Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A poligámia bevezetését miért...

Kürasszír kérdése:

A poligámia bevezetését miért utasítják el egyhangúan a baloldaliak és a liberálisok szemben a melegházassággal?

Figyelt kérdés

A melegházasság melletti fő érv, hogy diszkriminatív, ha csupán a férfiak és a nők házasodhatnak. Az pedig teljesen érdektelen, hogy a nyugati kultúrkörben sosem létezett korábban melegházasság.


Viszont a poligámiát, a bigámiát elutasítják, pedig ezt is lehetne diszkriminációnak tekinteni egy "sajátos" kisebbség tagjai ellen. Ez pedig oly csúnya dolog.


A monogámia teljesen egyértelműen a kereszténység kulturális öröksége a nyugati társadalmakban. Más kultúrkörökben a poligámia volt az általános.


Ha két felnőtt meleg - vagy heteroszexuális egyén - szabad akaratából összeházasodhat a liberálisok szerint, akkor mégis milyen racionális alapon tagadják meg ezt a jogot a többnejűség, vagy a többférjűség, vagy a többtagú biszexuális házasságok híveitől?


A balliberális álláspont az, hogy azért, mert csak a monogám házasság elfogadható, mert ez a Nyugat kulturális öröksége. De könyörgöm, hiszen a Nyugat kulturális öröksége az is, hogy csak férfi és nő köthet házasságot, hát hogy van ez?



2015. júl. 11. 10:55
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Ráadásul hogy lehetne diszkriminatív a melegházasság tilalma, mikor a házasság fogalmába az emberiség eddigi történelme folyamán mindig csak a férfi - nő kapcsolat tartozott bele.


Ilyen joggal soha, semmikor nem rendelkeztek a homoszexuálisok.

2015. júl. 11. 11:01
 2/23 A kérdező kommentje:
Jómagam a melegek bejegyzett élettársi kapcsolathoz való jogát nem ellenzem, de legyen elég ennyi és slussz!
2015. júl. 11. 11:02
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a liberalizmus egyáltalán nem ellenzi, nyilván amennyiben ez minden résztvevő fél akaratával egyező. A jelen kor poligám házasságaira viszont az a jellemző, hogy a női felek alapvető emberi jogoktól megfosztott tagok a társadalomban. Többnyire olyan országokban dívik az ilyesmi ahol a nők nem rendelkezhetnek a saját életük felett. Van ahol viszont igen, nagyon kevés, de van rá példa. Például Amerikában ha jól tudom vannak többnejűek és szerintem az nemigen érdekel egy liberálist.
2015. júl. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Az lehetséges, hogy akiket bemutattak azokban a műsorokban amiket én láttam nem törvényesen megkötött házasságban élnek, csak maguk közti megállapodásról van szó. Minden esetre nem valószínű, hogy liberális ellenkezést váltana ki, mármint az amerikai, mindenki által szabadon választott verzió, hanem inkább talán a keresztény érzelmű embereket tudom elképzelni a jelenség ellen lenni.
2015. júl. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
76%

Nem hallottam, hogy ellene lennének, viszont támogatom a következetességet. Felnőtt emberek esetén nem kéne két főre korlátozni a házasságot, ha már nemeket sem korlátozzuk.


Az igazi megoldás szerintem a házaság intézményének eltörlése lenne, és mindenki oldja meg ügyvédnél magának a jogi dolgait.

2015. júl. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

"Az igazi megoldás szerintem a házasság intézményének eltörlése lenne"


Itt a pont. El kéne dönteni hogy mi a házasság. Mert amióta az állam is belefolyt, és jogi intézmény lett, azóta csak diszkrimináció diszkrimináció hátán. Vagy dolgozza ki a jog az összes felállásra vagy ne legyen jogi eset, kizárólag hitbeli. De olyan ne legyen hogy az egyik vallást elfogadom jogilag a másikat nem. Ezt maga a jog is tiltja.

2015. júl. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Duenna ***** válasza:
3%
liberalizmus = diktatúra!
2015. júl. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 Duenna ***** válasza:
33%
Liberalizmusára, toleranciájára büszke, harsányan elítéli a kirekesztés minden formáját, miközben végletesen intoleráns, kirekesztő, és kegyesen megengedi, hogy mindenki azt gondolja és tegye „szabadon, amit szabad”, mármint amit ő „szabadnak” tart. Tehát liberalizmus = diktatúra!
2015. júl. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
27%

"Az igazi megoldás szerintem a házaság intézményének eltörlése lenne, és mindenki oldja meg ügyvédnél magának a jogi dolgait."


Pontosan, minek szerencsétlenkednek ezzel a "babazsúrral" csak arra jó, hogy egy rakás pénzt kidobjanak az esküvőre a közjegyzőre aztán meg a válóperre, gyerekelhelyezési ügyekre.

Őszintén én abszolút nem támogatom a melegházasságot, de nem azért mint sokan mások, hanem mert szegény homokosok nem tudják, hogy milyen darázsfészekbe nyúlnának, ha nekik is lehetne.

2015. júl. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
12%

Azért, mert a poligámia miatt növekedni kezdene a népesség.

A liberalizmusnak (illetve, amit annak neveznek) pedig a népesség csökkentése a célja, ezért is engedeik meg az egyneműek házasságát és az abortuszt (mármint az ok nélkülit).

Nem hiába mondta Putyin is (hiába szidják), hogy a liberális államok képtelenek a reprodukcióra, csak a bevándorók miatt nő a népességük.

2015. júl. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!