Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg elhiszik a külföldön...

Tényleg elhiszik a külföldön dolgozó magyar fiatalok a Fidesz új programját, a "Gyere haza fiatal! " programot?

Figyelt kérdés

Nem lepődnék meg, ha kiderülne, közmunkára állítja be a fidesz azokat a fiatalokat, akik hazajöttek külföldről.

Elvileg finanszírozni fogják a hazajövetelüket, valamint havi 100ezret biztosítanak nekik albérletre, hogy tudják fizetni a rezsit stb...

Hogy a gyakorlatban ez megvalósul-e, azt már erősen kétlem.

Nem arcátlanság ez Orbánék részéről?



#FIDESZ #költségtérítés #foglalkoztatás #munkaerő-piaci programok
2015. jún. 14. 21:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
96%

7-es


Hát én személy szerint mérnökinformatikusnak tanultam, azon belül is robotika és mesterséges intelligencia volt az, amire szakosodtam. Elmentem egy állásbörzére és 4 hely volt, ahonnan konkrét ajánlatokat kaptam, pedig még meg sem volt a diplomám, hogy majd ha lediplomáztam, akkor jelentkezzek hozzájuk. Egy német, egy svájci és két magyar cég! Én mindenáron el szerettem volna Magyarországról költözni, emiatt a német és svájci ajánlat volt fontos számomra. Utánanéztem a két országnak, de Svájc tetszett jobban. Megszereztem a diplomámat és jelentkeztem a céghez és ki is hívtak egy interjúra, szerencsére az angol mellett németül is beszéltem, bár így is kb csak a kötőszavakat értettem, hát mondhatni a svájci német egy teljesen más nyelv. A cégnél mondták, hogy dolgozik itt még egy szintén magyar gépészmérnök, azzal rögtön jóba is lettünk és neki volt még 2 magyar haverja, akikkel együtt jöttek ki. Na innen ez a 3 barát :D

2015. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
22%

11


És tetszik ez a fajta nyugat-európai liberális életfelfogás ? Melegek támogatása,stb ? :) erre mindig kiváncsi voltam,hogy a nyugat-európába igyekvő magyarok hogy állnak át az adott ország gondolkodására. Nem vagyok melegellenes,meg ilyesmi,ne gondolja senki,csak érdekel.

2015. jún. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

#12

Hogy jön ide a homoszexualitás ehez a témához, amikor nyilván nem a megelgházasságról kérdeztem, hanem akülföldi és itthoni munkaéehetőségekről, a "Gyere haza fiatal" programról?

2015. jún. 14. 21:50
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

12-es,


Én jöttem az ő országukba, szóval nekem kell alkalmazkodni, de nem esett nehezemre, nagyon jól működik itt minden. Nincs olyan, hogy valami kérdéses, hogy lehet e vagy nem. Vagy szabad, vagy tilos. Ennyi.


Úgy képzeld el, írok pár példát:


Rendőr megállít, gyorshajtás 4 km/h-val meghaladtam a megengedett sebességet. Akkor még magyar rendszámú autóm volt. Kiszáll a rendőr és felsorolja, milyen nyelveken beszél. Mondtam, hogy a német tökéletes. Elmondta, hogy ennyivel meghaladtam a sebességet és 50 frank lesz a büntetés. Felajánlotta a fizetési lehetőségeket, rendeztük a számlát. Elkezdtem közben mondani neki, hogy miért vagyok itt, de leállított. Mondta, hogy ő nem az idegenrendészet tagja, ez nem az ő hatásköre, elköszönt és elment.


Másik eset: Mondtam egy svájci ismerősömnek, hogy vízszerelő 10 perces munkáért 470 frankot elkért, ez nem drága? Mondja, hogy nem, mert neki is keresnie kell annyit, amiből meg tud élni, hogy utána azokat a termékeket vegye meg, amiket mi állítunk elő és stb. Nagyon jó gondolkodásmód.


Rendőrt is alig látok, de egyszer láttam egy verekedést, nem hülyéskedek, elkezdődött és 1,5 perc múlva már két rendőrautó fékezett ott le, szóval van gyorsaság.

2015. jún. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

14-es, hát ezért nem mennék ott. A németek pont annyira vaskalaposak amennyire nekem pont jó. 4km/h-nál azt mondják ennyi a tolerancia. 5nél 15 vagy 20 eur lenne, ezt nem tudom pontosan.


A német kolegák is panaszkodnak hogy a svájciak túl kockák, és feljelentenek minden sz@rért.

2015. jún. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

100 ezer forint és töredék fizetés a bizonytalan munkahelyért lószar. Aki erre hazajön, az az, aki nem dolgozni ment ki. A "politikai menekült" cigányaink és hasonlók.


Legalább Orbánék kitakarítják Nyugat-Európát :D

2015. jún. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, hogy ennyire szabályozott minden, emiatt is minden ilyen jó az országban, pl nem ütnek el a zebrán
2015. jún. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

Akinek bejön az élet odakint, az nem fog hazajönni.


Viszont van egy réteg aki alapból csak tapasztalatszerzés, ideiglenes munka céljából megy ki és amúgy is visszajönne, aztán majd villoghat velük a Fityisz hogy "hát kérem szépen hazajöttek".

2015. jún. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Kizárt hogy hazamenjek. Még ha tudnának is annyit fizetni amennyit itt, amit kizártnak tartok, akkor sem változtathatnak minden más körülményen és dolgon, amit már előzőekben is említettek.
2015. jún. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

„nem a megelgházasságról kérdeztem, hanem akülföldi és itthoni munkaéehetőségekről, a "Gyere haza fiatal" programról?”


#10-ben meg is válaszoltad magadnak hogy szar, nem?

2015. jún. 15. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!