Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A MÁV-nak miért csak lepukkant...

A MÁV-nak miért csak lepukkant, régi, tragacs vonatai vannak?

Figyelt kérdés

Pár Flirt vonat kivételével csak rohadó undormányai vannak. Régi vackai. Hogy vagy ez egy európai városban?


Tegnap utaztam vonattal és mikor beért a vonat a Keleti Pályaudvarra, állt a sor, mert legelől az ajtónál két külföldi állt. Csak egyhelyben álltak, várták, hogy magától kinyílik az ajtó. Annyira szégyeltem magam és a többi ember szintén. Nagyon látszott rajtuk. Aztán megmondtuk nekik, hogy ezt bizony kézzel kell és megmutattuk hogyan kell. Szerencsétlenek nagyon el voltak tévedve. Máshol az ilyesmi természetes.


A másik amin jót rötögtem: Jegy hátulján szöveg: "Utazzon velünk a Balatonra!" "A nyári szezonban, augusztus 30,.ug korszerű, légkondícionált motorvonatok, Intercity kocsik,, hétvégén plusz vonatok közlekednek a Balatonra.


Komolyan mondom a fejemet fogtam és sült le a pofámról a bőr. És nem csak a lepukkant klíma nélküli vonat volt az okat. Hanem ez egyszerűen szánalmas. 2015 Európájában ennek természetesnek kéne lennie egy országban. Pláne ott ahol a világon a legmagasabb az ÁFA.


Én nem tudom mit képzelnek ezek.. Valaki világosítson fel..



2015. júl. 8. 08:35
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Akkor te a Desirokat sem láttad még ezek szerint.
2015. júl. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az egészben az a röhej, hogy például a DB tehát a német vasutak is rengeteg "kilincses" légkondicionálatlan kocsival van/volt felszerelve.

Tehát megint egy olyan makog össze-vissza, akinek fogalma nincs arról, hogy az "imádott Nyugaton" milyenek is a körülmények. Valójában sok helyen ugyanilyenek vagy akár rosszabbak. De például a MÁV így is köröket ver a szlovák, román vagy szerb vasútra, csak, hogy a saját régiónkat említsem.

2015. júl. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Jó de itt Magyaroszágon a legmagasabb az ÁFA a világon és itt van a legtöbb féle adó is. Baromi alacsony fizetések ellnére nyugatiak az árak.
2015. júl. 8. 09:47
 14/22 anonim ***** válasza:
Ausztria Bécs: ugyanez volt csak fordítva. A metrókocsi egyik ajtaja nyílt ki, azt hittem elromlott. Kiderült, hogy ott csak az egyik szárny nyílik, ha sokan szállnak vagy babakocsival akkor kézzel kell nyitni.
2015. júl. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
96%

"Baromi alacsony fizetések ellnére nyugatiak az árak."


Nincsenek nyugati árak! Majd meglátod te is, ha egyszer veszel egy vonatjegyet egy nyugati országban.

2015. júl. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem közel sem olyan rossz a MÁV, mint amilyennek beállítják. Olyan kevés pénzből, amiből gazdálkodik, pedig különösképpen jó. Budapest környékén teljesen normális, a múltkor pl. 1 óra alatt beértem Nagymarosról Kőbánya-Kispestre. Ennyi idő alatt át se lehetne jutni Budapest egyik végéből a másikba BKK-val.

Németországban is csak a nagyvárosok környékén színvonalas a szolgáltatás, illetve ide tartoznak még a nagyvárosokat összekötő vonalak. De ott is nagyon sok szárnyvonalat, mellékvonalat szüntetnek meg a kihasználatlanság és a rossz pályaállapotok miatt.

Egyébként pedig az elővárosi vonalak jelentős részén már most is nagyon sok új vonat közlekedik.

Véleményem szerint a fővonalakat kellene erőteljesebben fejleszteni, pl. a Budapest-Hegyeshalom-vonalat, hogy vonzóbbá váljon a vonatközlekedés. A kihasználatlan mellékvonalakat itt is meg kellene szüntetni, s a távolsági buszoknak ráhordó szerepet kellene betölteniük. Ehhez persze komplex együttműködésre lenne szükség a MÁV és a különböző Volán-társaságok részéről, ami jelenleg kevés helyen valósul meg.

2015. júl. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
61%
Kezdenék spórolással: megszüntetni a vasutasoknak meg a családtagoknak járó ingyen utazást, teljesen fölösleges és azonnal megszüntetném az összes olyan vonalat, ahol 20-nál kevesebben utaznak. Ez mind ráfizetés a MÁV-nak és azon keresztül az adófizetőknek. Egyből lenne pénz normális vasúti kocsikra.
2015. júl. 9. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
62%

"Kezdenék spórolással: megszüntetni a vasutasoknak meg a családtagoknak járó ingyen utazást"

Te is nagyon képben vagy, ha azt gondolod, hogy itt folyik el a pénz. A vasutasok ingyenes utazását nem fogják soha elvenni, mivel ők így járnak munkába is, emellett ez egy fajta béren kívüli juttatás (olyan sokat nem keresnek, elhiheted). A családtagokén el lehetne gondolkozni, de a közhiedelemmel ellentétben csak a házastárs és az egy lakcímre bejelentett nappalin tanuló gyereknek jár, és még így is kb. 3 főben van maximalizálva.

2015. júl. 9. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"A vasutasok ingyenes utazását nem fogják soha elvenni,"


Mondtam én, hogy jó nekünk úgy, ahogy van...jó nekünk a lepukkant kocsi is...birkamagyarnak jó az is.


Családonként 3 ember? :O( Jesszusz! Képzeld sok embernek semmiféle béren kívüli juttatás nem jár, nem hogy családtagnak! Önmagában ez nem sok, de sok kicsi sokra megy...nyilván ingyen -öhöm az adófizetők pénzén- utaznak ebből kifolyólag többet. Ismerek ilyeneket, mielőtt még azt mondanád a levegőbe ugatok...a wc-re is vonattal mennek - szinte hetente- ez azért egy kissé luxus szerintem... És persze a felvázolt spórolás tekintetében ez csak egy szegmens lenne...önmagában nem elegendő!

2015. júl. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

"...a wc-re is vonattal mennek "


Régebben a hajósok is kaptak a családjukkal, így a 2000-es évek elején nekem is Volt igazolványom. Kb. azt hiszem egyszer használtm 4 év alatt.

2015. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!