Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Békés Megye mitől ilyen...

Békés Megye mitől ilyen fejletlen? Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Nincsenek nagy cégek, itt az egyik legrosszabb a helyzet hazánkban a munkaerőpiacon, itt az egyik legtöbb a munkanélküli az országban, itt keresnek a legkevesebbet országos szinten. Nem igazán fejlesztenek, egyre inkább lemaradunk a többi megyétől valamiért

2015. jún. 22. 15:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
74%

attól is függ, hogy békés megye azért az ország szélén van


ráadásul a keleti szélén


a keleti, a déli és az északi,-észak-keleti részek fejletlenek

2015. jún. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

7 vagyok. Most Szegeden lakom.


Nem gondolnám, hogy minden faluban így van, jártam egy pár helyen, össze tudom hasonlítani.

Ezen felül van saját óvoda, bölcsőde, hát nem minden falu tudná ezt fenntartani. Bár lehet, hogy én túlságosan lokálpatrióta vagyok :)

2015. jún. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

7.!


Nem tudom, hogy Te mióta nem élsz ott, de 3 éve egyirányúsították a busz közlekedést, ez a lakosságnak nem tetszett, nem rég újra kétirányú lett. A hozzá tartozó tanyavilág ami pedig a Tiszántúlon van a béke feneke alatt van, ott kérték, hogy egy az M43-n közlekedő buszjárat térjen be a tanyák közé is, azzal nem foglalkozott a kutya sem... már csak pár kilométer is ekkora különbségeket tud okozni.


De Algyőnek éppen épül a 47-re a 3. körforgalom, kilátó torony is lesz meg bicikliút Szegedre.

2015. jún. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

jó a cigányfalvakban biztos nincs aszfaltos utca,de több az olyan falu, ahol van aszfalt meg csatorna is


kivételeket mindig lehet mondani

2015. jún. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
13-as! Igen, ezeket tudom. Bár írtam, én elfogult vagyok Algyő irányába, mert minden oda köt, kivéve a mostani lakhelyem. 7-es voltam.
2015. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha már aszfaltozásról beszélünk pl.: Maroslelén tudok 3 olyan utcát ahova földút vezet, még nyáron se lehet gépjárművel vagy kerékpárral bejutni azokba az utcákba. Maroslele sincs messzebb Szegedtől messzebb mint Algyő, cirka 10 km-re van, de a megyeszékhely és a falu közt ott a Tisza és a Maros és az M43-as autópálya előtt 50 km-t kellett menni, hogy el lehessen jutni Szegedre, közvetlen buszjárat nem is volt, 4 éve van, de nagyon ritkán. Egyetlen olajkút sincs a területén, nincsen egy üzeme sem, mindenki más városokba jár át dolgozni, sőt akadnak olyanok is akik Algyő külterületére járnak ki. A falu helyzete javult az EU-s pénzeknek és a sztrádának köszönhetően, de azért még mindig alul marad Algyőhöz képest.
2015. jún. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Az únió baszta el. Régen, volt sokféle gyár, de nagy részüket bezárták, a másik részét meg megvette valami nagy cég pl.: a mostani bonduelle gyár régebben egy csabai vállalkozóé volt
2015. okt. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!