Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A poligámia legalizálását...

A poligámia legalizálását miért ellenzik sokan?

Figyelt kérdés

Szerintem, ha felnőtt emberek úgy döntenek, hogy házasságot kötnek, akkor miért ne tehetnék.


Nem teljesen mindegy, hogy egy férfi egy nő, két férfi, két nő vagy 1 férfi + három nő köt házasságot?


Ha azok az emberek a szabad akaratukból döntenek úgy, hogy házasodnak, akkor miért ne?

Miért ne házasodhatna össze mondjuk három vagy négy ember?



2015. júl. 8. 20:38
 1/6 anonim ***** válasza:
13%

Mert sérti a többiek házasodáshoz való jogát.


Az emberi fajban a nemek aránya 1:1. Ha hirtelen 2:1-hez arányban kezdenek házasodni (melegeket nyugodtan elhanyagolhatjuk most, nem mennyiség), akkor lesznek egy csomóan akiknek egyszerűen nem jut pár. Ami feszültséghez, majd erőszakhoz vezet.

2015. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%
Igazad van. Komolyan, engem nem zavarna.
2015. júl. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%

A poligámia? Nem tudom, pl a mormonok,akik nagyon szépen és kulturáltan voltak poligámok, miért lettek ettől eltiltva.

Addig is, míg megoldódnak ezek a kérdések, nevessünk:

Karinthy Frigyes : Poligámia

[link]

2015. júl. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Egy férfinak lehet több felesége, és egy nő többször is férjhez mehet. Egy kikötés van, az időrendiség: egyidejűleg nem lehetsz több emberrel házastársi viszonyban. Ennek praktikus okai vannak, gondold végig, mert az ördög a részletekben rejlik.
2015. júl. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
50%

Mivel Magyarországon régóta a monogámia a hagyomány, illetve az emberekbe belesulykolták, hogy a poligámia rossz és hogy a "gonosz, fanatikus muszlimok" szokása.


Én támogatom mind a melegházasságot, mind a poligámiát, poliamóriát.


*Thomasina*

2015. júl. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze, mert retard vagy.
2017. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!