalságom miatt ez nem lehetséges. Nem szeretem Magyarország történelmét (gyilkosság, hazaárulók beállítása hősként (Kossuth), stb), se az ország legfőbb "vonásait" (80-as évek beli kockaházak, pálinka, kolbász, töltöttkáposzta, egyéb "finomságok), se a magyar hagyományos zenéket. Talán a költészetet kedvelem, azt is csak Radnótitól. Amerika jobban "vonz". Jobban vonzanak a helyi ünnepek, tradíciók, a nacionalizmus, a helyi zene (pl country, blues), meg még sok más. Miért lenne ez baj?



2015. febr. 19. 21:23
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
82%

Ha annyira gyűlölnéd már nem lennél itt. Ne kezdj el kifogásokat keresni, nem érdekel, hogy nincs pénzed, hogy nem tudsz egy idegen nyelvet sem, ha annyira utálnád, már megtaláltad volna a módját az elmenetelnek.


De érdekes módon annyira szar ez az ország, hogy mégis megéri inkább itthon dekkolni és a neten ordítozni, mint kereket oldani AKÁRHOVÁ, merthogy ha annyira utálsz itt mindent, akkor neked bármi jobb...

2015. febr. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
15 évesen kereket oldani?Érdekes lenne.Idegen nyelv az már jól megy(koromhoz képest,nem akarok nagyképűnek tűnni).
2015. febr. 19. 21:29
 3/46 anonim ***** válasza:
96%

Még csak 15 éves vagy.

Ennyi idősen én sem tartottam olyan fontosnak a magyar nemzetet.Nem értettem, hogy mi a lényege, nem nagyon tudtam értékelni a magyar kultúrát sem.


Évekkel később ez megváltozott, elkezdtem meglátni az értékeket Magyarországban, a történelmében, kultúrájában.

2015. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 A kérdező kommentje:
Próbáltam keresni a jó dolgokat az országban, de pár ember szeretetén kívül (ld. falusiak, és ritkán városiak) nem igen találtam semmilyen vonzó dolgot az országban, ami arra ösztönözne, hogy maradjak itt, éljem le az életem ott, ahol a legtöbb politikus arra megy rá, milyen elmeroggyant adókkal (netadó, miközben a FIDESZ 2008ban az internet elterjedését szorgalmazta)csorbítsa meg a lakosok pénztárcáját. Talán a táj az, amit érdemes lenne pozitív dologként megemlíteni, de mást nem igazán tudok értékelni.
2015. febr. 19. 21:34
 5/46 anonim ***** válasza:
86%

El lehet húzni, megmondta a vezéretek is!


Lecke kész van kisfiam? :D

2015. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
92%

15 évesen aztán nagy fogalmad lehet róla hogyan mennek a dolgok Amerikában, vagy bárhol máshol.


Annyit azért jobb ha tudsz, hogy a nagy Nyugaton is átlagemberek hada ölni tudna egy 80-as években épült lakásért, mindegy, hogy milyen alakú, és csak nem olyan szar ez az ország, ha ennyi féle ételt fel tudtál sorolni, hidd el Amerikában nagyon sok ember van, akiknek semmi se jut az asztalra.

2015. febr. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 A kérdező kommentje:

"15 évesen aztán nagy fogalmad lehet róla hogyan mennek a dolgok Amerikában, vagy bárhol máshol.


Annyit azért jobb ha tudsz, hogy a nagy Nyugaton is átlagemberek hada ölni tudna egy 80-as években épült lakásért, mindegy, hogy milyen alakú, és csak nem olyan szar ez az ország, ha ennyi féle ételt fel tudtál sorolni, hidd el Amerikában nagyon sok ember van, akiknek semmi se jut az asztalra."


Szeretem, amikor az emberek a kor alapján ítélik meg a másik embert, lenézve azt. Nem mondom, hogy MINDENT tudok az adott ország politikájáról, viszont tudok egy-két dolgot róla (ld. NSA lehallgatás,CIA kínzások,"Demokrácia" terjesztése erőszakkal,beavatkozó politika,olaj miatti háború,Obamacare amit sokan szidalmaznak azért, mert a legcsóróbb embernek is egészségügyi biztosítást ajánl fel, növelve az adókat,stb). Ételek nevét pedig példaként soroltam fel, nem hinném hogy az összeset fel kellene sorolni, egyrészt felesleges, másrészt meg így is átjött a mondani/kérdeznivaló dolog.

2015. febr. 19. 21:41
 8/46 A kérdező kommentje:
Mellesleg nem Nyugat európát említettem meg, hanem az USAt. Igen, azt az USAt is, ahol az emberek lakókocsiban élnek, és építkezéseken, összeszerelősorokon dolgoznak.
2015. febr. 19. 21:42
 9/46 anonim ***** válasza:
72%

azt megertem, hogy a sajat hazadert nem rajongsz, de hogy pont amerikaert igen? hat nekik aztan marha nagy tortenelmuk van, vagy 500 evet is kitesz, a nacionalizmusuk meg addig terjed hogy ok verik a melluket arra h amerika, amerika, kozben meg sehol semmi.

ha meg nagyon vonz , van 3 eved sporolni a penzed, es elmenni szepen oda.

2015. febr. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
89%

Személyes véleményem szerint semmivel nem jobb Amerikába élni, mint Magyarországon. Sőt! Magyarországon vannak a kapcsolataid, a barátaid, a családod.

15 évesen nem csoda hogy nem értékeled ezeket a dolgokat. Ahogy az angol mondja: tinédzser vagy, minden ellen lázadsz, és ilyen ez is. Kár ebbe a politikát belekeverni, 15 évesen erről fogalmad sem lehet.

Annyira utálod, hogy a korod alapján ítélnek meg? Miért, szerinted Ámerikába nem aszerint ítélnek meg?

2015. febr. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!