Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fiatal dolgozó nők, mennyi...

Fiatal dolgozó nők, mennyi pénzt költötök magatokra egy hónapban? Nem sokallja a párotok, vagy még a szülők ha otthon laktok?

Figyelt kérdés
Ruhára, cipőre, sminkszerekre, tisztálkodási cuccokra, fodrász, kozmetikus, szolárium, beülés ide oda barátnőkkel?
2014. júl. 12. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Én egyenlőre gyűjtök a nyelvvizsgámra+nyelvtanfolyamra, plusz szeretnék egy két nagyobb beruházást csinálni (télikabát, egyenlőre ez nekem nagynak számít) szóval igyekszem visszafogni a kiadásaimat.

Nem sokallják a szüleim (még velük lakok) mert látják hogy nem szórom a pénzt :)

2014. júl. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
A kezdő fizetésem jobb, mint édesanyám fizetése nyugdíj előtt 5 évvel. Amúgy már a párommal lakok, de míg otthon laktam, és keveset kerestem, mert csak alkalmi vagy diákmunkáim voltak, plusz kaptam némi zsebpénzt, azt is az utolsó fillérig magamra költöttem. A páromat sem zavarja a dolog. Az ő lakásában élünk, beszállok a rezsibe, kajába, illetve a saját speckó kajáimat is megveszem magamnak, amiket csak én szeretek. Összességében magamra olyan 100 ezer forint körül költök átlagban. Ebben benne van minden. Van, hogy ennél kevesebbet, van, hogy többet. De tény, hogy imádok vásárolni, nagyon szeretem a ruhákat, cipőket, táskákat, külön gardróbszobában tartjuk ezeket - párom szintén ilyen típus. Sminkekből inkább a high-end termékeket szeretem, így már egy rúzs is 10 ezer forint kapásból, vagy egy alapozó 15-20. Így is marad pénzem, amit félre tudok tenni, illetve minden rendezve van a háztartásban is, nem kell egy szelet kenyéren osztozkodnunk hó végén, szóval nem sokallja senki, bár nem is számolok be senkinek arról, hogy pontosan mennyit költöttem, nem gyűjtöm a blokkokat, és nem vezetek nyilvántartást. 22/N
2014. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
hajfesték 2000.-Ft fodrász fél évben 1x csak vágás, saját magamnak festem, a szemöldökömet is magam szedem, szoliba nem járok, csak tavasztól napozok, ha van időm, tisztálkodási cuccok kb. 5000Ft max, de ebben még a tampon és a tusfürdő is benne van ... otthon kávézom a kertben, nem ülök be drága helyekre :) szóval max 7000.-Ft, de akkor már sokat mondtam. Ruhát, cipőt nem veszek, mert annyi van hogy nem tudom hova rakni.
2014. júl. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Változó, hogy mennyit.

Festetni általában másfél-2 havonta járok. Tisztálkodó szerek kb. havonta 200 forintra jönnek ki (nyilván nem kell minden hónapban venni, csak átlagoltam).Ruhaneműt, cipőt csak akkor veszek ha kell.


Ezek alapján havi 5 ezerre tippelnék, nem sokallja a párom.

2014. júl. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Gyakorlatilag az egész fizetésemet magamra költöm, meg a macskáimra... mivel másra nem kell. A páromat nem zavarja, sőt, még állandóan akar adni is az ő fizujából. Mivel neki sose kell semmi, max félévente vesz egy könyvet. De persze én szoktam neki is venni ruhákat, meg ezt-azt.

Magamnak sokmindent veszek, mindig kell valami. Néha már én sem értem hogy tudok ennyi sok pénzt elkölteni. De volt már olyan is hogy semmi nem kellett, olyankor állatmentőknek, állatkórháznak meg hasonlóknak adományozom.

2014. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Megmondom őszintén, én a keresetemhez képest sokat költök magamra, bár az utóbbi időben azért sikerült visszavennem belőle. Nekem a smink a gyengém, hobbim is igazából - mondjuk mostanában kevesebbet költök rá. Havi átlagot nehezen tudok mondani, mert a költés attól függ, hogy egyes dolgokat mikor kell pótolnom. De mondjuk egy olyan hónapban, amikor minden összejön, sminkre költök min. 10e-t - ebben benne van az alapozó, púder, korrektor, spirál, sminklemosó, körömlakklemosó, ajakápoló... ehhez jönnek hozzá az épp megtetsző dekorkozmetikumok (drogéria alsóbb- és középkategóriájában mozgok főleg) - ebből persze nem esztelenül vásárlok. Tisztálkodási cuccokból is összejön havi kb. 4-5ezer, használok sampont, balzsamot, szárazsampont, hajformázót, tusfürdőt, testápolót, bőrradírt, arcradírt, hidratálót, éjszakai arckrémet, fogkrémet, szemkörnyékápolót.


Ruhát, cipőt, táskát ennél jóval kevesebbet vásárlok. Cipőt általában egy párat veszek egy szezonban mindennapi használatra, ha az előző tönkrement, plusz ha szükség van éppen valamire (pl. elegáns cipőre vhova, vagy edzőcipőre). Ruhavásárlásnál évente kb. 1x újítom fel jobban a ruhatáramat, akkor egy-két hónap alatt 20-30e-t simán elköltök, de ebben gyakran benne van kabát, minőségi fehérnemű és fürdőruha is, azon kívül egy-két cuccot veszek a turkálóból, vagy ha szükség van valamire. Fodrászhoz kb. évente egyszer járok, kozmetikushoz egy időben jártam, de túl drágának találtam ahhoz képest, hogy én is meg tudom ugyanazt csinálni otthon (csak szőrtelenítésre jártam, a bőrömmel nem volt, és nincs is különösebb probléma), a szolit egészségtelennek és feleslegesnek tartom (és amúgy is szebbnek tartom magam a "fehérebb" színemmel, mint a barnával). Beülős dolgaim ritkán vannak, inkább lakáson szoktunk találkozni, annak is megvan a hangulata, és nem gombolnak le egy üdítőért rólam arcpirítóan magas árakat :). Ha számszerűsítenem kéne, évi kb. 2x van olyan beülős történet, ahol én is fizetek, inkább koncertre járok fizetősre. Ellenben színházra sokat költök, bár most az egyetemi szakomhoz amúgy is kell :), és más hobbiim is vannak, melyekre költök (zene, irodalom, scrapbook).


Otthon élek szüleimmel, ők sokallják, de ők kb. mindent sokallnak, amik nem a túléléshez és a tanuláshoz kellenek. Párom nem sokallja, mert neki is van költségesebb hobbija (ő lemezeket, videoszalagokat és könyveket gyűjt).

2014. júl. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ruhára, cipőre, sminkszerekre, tisztálkodási cuccokra,


- a szükséges minimálist.


fodrász, kozmetikus, szolárium, beülés ide oda barátnőkkel?


- ezekre semennyit.

2015. jan. 17. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!