Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik olyan dumával jönnek...

Akik olyan dumával jönnek hogy minek jönnének ide az afrikaiak, mert még ott is jobb az élet, azok gondolkoznak?

Figyelt kérdés

Konkrétan egy példát mondtam, de itt azt lehet látni hogy már annyira el túlozzák helyenként azt hogy itt rossz az élet hogy az már röhej.



Hogy beszélhetünk itt úgy nyomorról ha az újság tele van állás hirdetésekkel, Budapest külvárosában naponta fognak neki házak százainak építéséhez. A 12 éveseknek a buszon mind iphone 6 ja van galaxy S6 ja van, az utak tele vannak 10 milliós autókkal, az átlag fizetés akár honnan nézzük 200,000 FT fele tart, és ez nem a Fidesz felmérése. Értem én hogy egyeseknek rossz az élet mert lusták dolgozni vagy amikor kellett volna, tanulni, esetleg most kitanulni egy normális szakmát amire igény van, de azért nem tudom megérteni azokat akik itt nyomorról beszélnek.



2015. jún. 22. 15:40
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
46%
Kell egy ellenségkép, hogy ne felfele mutogassanak, így áttételesen szavazathoz jut a kormánypárt.
2015. jún. 22. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Te most itt felsoroltad az egyik oldalt. De nem beszéltél a munkanélküliségről, az egyre több hajléktalanról, az évek óta stagnáló bérekről, a gyermek éhezésről. Arról, hogy több a szegény és egyre inkább leszakadóban van egy jelentős réteg attól, hogy normális életet mondhasson magának.
2015. jún. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Sí szezonban Ausztriába, Olaszországba meg még pár helyre szoktunk menni, mikor hogy. De Ausztria tele van Magyarokkal, pedig nem olcsó. S még Franciaország is.


Persze nyaraláskor is a Balatonnál minden tele van, Horvátországot is elárasztjuk.


Tudom hogy vidéken nem megy minden annyira jól, de legtöbb helyről be lehet járni dolgozni városra, és sok helyen alkalmazottat nem kapnak.. Persze az olyan genyó banda aki részegen jár be dolgozni, és ott se csinál semmit az ne is várjon sokat.


Minden esetre nem tudom milyen nyomorról beszéltek. Igaz hogy nem Ausztria szinten vagyunk, és mindig a szomszéd a hasonlítási példa. De világ viszonylatban egy jól élhető ország vagyunk.

2015. jún. 22. 15:47
 4/21 anonim ***** válasza:
@kettes, igen ezek tényleg hatalmas problémák, de láthattuk, hogy hova vezet, ha valaki csökkenteni akarja a társadalmi/vagyoni egyenlőtlenséget, ajánlom figyelmedbe: [link]
2015. jún. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

,,Te most itt felsoroltad az egyik oldalt. De nem beszéltél a munkanélküliségről, az egyre több hajléktalanról, az évek óta stagnáló bérekről, a gyermek éhezésről. Arról, hogy több a szegény és egyre inkább leszakadóban van egy jelentős réteg attól, hogy normális életet mondhasson magának.''


Ha ragaszkodsz hozzá keresek neked táblázatot, de Magyarországon az egyik legkisebb a szakadék a szegények és a gazdagok között Európa viszonylatban.


És a stagnáló béreknél azt tudom mondani, hogy akinek nincs rá anyagi lehetősége NE VÁLLALJON 10 gyereket, és a munkanélküliség is Magyarországon kis mértékű világ viszonylatban is. Jó, ott van az a közmunka, de még mindig jobb hogy arra kapják a pénzt a munkanélküliek mint sem a segélyre, és általában akiből közmunkás lesz, abból sok esetben máshol se tudna más lenni. Mint írtam, tele van az újság munkaajánlatokkal, volt még egy előző kérdés is, ahol leírta egy 120.000 es városba csak egy újságba valami 70 ajánlat volt, szerintem abban vannak nem kamu állások is és lehet kapni.

2015. jún. 22. 15:51
 6/21 anonim ***** válasza:

Azért ahhoz képest itt mennyország van, hogy Afrikában halálos betegségek tombolnak, éheznek, szomjaznak az emberek. Magyarországon elképzelhetetlen az éhezés, mert ha valaki nem csinál semmit csak ki áll az utcára kéregetni akkor is naponta megkeres annyit, hogy pár kiflit meg egy csokit meg tud venni magának, víz meg sok helyen ingyen folyik ami nincs tele halálos baktériumokkal.


De ha Magyarországot nyugathoz viszonyítjuk akkor viszont csúnyán le vagyunk maradva... jelentősen kevesebb munkalehetőség, kevés minimálbér, kevés fizuk. Ha valaki valami nagyot talál ki csak nyugaton tudja szabadalmaztatni, pedig ha Magyarországon maradna az találmány amit magyarok találnak, már jelentősen javulna a gazdaságunk.


De ez köz tudott, hogy az illegális bevándorlók nyugat fele tartanak csak hát hol máshol tudnának belépni az Eu-ba mint Magyarországon.


Am. ha végig gondoljuk mi valahogy mindig valaminek az útjába estünk a történelem folyamán, pl. a törökök Bécsig akartak menni és pont útba estünk...

2015. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De hiába próbáljátok bizonygatni hogy annyira rosszul állunk, 332 euró a minimálbér, annyiból meg egy kis költségű lakásban el lehet lenni, és egy családnak is, bár nem luxus körülmények között, de 800 euróból szerintem meg lehet lenni. És ha vidéken laknak, abból még lejön egy 200 Eurós benzin költség, de nem lehetetlen.
2015. jún. 22. 15:55
 8/21 tetro ***** válasza:

Multkor uraztam buszon. Voltak rajta 12évesek, de hatos telefonokat nem láttam.

és aztvis kétlem hogy budapest külvárosában évi 100ezer új ház épülne.

2015. jún. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"332 euró a minimálbér"

A BRUTTÓ, a nettó ennek 65,5%-a.


"annyiból meg egy kis költségű lakásban el lehet lenni"

Már ha van lakásod, mert abból albérletet nem fizetsz, az biztos. Lakásod meg nem lesz, ha egész életedben minimálbéren vagy.


"de 800 euróból szerintem meg lehet lenni"

Mármint 1 embernek? Még annak is kevés... Egy család meg max. nyomorban tud ennyiből élni, persze fel lehet így is fogni, de az emberek szeretnének jólétben élni.

2015. jún. 22. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Azért kérdező próbálj meg megélni minimálbérből! Egyedül lehetetlen...


60 valahány ezret kapsz kézhez és 70-nél kezdődnek rezsivel együtt az albik...


Több ember együtt lakva talán meg tud élni minimálbérből abban az ideális esetben ha mindenki eljár dolgozni mindennap 8 órába...


De sokaknál 3 emberből 2 nem jut álláshoz vagy csak rész munkaidőben, heti 2 nap 4-4 órára alkalmazzák és keres így havi 20 ezret...

2015. jún. 22. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!