Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Arra nem gondolnak a taxisok...

Arra nem gondolnak a taxisok hogy olcsóbban és tisztességesebben kellene dolgozniuk és akkor az emberek nem az Ubert választanák?

Figyelt kérdés

Erről pont volt egy SouthPark rész is. Ott valaki felvázolta, hogy mi lenne ha tisztességesek lenének. Erre kiakadtak, hogy mi az hogy tisztességesen. Inkább a konkurenciát akarták kiiktatni.


[link]


2015. júl. 1. 21:48
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

A taxisok árait nem a taxisok szabják meg, legalábbis Budapesten már nem.


A többi jogos :-)

2015. júl. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Alatta a kommentekben az embereknek is igaza van. Nagyon le vannak maradva a korral a taxisok. És máshol is fent állnak ezek a problémák.


Amúgy a mi városunkban is eléggé vicces volt. 800 forint volt 2 utcát megtenni taxival. EZ aztán jó órabér ugyanis 2 percre volt a hely. Egyik öreg ismerősöm volt aki elég beteg most és nem biciklivel akart menni a kórházba.

2015. júl. 1. 22:00
 3/30 anonim ***** válasza:
63%

Az Uber semmivel sem olcsóbb, hogyha a vonatkozó jogszabályokat betartanák a sofőrök a személyszállításra.


Olyan ez, mintha mindketten vennék egy azonos terméket egy nagykerben, de én nem fizetem ki rá az ÁFA-t, te meg kénytelen vagy.

Keresünk rajta azonos hasznot én mégis 27%-al olcsóbban adom. ÉS ha csökken a vevőköröd azt mondom olcsóbban és tisztességesebben kéne dolgoznod :). Na hogy tetszene?

2015. júl. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
94%

"Amúgy a mi városunkban is eléggé vicces volt. 800 forint volt 2 utcát megtenni taxival."


Ez Budapesten 450Ft alapdíj+280Ft-os km díjjal számolva 1250méter... :D


"Egyik öreg ismerősöm volt aki elég beteg most és nem biciklivel akart menni a kórházba."

Miért nem vesz egy autót annak az összes fenntartási költségével együtt? Akkor nem kellene ilyen mocskos drágán taxizni. Hmm, ja hogy így már mégsem olyan drága.


"Ott valaki felvázolta, hogy mi lenne ha tisztességesek lenének."

Lehet az amcsiknál máshogy megy, de nálunk - Budapesten legalábbis - mondhatni elég szigorú szabályozás van.


"Inkább a konkurenciát akarták kiiktatni. "

A konkurencia is nyugodtan taxizhat, ha betartja a rá vonatkozó szabályokat. Az Uber is csak azért tudna olcsóbb lenni, mert semmilyen a taxizásra vonatkozó szabályt nem tartana be.


Ez megint egy olyan kérdés, amiből így elsőre arra tudok gondolni, hogy még egy honfitársunk látja helyénvalónak a fekete munkát. Az a baj, hogy még mindig sokan vagytok akik így gondolják és ezért lassan már Kambodzsa is leköröz minket...

2015. júl. 2. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Még egy utolsó dolog:

[link]

2015. júl. 2. 03:20
 6/30 A kérdező kommentje:
Nem ez.
2015. júl. 2. 03:20
 7/30 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van. Anno egy vidéki városban meglepődtem, hogy nem kérnek irreálisan magas árat a taxisok, csupán körön belül durván 3-400 forintot (a kör lefedte az egész várost a csatlakozott településrészekkel együtt), azon felül pedig km-ként felszámoltak talán 150-200 forintot.


Ha ketten ültünk be a taxiba, olcsóbb volt, mint a helyi járat. Ugyanakkor például Győrben eljutni a vasúttól az egyetemig bőven többe került, mint 1000 forint. Többet nem is taxiztam ott, de más sem.. Állandóan ott parkoltak a taxik a parasztelosztónál..


Ugyanakkor vidéken meg folyamatosan azt láttam, hogy cikáznak jobbra-balra. Szóval? Szerintem sem kéne ilyen irreálisan magas árakon dolgozniuk és nem lenne ez a gond. De már megint a tüneteket akarják megszüntetni, a kiváltó okok helyett.

2015. júl. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Az Uberre nem vonatkoznak a torvenyi eloirasok, igazabol semmi sem vonatkozik ra, ugy konnyu versenyezni.
2015. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Aki tehetős, az nem fogja alább adni az igényeit és továbbra is taxizik Uber ide vagy oda, mert neki ez a tarifa is aprópénz, nem kell azon filóznia hogy mennyit spórolhatna. Megnézném, hogy egy átlagos napon kikből áll egy drágán dolgozó taxis klientúrája. Gondolom csupa üzletemberből, vagy más egyéb jól szituált, jól kereső személyből.
2015. júl. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
A taxisok egyforma fix díjért mennek - legalábbis Budapesten.
2015. júl. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!