Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A hithű kommunisták hogy...

A hithű kommunisták hogy veszik tudomásul, hogy a kommunista társaik közül mindenki, még Horn Gyula és Biszku Béla is kapitalistákká vedlettek, és hogy a mai politikusok is a KISZ-ből keltek ki?

Figyelt kérdés
2015. júl. 16. 14:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Hogy sok ideológiafüggetlen visszakívánkozik,az azért lehet,mert akkor létbiztonság volt,"gondoskodó állam". Hogy mi volt ennek az ára,azt hajlamosak elelejteni. Azt hiszem,Kern András mondott egyszer olyasmit,hogy nem tudja akkor volt-e jobb,vagy most,de az biztos,hogy akkor voltak fiatalok.Ez ia benne lehet a dologban.Egyébként szerintem,több eszme,ideológia is van ami papíron jól néz ki,de a gyakorlatban,az életben,soha nem lesz megvalósítható.Éppen az ember az akadálya.A Francia forradalom kapcsán olvastam valahol:a szabadság és az egyenlőség,egymást kizáró fogalmak.Ehhez már csak annyi tehető hozzá,hogy a szocializmusban sincs egyenlőség,mint ahogy a kapitalizmusban sincs szabadság.
2015. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Olyan politikai berendezkedést,ideológiát,meg nem nagyon tudok elképzelni,ahol a vezetők nem engedhetnek meg maguknak többet,mint az "egyszerű" emberek.Talán azért, mert ilyen nincs.Viszont azért nem mindegy,hogy mekkorák azok a különbségek.
2015. júl. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

"Olyan politikai berendezkedést,ideológiát,meg nem nagyon tudok elképzelni,ahol a vezetők nem engedhetnek meg maguknak többet,mint az "egyszerű" emberek"


Pedig a kommunizmus és a szocializmus erről szólnak, ott osztályok nélküli társadalmat akarnak, és osztályok nélküli társadalom úgy valósítható meg, hogy a vezetőknek is csak annyijuk van, mint amennyijük az egyszerű embereknek, ilyen van példa, pl. José Mujica. Az ilyen José Mujica-kat többre lehet értékelni, mint az ilyen Kádárokat és társaikat.



Ha azért tetszett nekik az akkori korszak, mert fiatalok voltak, akkor ne a "jóKádárral" jöjjenek, hanem vallják be, hogy fiatalok voltak akkor.

2015. júl. 19. 15:24
 14/14 anonim ***** válasza:
Mujicáról ugyan hallottam,olvastam,de kétlem,hogy ez bármin változtat.Lehet ugyan,hogy nem használta ki a hatalom adta "lehetőségeket",de azért nem hinném,hogy az "egyszerű" uruguayi emberek és Mucija közé egyenlőségjelet lehetne tenni anyagi lehetőségek, életszínvonal terén.De persze,ez nem is várható el, hiszen olyan,hogy emberek közti egyenlőség, szerintem legfeljebb az ősközösségben létezett,vagy még ott sem. Persze azért lehet tisztelni,hogy beérte kevéssel, ellentétben a világ más politikusaival.Viszont ebből a szempontból szerintem,Kádár is jobb volt a maiaknál. Ami utolsó mondatodat illeti,azért ennél többről van szó. Hiszen az akkori fiataloknak,nem kellett annyira tartaniuk a jövőtől,sokkal inkább tervezhettek hosszú távra.
2015. júl. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!