Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Békéscsabaiak, elégedettek...

Ak0sgfx kérdése:

Békéscsabaiak, elégedettek vagytok a független Szarvas Péterrel?

Figyelt kérdés
Szarvas Péter a független polgármesterről van szó, aki Vantara Gyula korábbi Fideszes polgármester után jött a polgármesteri székbe. Az egyik játszótársam elégedett vele, mivel ő jobban vezeti a várost, azt tudja hogy Vantara Gyula az országgyűlési képviselő, és azt is tudja hogy a városban sok Fideszes ember van.

2015. máj. 22. 14:40
 1/5 BlackSword ***** válasza:
Itt fideszes... Én még egy darabot nem láttam itt... Hogy jobban vezeti e a várost, azt nem tudom, de nem igazán van változás semmiben...
2015. máj. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem is tudom, régen sokáig ellenzéki polgármesterünk volt, és nagyon kevés volt a beruházás. Vantara 4 évig kormánypárti volt, és ez alatt az idő alatt valóban rengeteg beruházást kapott a város, ő itt népszerű fideszes politikus volt, csakhát utána olyan törvényt hoztak, hogy nem lehet valaki egyszerre képviselő és polgármester is.


Ekkor pedig a 2/3 nagyon labilis volt, és fontosabb volt a Fidesznek egy parlamenti képviselő, mint egy vidéki polgármester, ezért képviselőként indították.


Lett volna esélye fideszesnek nyerni az polgármester választást is, de Hanó Miklóst indították, ő pedig nem örvendett nagy szimpátiának a helyiek körében, már nagyon régen tagja az önkormányzatnak, több pártban is megfordult.


Szarvas Péter, pedig ismert ember volt, szerették a Volán vezérigazgatója volt, csak nem tetszett a fideszeseknek, elmozdították, erre elindult a polgármesterválasztáson, és meg is nyerte.

Ebben szerepet játszott az is, hogy a Jobbik nem indított önálló jelöltet, és "átirányította" az állandó 10-15%-át, hogy SZP-re szavazzon.


Igazából nekem nincsen bajom SZP-vel, nem érzékelek jelentős változást, úgy látom, hogy továbbra is nagyon sok mindent építenek, nem tudom, hogy ezeket a pályázatokat még a kormánypárti polgármester idején nyerték-e el.


Olyan intézkedést pedig még nem tapasztaltam, ami engem közvetlenül érintett volna, de nem is ítélem meg negatívan.

2015. máj. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egyenlőre kb ugyan az van, mint előtte.Mellesleg ezt a nagy város feltúrást, szökőkút-mizériát teljesen feleslegesnek tartom.Nem vagyok puritán, de most egészen másfajta fejlesztésekre lenne szükség.Nem azt kéne szépíteni, ami szem előtt van, hanem azt ami pár utcával arrébb rohad!Például a Luther utcán sorra bezártak és omladoznak az üzletek, de ott virít végig az új utcakő.Tiszta pazarlás! Inkább létesítettek volna munkahelyet, vagy lendítenék fel a mezőgazdaságot, az uniós pénzekből.Ismét a felesleges flanc.Közben a Vöröskersezt, családsegítő, stb, alig tud adni valamit a rászorulóknak.Sajnos még mindíg ott tartunk,olyan a városvezetés, hogy csak oda nem jut, ahová a legjobban kellene!
2015. máj. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tényleg elég fura, hogy csak a belvárost fejlesztik és a külváros meg úgy néz ki, ahogy! Nem szépen! Most már be kellene fejezni a belváros újítását, és rendbe kellene hozni a külvárost is+munkahely teremtés a városban, hogy ne kelljen Dunántúlra menni meg Pestre
2015. máj. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szarvas Péter egy igazi mintája a korrupt polgérmesternek! Lásd, nem igazán tett semmit annak érdekében sem hogy a kistérségi szociális intézménynél jelentkező több tízmilliós sikkasztások elkövetőin kattanjon a bilincs, néhány ember ugyan le lett váltva és minden megy tovább. A dolgozó ugyanúgy le van nézve a vezetőség által, ugyanúgy túl van hajszolva, ugyanúgy nem kapja meg a normális bérét, sőt még szivatják is őket olyan dolgokkal, amik nem is az ő feladatuk lenne. Az idősek elgyengültek, mert sokszor beazonosíthatatlan összetevőkből készült felismerhetetlen ételt kapnak a pénzükért, amit meg sem esznek. Ezt a nagy szociális ellátási maffiát leginkább SZP-nek kellett volna felszámolni, nem a lelkiismeretesebb képviselőknek, tehát nyilván Ő is kapott már pármillát, hogy hallgasson. Másképpen neki is az lenne az érdeke hogy kiderüljön a felelősek sora és feleljenek is a bűneikért, és igenis szűnjenek meg az átláthatatlan szerződések, meg a sógor-koma-jóbarátok körének nem létező jogcímen foglalkoztatása milliós összegekért havonta! És megfizetni a dolgozót, legalább azt megadni neki ami járna és nem fenyegetőzni ha csak annyit mer szólni, hogy nem passzol a pénze, nem lett jól elszámolva. Az idősek ellátásaira pedig jobban odafigyelni, mert többségük fizet az ellátásért, nem is keveset, és inkább a teában áztaják a kenyeret, azt eszik, mert az intézmény által mai napig csak moslékot kapnak. Ennyit SZP-ről. Neki csak az számított, hogy polgármester legyen, semmi más. Csak hát ez nem Körös Volán, itt figyelni is kell...ene... Dróton rángatják a fideszesek, mert bár elvileg független, de zsarolható a hatalom által. Egy báb.
2016. márc. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!