Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A MÁV-nak miért csak lepukkant...

A MÁV-nak miért csak lepukkant, régi, tragacs vonatai vannak?

Figyelt kérdés

Pár Flirt vonat kivételével csak rohadó undormányai vannak. Régi vackai. Hogy vagy ez egy európai városban?


Tegnap utaztam vonattal és mikor beért a vonat a Keleti Pályaudvarra, állt a sor, mert legelől az ajtónál két külföldi állt. Csak egyhelyben álltak, várták, hogy magától kinyílik az ajtó. Annyira szégyeltem magam és a többi ember szintén. Nagyon látszott rajtuk. Aztán megmondtuk nekik, hogy ezt bizony kézzel kell és megmutattuk hogyan kell. Szerencsétlenek nagyon el voltak tévedve. Máshol az ilyesmi természetes.


A másik amin jót rötögtem: Jegy hátulján szöveg: "Utazzon velünk a Balatonra!" "A nyári szezonban, augusztus 30,.ug korszerű, légkondícionált motorvonatok, Intercity kocsik,, hétvégén plusz vonatok közlekednek a Balatonra.


Komolyan mondom a fejemet fogtam és sült le a pofámról a bőr. És nem csak a lepukkant klíma nélküli vonat volt az okat. Hanem ez egyszerűen szánalmas. 2015 Európájában ennek természetesnek kéne lennie egy országban. Pláne ott ahol a világon a legmagasabb az ÁFA.


Én nem tudom mit képzelnek ezek.. Valaki világosítson fel..



2015. júl. 8. 08:35
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"Képzeld sok embernek semmiféle béren kívüli juttatás nem jár, nem hogy családtagnak!"


Hosszú évek óta szeretném megfejteni, mi az oka ennek Stockholm-szindrómás, negatív irigységnek, ami ebben a népben mélyen gyökeredzik. Te neked nem az a problémád, hogy neked nem jár, hanem az, hogy nekik meg igen! Elgondolkoztál te már ezen? Nem a vasutasok tehetnek róla, hogy neked nincs semmilyen béren kívüli juttatásod. Komolyan, tökéletesen igaz a vicc: [link]


És hogy sok kicsi sokra megy? Neked fogalmad sincs, még csak nagyságrendileg sem, hogy mennyi pénzből gazdálkodik a vasút, meg hogy hány és milyen anyagi helyzetű családot érint. Mégis szerinted mit kellene nyújtania egy vasútnak béren kívül, ha nem ingyen/kedvezményes utazást? Ingyen pelenkákat, sörkuponokat?

2015. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

"a wc-re is vonattal mennek - szinte hetente- ez azért egy kissé luxus szerintem"

És ha nem mennének, megnyugodna a lelki békéd? Mert hidd el, igazolvány nélkül az ilyen típusú emberek nem, vagy alig utaznának. Vagy gondolod, hogy majd elkezdenek ipari mennyiségben jegyet venni? Mivel nem, valós bevételtől nem, vagy alig esik el a vasút.


Amúgy én utazom napi szinten vonattal, hát arcképes igazolvánnyal nagyon-nagyon kevesen utaznak. Ellenben személyi igazolvánnyal (65+) viszonylag sokan. Többek között az is nagy veszteséget generál a MÁV-START-nak, mivel az állam előírja az ingyenességet, de nem fizeti ki. Aztán lehet a vasútra ujjal mutogatni, hogy milyen veszteséges.

2015. júl. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!