Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire költenétek a 120 milliárd...

Mire költenétek a 120 milliárd forintot az 1%-os SZJA csökkentés helyett?

Figyelt kérdés
90 milliárdból én bevezetném a szociális ágazat életpályamodellt. kezdő nettó 150 30éves kb 250 nettó így ezek lennének a támpontok. 30 milliárdból meg a leglepusztultabb kórházak felújítására energetikai korszerűsítésére kazánok légtechnikai rendszerek homlokzati szigetelés, évente ez kb. 8-10 nagy kórházra elég lenne és akkor ha a működési költségeik kevesebbek akkor talán nem termelődik újra annyi adósság mint most.

2015. jún. 10. 14:28
 1/6 anonim ***** válasza:

De az az 1% se megy feltétlenül rossz helyre, iskolák, gyerekotthonok, öregek háza, és hasonló létesítmények kapják meg.

Ezeknek így se jut elég pénz, szóval nem megy rossz helyre az a 120 milliárd szerintem.

De azt a 120 milliárdot simán kilehetne spórolni, amire szükség lenne az egészség ügyben. Jutna rá 1%+ ba, de -stadionok

-Iszlám állam elleni akció

-100 millióra plakátokat

-plakátokat széttépik a vandálok, ez is +költség

-külhoni Magyar vagyok, és van valami határok nélkül program, nem tudom állami pénzekből működnek-e, de évente adnak 20,000 FT t minden tanulónak aki kiváltja. Nekem csak az a kérdésem, hogy aki jobban él mint a Magyarországi átlag, itt Erdélyben, annak minek adnak?

-korrupció

-Előzetesen megakadályozható bróker botrányok

-luxus körülmény teremtés a börtönökbe

-bevándorlók (felmérés szerint 1 menekültre több mint 100,000 ft t költenek)


És még sorolhatnám, vannak ebbe olyanok is amik annyira nem igényelnek akkora pénzösszeget, de sok kicsi sokra megy. És persze vannak milliárdos pocsékolások is. Amúgy Romániában az SZJA nem 1%, hanem 2%. Igaz itt a fizetések is fele akkorák xD.

2015. jún. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
azt hiszem félreértettél. és a jövi évi SZJA változásró beszélek. Most 16% és jövöre 15%-ra csökken. Ez 120 miulliárdos kiesés lesz. aminek pont semmi értelm ez haci 1-2 ezer forint egy átlag embernél, igazi átlag nem KSH átlag. vagyis a 80-120 nettót keresőknél
2015. jún. 10. 14:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Elkezdeném épiteni a börtönt a korrupt csaló rabló politikusoknak.
2015. jún. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
eü-re
2015. jún. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Ez csak propaganda, most attól, hogy csökken az SZJA attól még hoznak minden évben 10-15 új adót amivel simán visszaszedik.
2015. jún. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
építenék belőle pár új stadiont
2015. jún. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!