Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi volt az a lökés, ami...

Mi volt az a lökés, ami kiváltotta a mostani menekült-pánikot?

Figyelt kérdés
Számomra nagyon úgy tűnik, hogy szinte egyik napról a másikra indult el ez az eseménysorozat. Jókora felfújt lufinak néz ki, finggal töltve...
2015. jún. 24. 01:46
 1/7 anonim ***** válasza:
12%

Ez úgy kábé 10 ével ezelött kezdödött amikor az Usa és Oroszország le kezdték az észak-afrikai olaly gyarmatositást.

Szét vágták azokat az országokat,és hadurak léptek az egykori vezetök helyére.

Ezek után nem csodálom,hogy menne külnek csak gyalog tudod messze van európa.

2015. jún. 24. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért tűnik úgy hogy msot kezdődött, mert a média most kapta fel, már nem lehetett embereket megfogni Ukrajnával, kellett vlaami új, msot ezt fogják nyomat ni pár hétig, aztán ha nem érdekel senkit akkor keresnek új témát.
2015. jún. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
43%
Nem most kezdodott. Evek ota megy a menekultaradat, csak Orban most akart maganak egy temat, amivel terelni lehet a lopasairol.
2015. jún. 24. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom, hogy ténylegesen emelkedett-e a menekültek száma, de ha igen, akkor szerintem ennek az oka a szír, líbiai, iraki és jemeni polgárháború lehet. Ezeken a területeken gyakorlatilag megszűnt állam létezni, nincs központi kormányzat, pár fegyveres csoport harcol a hatalomért.
2015. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Konkrétan Orbán Viktor EU parlamenti felszólalásakor, 2015. május 19.
2015. jún. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem ebben a média ügyben van valami.

Ha jól emlékszem egy gambiai riportban megkérdeztek egy éppen útra készülő fiatalt, hogy miért indul neki. A válasz az volt, hogy egy ismerősétől kapott üzit, hogy már megérkezett Európába, s minden jól alakul. Ha megnézed a menekülteket, minden második, harmadik kezében ott a mobil.

Eddig a vándorlás inkább a falvakból a városok felé volt, hát ez most kiteljesedett...

Persze a legnagyobb tömeg az iszlám balhé elől menekül, de egyre többen jönnek már Közép-Afrikából (Gambia, Burundi, Ghana, Nigéria, Benin, stb. - akikről eddig halottam).

"Vicc", hogy volt aki Dahomey-inek vallotta magát. Dahomey vagy fél évszázada Benin.

Egyes források szerint 50 milliós menekült áradat várható. Ebből 2 millió fölött van most Törökországban, kb. 600 ezer Líbiában, ki tudja mennyi útközben a Szaharában, a többi még csak készülődik...

2015. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%
Néhány napja nézegettem a wikin ezeket az afrikai országokat. Az egyiknél találtam adatot a népességváltozásra az elmúlt néhány évtizedben. 13 miilióról 34 millióra nőtt. Az ENSZ inkább 37 millóra valószínűsíti. Nem semmi...
2015. jún. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!