Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért számít szélsőliberalizmu...

Miért számít szélsőliberalizmusnak vagy liberálfasizmusnak egy faji alapon ítélkező embert lerasszistázni? Nem inkább pontatlanság?

Figyelt kérdés
Itt most arról beszélek, hogy ha azt mondom valakire, hogy rasszista, aki valójában nem bizonyos rasszhoz tartozó embereket tart értéktelenebbnek, mint a többit, hanem bizonyos népcsoporthoz tartozókat - pl 6 millió izraelita kiirtását sokkal kisebb tragédiának tartja, mint kb két-háromezer palesztin meggyilkolását, vagy úgy véli, hogy ha Magyarországon sok roma születik az rosszabb, mintha sok szláv születik, attól függetlenül, hogy az utóbbinak sem örülnek - akkor én egyből libsinek, ballibsinek, liberálfasisztának meg efféléknek leszek kikiáltva miközben a megnyilvánulásom egyszerűen csak pontatlan volt, hiszen a népcsoport egy szűkebb dolog, mint a rasszok, de ugyanarról a megkülönböztetésről van szó, mint a rasszizmusnál.
2015. júl. 7. 21:15
1 2 3
 1/23 Bob the builder ***** válasza:
75%

szélsőliberalizmusnak vagy liberálfasizmusnak


ezek mik?


te kevered a dolgokat de nagyon

2015. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
68%

az semmi. néhány éve, mikor úgy felfutott a turbómagyar szubkultúra, és pár fazon ontotta magából a szálasista dumákat, nekik ha azt mondtad, hogy ők rasszisták, akkor te már nem voltál sem magyar, sem ember, hanem zsidó, féreg és egyéb szép dolgok :)

egyébként én sosem értettem, hogy aki egész nap a kurucinfón pörög, rühelli a cigányokat, a zsidókat, naphosszat izraeli belügyi híreken átkozódik, a holokausztot tagadja, az miért kéri ki magának, ha lenácizzák. a kétezres évek elején egyfolytában komcsizták a kapitalista, pénzmániás baloldali politikusokat a fideszes és miépes tolvajtársaik. az kevésbé állta meg a helyét, mint ez.

2015. júl. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
2%
Azt nem tudom mi az a "holokauszt", de amit #2 mond!
2015. júl. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
30%
Nem öltek meg 6 millió zsidót, hivatalosan sem....
2015. júl. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes véletlen, hogy aki a legjobban védelmébe veszi a kisebbségeket, aki az antirasszizmus, internacionalizmus és tolerancia melldöngető élharcosa, az harsogja a legordasabb magyarellenes szólamokat.


Itt a gyakorin is előszeretettel fordulnak elő:


Külön topic szól arról, hogy a magyar bűnös (sic!) nép.


Ja, és szerintük a magyar buta, lusta, elmaradott, mucsai, bunkó, intoleráns, műveletlen, az ország pedig szar, ahonnan menekülni kell a "felvilágosult" nyugatra stb.


Nomármost ez tőről metszett rasszizmus.


Aki a magyarságról többes szám második személyben, becsmérlően ír, az eleve nem lehet magyar, ezért ne sértődjön meg, ha megkapja a magyarellenes, idegenszívű jelzőket.

2015. júl. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
43%

ez a magyarellenesség jópofa dolog. egyfelől ugyebár ez egy létező fogalom, hiszen a környező országok politikája az elmúlt kétszáz évben többször is magyarellenes volt.

persze a kurucinfó generáció ezt a fogalmat sem hagyta érintetlenül. elirigyelték a kisebbségektől, zsidóktól, cigányoktól az üldözöttséget, hiszen az üldözöttség egész jó móka, pláne akkor, ha amúgy senki nem is üldöz. és onnantól kezdve retteghet mindenki, aki például leírja, hogy "mi magyarok miért vagyunk akkora parasztok, hogy nem szedjük össze a kutyánk után a sz@rt?". ezt a pszichológia paranoiának nevezi, szerintem meg rohadt vicces. a youtube kommentek bizonyos videók alatt 90%-ban arról szólnak, hogy zsidókból szappant kell gyártani, holokauszt nem volt, hanem lesz, dögöljön meg az összes cigány. szóval erre a magyarellenesség-ellenességre még rá kéne gyúrni picit, bár elhiszem, hogy úgy nehéz, ha az a fajta magyarellenesség nem is létezik, amit ki akartok találni.

nagyon érdekes jelenség, örülök, hogy ismét belefutottam.

2015. júl. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
12%
persze, biztosan vannak olyan, magyar ajkú emberek is, akik olyan kommenteket írnak, miszerint "minden magyar egy kalap sz@r". mondjuk én ilyet még nem láttam, de biztos létezik ilyen is.
2015. júl. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

#4

A "bomnbenholokausztot" nem a Szövetségesek csinálták?


És az "indián holokauszt"-ban szerintem nem volt egyik oldalon se "zsidó".

2015. júl. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
8: igen, azokat nem is tagadja senki.
2015. júl. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

5-ös rávilágított a lényegre! A magyart lehet becsmérelni, magyar így szar, úgy szar, nem ér semmit, prolik, sunyik, rasszisták, bármi ami jó volt az országban azt sem ők csinálták, hanem a zsidók, cigányok, románok, még véletlen se legyél büszke semmire. Aki nem hiszi, hogy így van, számolja meg azokat a cikkeket a fősodratú médiában (kb. minden médium), amelyek arról szólnak, hogy mire lehet büszke a magyarság, aztán meg hogy mire nem, meg persze a kisebbségeket ajnározó cikkeket is. Valakik még bűnhődni fognak a magyar identitás felszámolásáért....

Persze ez tervszerűen zajló folyamat, nincs még egy ilyen ország, ahol ennyire megvetnék a saját hazájukat, és hogy miért pont ez az ország lett ilyen? - mert ilyen nagy arányban sehol sem uralnak minden fontos pozíciót kisebbségiek....

2015. júl. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!