Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Jobbik politikai térnyerése...

A Jobbik politikai térnyerése tényleg Olaszliszkával kezdődött?

Figyelt kérdés
Sokan azt tartják a fordulópontnak, amikor már azok is megelégelték a helyzetet akik nem rasszisták és minden más nézetüket félretéve melléjük álltak emiatt.

2015. jún. 18. 14:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted ez így van, akkor azzal meg azt ismered el, hogy a Jobbik egy rasszista párt.

Egyébként nem így van a közvéleménykutatók még 2008-ban is a parlamenti küszöb alatt mérték a pártot. A Jobbiknak az áttörést a 2009-es EP választások hozták el. Meg Vona Gábor jobban tudja vezetni a pártot mint a mára már szinte elfelejtett Kovács Dávid tette.

2015. jún. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
91%
Sokaknál volt Olaszliszka az utolsó csepp a pohárban. De szerintem akkorra már beindult a Jobbik. Inkább 2006 őszét mondanám igazi forulópontnak.
2015. jún. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

# 2:


Az olaszliszkai lincselés 2006. október 15-én történt, miközben Budapesten a "fasizmus", a cigányellenesség és az antiszemitizmus elleni fellépést sürgették a "demokraták".

2015. jún. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%
Olaszliszka után alakult meg a Gárda.
2015. jún. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

De nem Olaszliszka miatt, hanem a sok frissen kiábrándult cuclialista új néppártot keresett. Rengeteg ember volt csak azért MSZP-s mert "Orbán szereti a cigányokat". Szerintetek honnan származik ez az Orbán-Orsós cigány gúnyolódás? Na pont innen.


Utolsó csepp? Inkább akkor vált igazán iparszerűvé az ilyen sztorik hatalmas médiaszéllel való eladása.

2015. jún. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Adott kisebbség adott rétege iránti ellenszenv létezett már 30, 50, 100, 1000 éve is. Semmi köze ehhez a Jobbiknak, még akkor nem is léteztek. Egyszerűen a vadállatoknak kéne ember módjára viselkedni, politikától függetlenül.
2015. jún. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak nemrég beszélgettem valakivel aki azt mondta, hogy ő csak azért szavaz rájuk, hátha megoldják a cigány bűnözést és rá is a lincselés volt annyira nagy hatással, hogy vállalja a szimpátiáját a Jobbikkal . És akkor eszembe jutott, hogy az olaszliszkai dologkor én is szimpatikusnak találtam a felvonulgatásokat, stb, pedig egyéb kérdésben nem osztozom velük, de az akkor annyira megrázó volt.
2015. jún. 18. 16:10
 8/9 anonim ***** válasza:

Sok dolog összejött akkor.

Olaszliszka, Öszödi beszéd, október 23...

Kész volt a helyzet egy jóféle haddelhaddhoz.

2015. jún. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

2006-ban úgy tűnt, mintha összeomlott volna a magyar államhatalom. Jó, tudom, hogy ez nem igaz, de borzasztó nagy káosz volt ebben az országban, kisfalvakban pedig egyre nagyobb gondot okozott egy bizonyos népcsoport garázdálkodása. Ebben a szempontból tényleg Olaszliszka volt a fordulópont, amikor már egyszerűen nem lehetett eltitkolni, hogy kik voltak az elkövetők (pedig megpróbálták). Az embereknek meg elegük lett abból, ami itt folyik. Hozzáteszem, közben a kormány szociális lakásokat épített a rászorulóknak (mondanom sem kell remélem, kik voltak ezek a "rászorulók"), és folyamatosan csak azt hallottuk, hogy csúnya, kirekesztő, rasszista nép vagyunk, és nem tudjuk a cigányokat befogadni. Ez igazán kiborította akkor a bilit jó pár embernél. Az emberek pedig rendet szerettek volna, ezért kezdtek a Jobbik felé fordulni.

Jó amúgy ebben benne volt, hogy az akkori kormány legerősebb ellenfele egyértelműen a Fidesz volt (ami akkor még teljesen vállalható párt volt - nem úgy mint most - de erről is napokat lehetne írni), viszont voltak, akik már akkor úgy voltak, hogy nem szerették volna, ha 2/3-ot kapnának (ami végül megtörtént), viszont a baloldal sem volt számukra vállalható, ezért aztán a Jobbikra szavaztak.

2015. jún. 18. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!