Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha engem politikailag üldöznek...

Ha engem politikailag üldöznek Magyarországon, akkor Ausztrália köteles befogadni?

Figyelt kérdés

A kérdés persze teoretikus. Megnéztem egy angol cikket, amely bemutatta egy menekült útvonalát Afganisztánból Európába. Az útvonal mentén számos biztonságos ország volt, ahol az arab személy nem volt veszélyben. Afganisztánból először Iránba menekül, majd onnan Törökországba, onnan Görögországba, onnan Macedóniába, onnan Szerbiába, majd innen Magyarországra.

Most, hogy megérkezett Magyarországra, az EU szabályai szerint országunk köteles ellátni, etetni-itatni, ha továbbmegy, akkor minden EU tagállamnak joga van Magyarországra őt visszaküldeni.

A kérdésem az, hogy miért nem elég Törökországba menekülni neki, vagy Görögországba, ha az életét félti, miért kell neki Magyarországra eljönni?

Tehát, ilyen alapon, ha az életem veszélyben van itt Magyarországon politikai nézetem miatt, akkor elvileg rákényszeríthetném magam Ausztráliára is, még akkor is, ha Ausztrália és Magyarország között számtalan biztonságos ország van.

[link]



2015. jún. 27. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
74%
Van az a mondás, hogy jobb egy BMW-ben sírni, mint egy biciklin. Ez erre is igaz: ha már menni kell, akkor valami jobb helyre.
2015. jún. 27. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Most, hogy megérkezett Magyarországra, az EU szabályai szerint országunk köteles ellátni, etetni-itatni, ha továbbmegy, akkor minden EU tagállamnak joga van Magyarországra őt visszaküldeni."


Ez így nem igaz. Magyarország akkor köteles őt ellátni amíg a menekültügyi eljárás folyik, és azután csak akkor, ha menekültstátuszt kap!

Nem mellesleg ha valahol mondjuk 90% az esélye, hogy menekültstátuszt kap, akkor az ember inkább odamegy, mint oda ahol 1%...

2015. jún. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ezt a cikket most olvastam, és nem nyugtat meg, hogy kb 60.000 arab van az országban, akik ellenőrzés nélkül jöttek be.

[link]

Felrobbantottak Franciaországban egy gyárat, az egyik munkást lefejezték, a fejét feltűzték egy kerítésre és arab szövegeket írtak rá.

Ezt a cikket kb. 10 perce olvastam, Tunéziában nevetve gyilkolta le egy fiatal arab az nyaraló Európaiakat, de csak Európából érkezettekre vadászott: [link]

2015. jún. 27. 13:04
 4/5 anonim ***** válasza:
Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten. A magyarokat nem fogják szívesen látni azok után, amiket orsósék műveltek a menekültekkel.
2015. jún. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

ma 13:21

Én is ettől tartok. Fölháborodnak a nem megfelelő ellátásért és reflexből lefejeznek 10 magyart, és megerőszakolnak 100 nőt: [link]

[link]

[link]

2015. jún. 27. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!