Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem érzik most a rezsicsökkent...

Nem érzik most a rezsicsökkentést ellenzők nevetségesen magukat?

Figyelt kérdés
[link]
2015. jún. 18. 22:58
1 2 3
 1/24 ConnectCare ***** válasza:
95%

Igazából nekem nem sikerült megtalálnom a cikk és a rezsicsökkentés között a kapcsolatot.


A cikk valamilyen bűncselekményeknek a talán elkövetéséről szól, a rezsicsökkentés meg arról, hogy az állam erősen belemászott egy piacba.


Pl. Hűtlen kezelést elkövetni rezsicsökkentett árak mellett is lehet és szabad piac mellett is lehet jogszerű egy közműcég működése.

2015. jún. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

A rezsicsökkentés arra volt válasz, hogy a közművek bármekkora extraprofitot megtermelhettek, mert az emberek úgy is kifizetik.


Aztán elkezdték itt mondani ellenzéki arock, hogy jajj így is veszteségesek szegények. Majd meglátjátok, hogy nem lehet nonprofit, és csak a fejlesztések fognak elmaradni.


Mit látunk?! Hogy valóban prémiumokra ment el a fogyasztókon behajtott haszon, és nem épp hogy vegetált a közmű.

2015. jún. 18. 23:26
 3/24 ConnectCare ***** válasza:
95%

Lehetett volna olyan rendszer is, hogy az önkormányzatok X évente pályáztatnak és amelyik pályázó szolgáltató nyer, X évig az szolgáltat. Vagy az állam egy az egyben felvásárolhatta volna ezeket a cégeket, ha a szabad piac annyira félelmetes neki. Ezek is megoldások lettek volna.


A rezsicsökkentés viszont csak a szolgáltatókat húzza le úgy, hogy mikor azok belevágtak az üzletbe, szó nem volt arról, hogy néha majd jótékonykodniuk is kell.

2015. jún. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
majd mindjárt megsajnálom őket
2015. jún. 18. 23:33
 5/24 anonim ***** válasza:
95%
Aki szívvel lélekkel kommunista, annak nincs értelme magyarázni a szabad piac értékét.
2015. jún. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
milyen piac? hány vízmű versenyez nálatok? szerintem elég monopol a piac
2015. jún. 18. 23:50
 7/24 anonim ***** válasza:
95%
Aki kormányközeli forrásból tájékozódik, sikeres ember nem lehet.
2015. jún. 19. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

a 444 a hiteles igazad van

kár hogy le se adták

2015. jún. 19. 00:44
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem érzed nevetségesnek magadat, hogy közmédiás hírt linkelsz?
2015. jún. 19. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

# 8/9 Időpont ma 00:44


Drága egybites, r<1, birkuci, a 444-ről egy szót sem szóltam. Csak gondoltam mondom, hátha nem tűnt fel.

2015. jún. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!