Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a mai Magyarország...

Szerintetek a mai Magyarországon, vagy a 80-as évek Magyarországán volt magasabb az életszínvonal? Miért?

Figyelt kérdés

2015. jún. 15. 20:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
A 80-as években. A válasz egyszerü: akkor volt egy erős középosztály, ma nincs. Az átlag ember is el tudott menni nyaralni, volt rendes étel az asztalán és nem utolsó sorban megélt a fizetéséböl.
2015. jún. 15. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
60%
Igen el tudott menni nyaralni, más kérdés akitől elvették a nyaralót az örült-e neki..
2015. jún. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

"Igen el tudott menni nyaralni, más kérdés akitől elvették a nyaralót az örült-e neki.."


Te nagyon lüke, azok a nyaralók eleve a városi dolgozóknak épültek az 50-60-as években! Úttörőtáborok, SZOT üdülők, olcsó panziók, szállodáz ezrei nőttek ki a földből. Jelentős részük ma is üzemel ifjúsági táborként vagy magánkézben, igaz van jó néhány, amit elbontottak vagy éppen magányosan rohad szét.

2015. jún. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

2.-es! A 80-as években már senkitől nem vették el a nyaralóját. Azokat a Rákosi időkben államosították, de akkor sem mindenkiét.

Már a 60-as évek végétől nagyon sokan építettek nyaralókat az ország különböző üdülőhelyein, ahogyan házakat és lakásokat is. Ehhez nem kellett gazdagnak és magas jövedelműnek lenniük.

Akkor magasabb volt az életszínvonal, az akkori igényeknek megfelelően.

Ma hiába nagyobbak az igények, ha sok család csak egyik napról a másikra tud megélni, és ők vannak többségben.

2015. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
70%

Nem volt magasabb, csak most több felé folyik el a pénz. Telefon, tévé, internet, egy hadosztály luxus cikk, ami régen nem volt, mind jóval több pénzt visz el.


Ha csak azokat az elemeket tartod meg, ami akkor volt, és az akkori szintű szocreal nyaralóba akarsz utazni, azt ma is megteheted ugyanúgy.

2015. jún. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
27%
Nagy átlagban jobb volt, hiszen éppen ez volt a szocializmus lényege. Minimálisak voltak a jövedelembéli különbségek. Azóta szűkült a középosztály, növekedett a szegénység, de a felső tízezer is hízott valamelyest.
2015. jún. 15. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Egyetértek Sir Butcherrel.
2015. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ milyen szempont alapján nézzük. A két kor különböző színvonalaihoz viszonyítva jobb volt. De ha egymáshoz viszonyítjuk, akkor nem (például ma van internet, számítógép, nagy felbontású tv stb.)
2015. jún. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Én még nem éltem akkoriban, de az utolsó válasza szerintem nem helytálló. Amik ma "luxusok", elsősorban technikai vívmányok amik akkoriban nem léteztek, azok manapság filléres tételek az alapvető dolgokhoz, elsősorban az élelmiszerhez képest.


Szerintem a mai Magyarországon a fizetésekhez képest az élelmiszer nevetségesen drága, az elektronikus eszközök meg nevetségesen olcsóak.


Kezdjük el a "szoci szimulátort":


-Visszamondom az internetet és a kábeltévét, spórolok vele kemény 3500 Ft-ot havonta


-Ha korabeli gépeket, elektronikai eszközöket kezdenék használni, pl. képcsöves tévé, a Suzuki helyett Lada, az költségesebbé tenné az életemet, mert ezek több áramot, illetve benzint fogyasztanak


-Az okostelóm egy kifutott modell, amit használtan vettem 30.000-ért. Na, ha azt nem vettem volna meg, spóroltam volna annyit. Tekintve, hogy azt csak egyszer kell megvenni és évekig jó, ha nem akarod mindig a legszuperebbet, és alig kerül a minimál fizetés harmadába, megint nem lennék előrébb vele



Eljutottunk az ételhez és a rezsihez. Az étel egyszerűen drága. Bemegyek egy TESCO-ba, elkezdtem nézni a leggagyibb felvágottakat, margarinokat, ilyesmi termékeket, és egyszerűen nincs olyan, amire ráböknék, hogy "Jééé, ez de olcsó." Magyarországon enni drága, még szart enni is drága. Nem hiszem, hogy a szoci termékek annyival szarabbak lettek volna, mint a TESCO "zs-kategóriás" felvágottjai.

Aztán ott a rezsi. Dacára az Orbáni "rezsiharcnak", még mindig nagyon magasak a számlák, elsősorban a villanyszámla. A szüleim a kertes házban, már a fával való tüzelésre álltak át a gázról, de még így sem jönnek ki jobban.


Szóval, ha olyan életstílust próbálnék követni, mint a Kádár-rendszerben, akkor nyernék párezret a technikai vívmányok nélkülözésével, vesztenék sokezret a sokat fogyasztó képcsöves tévével és a szoci autóval, ételből meg rezsiből meg kb. ugyanitt tartanék.

2015. jún. 15. 21:36
 10/17 A kérdező kommentje:
Utolsó helyett 6-os, azóta még látom írtak.
2015. jún. 15. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!