Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország egy xenofób,...

Magyarország egy xenofób, rasszista ország?

Figyelt kérdés
Nekem úgy tűnik,nem csak most,a bevándorlás témaköre kapcsán,hanem már előtte is feltűnt ez a dolog. Úgy vettem észre, hogy a legtöbb magyar nem szereti az idegeneket, pláne ha az színesbőrű,a zsidókról már ne is beszéljünk, és egyre fiatalabb korban jelenik meg az idegengyűlölet, a rasszizmus és az antiszemitizmus, az erősödő jobboldali, szélsőjobboldali mozgalmak is sokat hozzátesznek ehhez a dologhoz. Szégyen szerintem, hogy idáig juttottunk, egy második világháború után, okulva a történtekből, még idáig sem kellett volna...

2015. júl. 16. 21:11
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
56%
Általában a buta, önmagukat megvalósítani nem tudó unatkozó réteg xenofób és rasszista. Nincs jobb dolguk :) 90%-uk még nem is látott külföldit, mert vagy egy zsákfaluban él (de a kocsmában terjednek ugye az eszmék. "Tompulnak az agyak, élesek a kések" csak, hogy egy klasszikust idézzek):D A másik fele meg divatból eljátsza a nagymagyart, holott kb. egy külföldi vagy zsidó nem ártott neki. A maradék 1-2% az aki okkal rasszista, megverték a cigók, kirabolták a négerek stb. De annak sem jut el a csökött agyáig, hogy nem minden cigány rossz, nem minden zsidó gazdag, nem minden muszlim terrorista. Hát ilyen a világ :)
2015. júl. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 Koplárovics Béci ***** válasza:
55%
Csak azt nem értem, ha ezt az állítólagos nemkívánatosak is így gondolják, akkor miért nem húznak el innen minél messzebbre? Hiszen itt őket "üldözik"...
2015. júl. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
70%
Én nem vagyok xenofób, se rasszista, se antiszemita. Mégsem szeretném, ha az országot ellepnék mindenféle népek. Szeretem, hogy viszonylag homogén a népesség.
2015. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
36%
Igen
2015. júl. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Én xenonfób vagyok.
2015. júl. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

A többségnek "eljut a csökött agyáig, hogy nem minden cigány rossz, nem minden zsidó gazdag, nem minden muszlim terrorista".

De ha egy csendes kertvárosi utcán nézelődve végigsétál egy sokszoknyás cigányasszony (amikor a szembejövő elővette a mobilját, elrohant), majd pár nap alatt három házat rabolnak ki, nem nagyon hiszik el a rendőröknek, hogy románok voltak a betörők. Azaz fenntartással fogadják a cigányokat. És ez nem jelenti azt, hogy minden cigány rossz.

A muszlimokról a magyarok többségének nincs személyes tapasztalata, de a médiákból folyamatosan azt hallják hogy az iszlám nevében gyilkolnak még olyan biztonságosnak hitt országokban is, mint az USA, Anglia, Franciaország, Tunézia, stb., nem csoda, hogy őket is "fenntartással fogadják". Olyan "csekélységekről" már nem is beszélve, mikor az IS kihírdeti, hogy terrorisákat épít a menekültek közzé. A többség feltételezi, hogy ez igaz lehet, s nemigen bízik a hatóságokban, hogy ki tudják őket szűrni. És igen, az ismeretleneket fenntartással fogadják.

De ez nem feltétlenül függ a bőrszíntől. Elég, ha egy rosszul öltözött társaság egy kopott ladában lassan végiggurul az utcán, mindegy milyen bőrszínű emberek ülnek benne.

Nem hiszem, hogy ezt xenofóbiának, vagy rasszizmusnak lehetne nevezni.

Azért visszakérdezek: Te "szereted az idegeneket"?

2015. júl. 16. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
71%

Önmagában a kérdés rasszista, mert megbélyegzi a magyarokat.


Gyanítom a kérdező is valamelyik kisebbséghez tartozik, mert hogy nem magyar, az tuti.

2015. júl. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
2%
Köszönjük bejelentésed. Moderátoraink amint tudják, ellenőrzik ezt a kérdést.
2015. júl. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
82%

Először is a xenofóbia egy természetes ösztön. Egy védelmi mechanizmus része, aminek alapja többtízezer évvel ezelőttre nyúlik vissza . Ez az idegentől való félelem. (Legyen az egy ismeretlen állat, tűz, stb.)

Ami magát a xenofóbiát illeti: Bár a modern világban tudjuk, hogy a más bőrszínű, származású, stb. ember is ember, a folyamatosan érkező hírek és statisztikák sokakban erősítik a xenofób érzéseket. Ezek alatt azt értem, hogy sok országban az bevándorlók (akik általában más bőrszínűek) a számukhoz képest több bűncselekményt követnek el, mint az adott ország "eredeti" lakói.


A rasszizmus pedig tanult dolog. De nem ahogy szeretik hangoztatni, hogy a szülőktől, hanem a mindennapokból.


"A maradék 1-2% az aki okkal rasszista"

Első, ez ostobaság. Nagyon sokakat (főleg gyermek és fiatalkorban) találnak be a cigányok. Nem kell, hogy megverjék, megkergessék de még az sem, hogy kirabolják, bár utóbbi kettő sokakkal előfordul már (akár általános iskola alatt). Elég ha van az iskolában pár cigány aki viselkedni képtelen és egész nap vegzálják társaikat.

Nem várhatod el, hogy a gyerek tolerálja őket, ha naponta lökdösik, szólnak be neki, stb. a folyosón, buszmegállóban... Erre még rájön, hogy látja, hogy hogy viselkednek az utcán, a bevásárlóközpontokban, esetleg barátjától ellopnak egy biciklit, mobiltelefont.

2015. júl. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim válasza:
87%

Van egy igen hangos xenofób rasszista kisebbség.


De különítsük el a xenofóbiát és rasszizmust a politikai pártok megnyilvánulásától. Nem helyeslem az óriásplakát kampányt, de azon alapelvei, hogy a bevándorlók tartsák be az itteni törvényeket, szerintem támogathatóak. Az a hiszti, amit egyes baloldali körök csinálnak, szánalmas. Nem xenofóbia elvárni azt, hogy az együttélés normáit tartsák be az ide érkezők. Ahogy az sem az, hogy az EU határát védjük. Ez erkölcsi és törvénybeli kötelességünk.


Nem mellesleg, pont a rasszizmus vádjának állandó előcitálása okozza szerintem annak az erősödését. Egyre inkább az a trend, hogy hazaszeretet = rasszizmus.


Én úgy vagyok vele, hogy aki nem árt nekem, annak én sem fogok. Miért utáljak bárkit a származása, bőrszíne miatt? Egyedül a tettei miatt lehet valakit utálni, mert arról tehet.

2015. júl. 17. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!