Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem van olyan érzésem,...

Csak nekem van olyan érzésem, hogy Magyarországon az emberek valahogy élvezik, ha nem mennek jól a dolgok és emiatt konfliktushelyzetek alakulnak ki?

Figyelt kérdés

Nem csak politikáról van szó, hanem a mindennapi életről is.

Mintha egyesek sportot űznének abból, hogy konfliktus legyen, mert élveznek veszekedni és vitázni a többi emberrel, ha pedig olyanról van szó, akinek erre nincs igénye, azt próbálják megalázni.


2015. jún. 26. 08:42
 1/9 A kérdező kommentje:

De hogy tudjátok, hogy miről beszélek, vegyük mondjuk a cigányokat. Ugye róluk lehet tudni, hogy az életük kész szappanopera, folyamatosan ordítoznak, veszekednek, megcsalják egymást, stb, szóval tiszta káosz az egész társadalmuk.


Nekem olyan, mintha a magyarok nagy része próbálná felvenni ugyanezt az irányt, ha nem is annyira radikális módon, ahogy ők teszik, de mérsékeltebb formában.

2015. jún. 26. 08:45
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az emberek többsége békességben, nyugalomban és létbiztonságban szeretne élni.


Egyébként meg a fejétől büdösödik a hal, ez egy nagyon igaz mondás.

2015. jún. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"Szerintem meg az emberek többsége békességben, nyugalomban és létbiztonságban szeretne élni."


Logikus módon valóban erre lehetne következtetni, mert ugye minden ember nyugalomra és jólétre vágyik, de én nem ezt tapasztalom a környezetemben.

Rengeteg ember kötekedik errefelé, próbálnak mindenkin fogást találni, hogy valahogy meg tudják taposni és rossz legyen neki.

Pletykák, cseszegetések és ehhez hasonlók. Nekem nagyon nem kellenek, érzékeny vagyok ilyesmire és abszolút nem tetszik, hogy ezt látom.

2015. jún. 26. 09:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem élvezik, ha konfliktus van, de valahogy le kell vezetni a feszültséget. Az pedig van bőven manapság a sok éhező szegény családban.
2015. jún. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nekem is ilyen érzésem van!

Panaszkodni kifejezetten szeretnek sokan, és többször éreztem már úgy embereken, hogy abszolút nem megoldás-orientáltak. Mintha az nem érdekelné őket.

Ha nem tetszik valami, akkor lehet panaszkodni, de az energia nagy részét az kell, hogy lekösse, ahogyan megpróbálom megoldani, megváltoztatni, vagy legalább minimalizálni. Ehelyett sokan nyakig ülnek a lecsóban, és valami megváltást várnak valakitől.

Tisztelet a kivételnek.


Ezt egyébként már Ady is megírta:

"Ha van Isten, ne könyörüljön rajta:

Veréshez szokott fajta,"


"Szent galambja nehogy zöld ágat hozzon,

Üssön csak, ostorozzon."


"Ne legyen egy félpercnyi békességünk,

Mert akkor végünk, végünk."

2015. jún. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem nem konkrétan a nyavalygással van bajom, hanem azzal, hogy képesek lennének bármelyik percben a másik torkának esni, csak nem lehet, mert börtönbe kerülnének miatta.
2015. jún. 26. 10:10
 7/9 Duenna ***** válasza:
A fősodratú média is azt sugallja, hogy legyen konfliktus idősek és fiatalok között, férj és feleség között, szülő és gyerek között. A filmek öncélúak, gyilkolják benne egymást, a hírekben folyton kiemelik a családon belüli erőszakosságokat, hány ember halt meg az utakon, folyton rémisztgetik mindenfélével a jónépet, direkt stresszben tartják a politikával, nem elég, ha a munkahelyeken stressz van, még rálapátolnak itt-ott néhányat, aztán hazamegy az illető, otthon meg kiabál mindenki mindenkivel. Ki van ez találva, csakhogy ne érezze jól magát a magyar a saját hazájában.
2015. jún. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"képesek lennének bármelyik percben a másik torkának esni"


Ez is benne van a versben. Amúgy sajnos én is tapasztalom, hogy nyugalmi helyzetben van, aki generálni kezd konfliktust, sokszor mondvacsinált okokkal. Ezt nehezen tudom megérteni.

2015. jún. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Úgy látszik az embereknek mindig szükségük van a sok adrenalinra. Máskülönben már rég világbéke lenne. De az emberek mindig kitalálnak valamit, legyen az vallás, vagy hogy a melegek ne házasodhassanak, vagy csak kimennek hörögni a focimeccsre, esetleg (akár nem is létező) politikai nézetkülönbségekre önkielégítenek. Amíg erre globálisan nagyon sokan rá nem jönnek, addig nem lesz itt változás. De én (reménytelenül?) optimista vagyok :).
2015. jún. 27. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!