Kezdőoldal » Utazás » Ausztrália » Ausztráliába fogunk költözni....

Ausztráliába fogunk költözni. (Azon belül Brisbane be. ) Én nem szeretnék odaköltözni. Hiszen itt (Magyarországon) Vannak a barátaim, a sulim, az eddigi életem. Szerintetek jó ez a hozzáállás? (többi lent) 13L

Figyelt kérdés

Már megvan az Ausztrál állampolgárság, a bevándorlási engedély.. stb. A házat már az apám kifizette.

Én kb egy hónapja értesültem erről, és ezóta tiszta depi vagyok. Nem szeretném itthagyni a barátaimat, a sulimat, az eddigi életemet!

Még a homokos tengerpartért és a pálmafákért sem!

Próbáltam a bátyámat, és az anyukámat rábeszélni, hogy ez rossz ötlet, de anyukám már gyerekkora óta szeretne Ausztráliában élni. A bátyám (Aki 14 éves) Meg rajong a surf- ért az állandó melegért, a homokos strandokért, és a pálmafákért. Magyarul Ausztráliáért. Szóval. szerintetek változtatnom kéne a hozzáállásomon? Mert én szeretek itt élni! Nem is tudom, hogy meg tudnám e azt a helyet szokni!

Az egész Ausztrál költözésben számomra kettő pozitívum van: A házunk kb 20 méterre van a tengerpart tol. A másik pedig: perfect tudok angolul beszélni, és itt ez ta kamatosztathatom.

De visszatérve az eredeti kérdésemre. Nektek mi erről a véleményetek?



2014. aug. 26. 21:12
1 2 3 4
 1/40 The answer ***** válasza:
75%

Még egyszer?


Nos, ez esetbem fogd fel kalandnak, egy nagy lehetőségnek. Tudom banális, de hidd el, ilyen korban a kapcsolatok és barátságok nagyon kérészéletűek, megszakadnak, új kapcsolatok, barátságok jönnek létre. Ugyanígy lesz ez "down under" is. Jobb környezet, szebb, tisztább, kulturáltabb közegben élhetsz, olyanban, amiről itt a többség csak álmodik. Nem mellesleg a világ összement, potom 24 óra netto repüléssel a világ bármely pontja elérhető bárhonnan, ma már a távolság nem akadály. Örülj neki, értékeld a lehetőséget az élettől, ha így állsz hozzá, akkor nagyszerűen fogod érezni Magad, ellenben, ha negatívumokkal vágsz neki, akkor ott is hasonló élményeket generálsz Magadnak. Az alapvető hozzáállás predesztinálni tudja egy-egy szituáció pozitív avagy negatív kimenetelét.

2014. aug. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
59%

Az, hogy te vagy a világ legszerencsésebb embere, és idegesítő, hogy ahelyett, hogy hálát adnál az égnek, még nyavalyogsz is.


El sem tudod képzelni, hányan a fél karukat odaadnák egy ilyen lehetőségért.

2014. aug. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Nem értem, hogy mitől lenne az jó, hogy itthagyom a régi jó életem, azért, hogy egy másik ismeretlen kontinensre költözzek, ahol nem is ismerek senkit!
2014. aug. 26. 21:39
 4/40 anonim ***** válasza:

Úgy néz ki hogy neked egy ideig sok kényelmetlenseged lesz. Kb 1 hónap múlva itt nagyon melegek lesznek és hozzászokni a klimahoz néha eltart akár egy hónapig is. Mivel se barátod és család tagot nem lesz itt eltart egy ideig hozzászokni. És igen ha olyan hozzaallasal jósa ide hogy nem akarod akkor neked soha nem lesz itt jó.

Szóval ha már sors úgy hozta hogy világ egyik legjobb városába jössz kapd össze magad és elvezd az életed mert ami neked megadatott könnyen az másnak sok éves kemény munkáját takarja a háttérben. Egy jó tanács előre, ne kerülj minden magyar de azokat akik magyar kluboba járnak azokat igen.

2014. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
47%
Azért, mert te még időben elhagyod a süllyedő hajót.
2014. aug. 26. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló! Nem értem a válaszodat.
2014. aug. 26. 21:48
 7/40 anonim ***** válasza:
58%
Jelenleg elképesztően rossz irányba halad az ország, és például a te korosztályod ezt úgy megszívja, mint a torkosborz. Ritka mákod van, hogy kijutsz nyugatra, és jobb lehetőségeket kapsz. Ausztrália soknemzetiségű, hamar találsz magadnak új barátokat, ha meg nem, akkor ott a Skype, meg a repülő. Csak vigyázz, mert ugye Ausztrália némiképp halálos kontinens.
2014. aug. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
56%

Azért nem érted, mert még fiatal vagy. Bízz a szüleidben: jól döntöttek.


Barátaid meg percek alatt lesznek ott is.

2014. aug. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 A kérdező kommentje:
Miért lenne az?
2014. aug. 26. 22:07
 10/40 anonim ***** válasza:
70%
Én megértem, hogy nem akarsz költözni, és nyilván még nem fogod fel, hogy ezzel csak jól jársz. Barátaid lesznek majd ott is és késöbb, ha már nagykorú leszel, akkor akár vissza is költözhetsz (kétlen, hogy így lesz). Addig meg megismersz egy új országot, új kultúrát és embereket és úgy igazán megtanulod a nyelvet.
2014. aug. 26. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!