Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ez megoldás lehet...

Szerintetek ez megoldás lehet a bevándorlás problémájára?

Figyelt kérdés

Én arra gondoltam, hogy a kanadaihoz, vagy ausztráliaihoz hasonló pontozásos kvótarendszert be lehetne vezetni.


Pontozni kellene a nyelvtudást, az iskolai/szakmai végzettséget, a szakmai tapasztalatokat és az életkort is. Aki beszél angolul, vagy az általa megcélzott európai ország hivatalos nyelvén, illetve olyan szakmája van, mely az adott országban hiányszakma és esetleg tapasztalata is van benne az előnyben részesülne. Mivel Európa országai öregedő társadalmúak, ezért a fiatalabbak több pontot kapnának.


Ez így van Ausztráliában és Kanadában is.


Mivel a menekültek olyan országokból jönnek, ahol nincs színvonalas oktatás ezért sokan nem mennének át a szűrőn.


Mivel az európai és emberi morál azt kívánja meg hogy az elesetteken, menekülteken segítsünk ezért ők maradhatnának, de csak meghatározott ideig. Mondjuk 3 évig, ha ez idő alatt sikerül megtanulniuk a nyelvet és egy szakmát akkor megpróbálhatnak átmenni a szűrőn, ha ezúttal sem sikerül akkor marad a kitoloncolás.


Mivel a magyar társadalom egy része éppen hogy magát eltudja tartani, ezért a bevándorlók eltartásáról és itt maradásáról népszavazást kellene tartani.



2015. júl. 9. 21:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
36%

A politikai menekülteket beengedik, és ők legtöbbször dolgoznak is. Nekem is van politikai menekült kollégám, beszél 3 nyelven, normálisan dolgozik, és adót fizet. Semmi gond vele.

A bevándorló viszont nem azért jön ide, mert dolgozni akar, hanem azért mert azt akarja, hogy valaki eltartsa. Eredetileg Franciaország és Németország a cél, nem kéne őket nagyon regisztrálgatni, hadd menjenek.

2015. júl. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

nézd már meg a térképen mekkora Canada vagy Ausztrália

:-)

voltál már a tengerentúlon , én már igen..

addig ne irj ide ekkora " sületlenségeket.."köszi

2015. szept. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!