Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha magyar vagyok, megtámadnak...

Ha magyar vagyok, megtámadnak a saját házamban és megvédem magam akkor én is börtönbe kerülök mint ők? Link

2015. jún. 19. 09:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az új BTK sok mindenben az előnyére változott, például jogos önvédelem. Most már sok esetben meg is ölheted a támadódat, nem lesz bajod, például ha fegyverrel támad meg, vagy csoportosan támadnak meg, vagy este támadnak meg.
2015. jún. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Sanszos,hogy igen. NAGYON JÓ ügyvéd kell.
2015. jún. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Nos, én csak egyetlen önvédelmi fogást ismerek, és az halálos. Biztos, hogy csak azt tudnám alkalmazni, bármi is a következménye.
2015. jún. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 tetro ***** válasza:
69%

09.47

te is sokszor láttad ezt mi?

https://www.youtube.com/watch?v=2kf0D_X7uFE

2015. jún. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem láttam még soha.
2015. jún. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kápor, te vagy az? :D
2015. jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha Btk. 21. (2) szerinti támadás ér (A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna), akkor azzal arányos védelem, ha a támadódat elpusztítod, egyéb esetben az elhárítás szükséges mértékének átlépése esetén ha hirtelen felindulásra vagy ijedségre hivatkozol, akkor nem vagy büntethető.


Btk. szerint


21. § Nem büntetendő annak a cselekménye, aki a saját, illetve a mások személye vagy javai elleni jogtalan támadás megelőzése céljából telepített, az élet kioltására nem alkalmas védelmi eszközzel a jogtalan támadónak sérelmet okoz, feltéve, hogy a védekező mindent megtett, ami az adott helyzetben elvárható annak érdekében, hogy az általa telepített védelmi eszköz ne okozzon sérelmet.

22. § (1) Nem büntetendő az a cselekmény, amely a saját, illetve más vagy mások személye, javai vagy a közérdek ellen intézett, illetve ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához szükséges.

(2) A jogtalan támadást úgy kell tekinteni, mintha az a védekező életének kioltására is irányult volna, ha

a) azt személy ellen

aa) éjjel,

ab) fegyveresen,

ac) felfegyverkezve vagy

ad) csoportosan

követik el,

b) az a lakásba

ba) éjjel,

bb) fegyveresen,

bc) felfegyverkezve vagy

bd) csoportosan

történő jogtalan behatolás, vagy

c) az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.

(3) Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.

(4) A megtámadott nem köteles kitérni a jogtalan támadás elől.

2015. jún. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
24%

Ez a rész miért fontos? "magyar vagyok, megtámadnak a saját házamban"


Ha önvédelmet gyakorolsz annak lehetőleg arányosnak kell lenni a támadással.

Ha puszta kézzel támadnak rád, nem lőheted le egy puskával.


Ennyire egyszerű.

2015. jún. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as mert a videóban 11-en támadtak 3 főre a saját házuknál.
2015. jún. 19. 12:30
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem ennyire egyszerű, de ha mondjuk elolvastad volna az eggyel fölötted lévő idézetet a Btk-ból, akkor talán bölcsebb maradtál volna.
2015. jún. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!