Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki volt a rendszerváltás óta...

Ki volt a rendszerváltás óta az eddigi legjobb Köztársasági elnök, és miért?

Figyelt kérdés

2015. júl. 18. 09:59
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Sólyom, mert volt töke. Ettől függetlenül ő is csak dísznek volt ott mint a többiek.
2015. júl. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Vitatható kérdés, sokan Göncz Árpádot tartják az eddigi legjobbnak, de ő volt eddig a legtovább is 1990-től 2000-ig. Akik már ebben az időben éltek mint én azok tudják hogy sokan tisztelték.

Mádl Ferenc is egy elismert személyiség volt. Viszont Sólyom Lászlónak a beiktatására is emlékszem és arra hogy már akkor Fideszesek segítették és ezért cserébe hálás volt nekik. Schmitt Pálról és Áder Jánost meg nem kell szerintem bemutatni, a Fidesz tagkönnyel érkeztek a székbe.

2015. júl. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#2

Kielégítő és értelmes választ adtál!

Bár személyes véleményem szerint én is Göncz Árpádot tiszteltem legjobban.

Ment a zöld pacsi!

2015. júl. 18. 11:06
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Schmidt Pál legalább letett valamit az asztalra(a legnehezebben megszerezhető aranyérem). A többiek nem.


Sólyom egy elég nagy féreg.

2015. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Ugyan már... vegyük végig őket:


- Göncz: az ország Árpi bácsija volt, valamiféle kiterjesztése Kádárnak, akit lehetett szeretni, mert mi voltunk a kis unokái, akiknek megsimogatta a fejét. Nem csinált semmi érdemit.


- Mádl: őszintén szólva rá nem is emlékszek, tehát jelentéktelen volt valószínűleg.


- Sólyom: Valóban a Fidesz ültette "trónra", de meg is bánta, mert osztotta mindkét oldalt rendesen. Emelett ki tudott állni pártpolitikán felüli célokért, mint pl. a környezetvédelem.


- Schmitt, Áder: pártkatonák, róluk ennyi elég is.

2015. júl. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Árpi bács, méghozzá a műfordításai miatt :)


Olvasd el ezt és a cikkből kirajzolódó embert hasonlítsd össze pl. a pofátlan áldoktor smittpalival. Vagyis hát ez butaság, a kettőt nem lehet összahasonlítani :)

[link]

2015. júl. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

"Sólyom, mert volt töke."


A komáromi híd hősére gondolsz?

Akkora töke volt, hogy MAGYAR emberként nem mert átmenni a hídon. Két tót határőr visszafordította.

Egy jogásznak pontosan tudni kell, hogy egy másik ország államfőjét diplomáciai mentesség illet, másrészt, az Európai Unión belül az EU-s polgárok szabad mozgását alapos indok nélkül nem lehet korlátozni.

2015. júl. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyértelműen Göncz Árpád volt a legnépszerűbb, s egyébként talán a leginkább legitimnek tekinthető is, hiszen az akkori két ellentétes oldalon álló nagypárt (MDF és SZDSZ) közösen választotta meg őt (az MDF-SZDSZ-paktum részeként).

Annak ellenére, hogy Mádl Ferencet a Fidesz segítette hatalomra, nem volt elfogult velük, ellenben Sólyomtól kezdve az összes elnök Fidesz-seggnyaló.

2015. júl. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Göncz, mert az egész ország tiszteli, egyébként műfordítóként is jó. Utána Sólyom, mert tényleg volt töke (mindmáig az utolsó, akinek még volt). A szlovákos eset szvsz sokkal több előnnyel járt így, hogy nem ment át, mert jól beégtek a tótok egész Európa előtt.

Mádl... hát én is csak a lófogára emlékszem, de amúgy szimpi.

Schmitt: lehet, hogy övé a világ legnehezebben megszerezhető aranyérme, de ezt eléggé ellensúlyozza a világ legkönnyebben megszerzett doktori címe, szóval...

Áder: nem tudom, a Schmittnél egy fokkal talán jobb, de valszeg később ugyanúgy nem fogok rá emlékezni, mint Mádlra. (Leszámítva, hogy ő az első köztársasági elnökünk, aki pont úgy néz ki, mint Stan Marsh a South Parkból, azon mindig röhögök...)

2015. júl. 21. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

1. Göncz Árpád

2. Sólyom László

3.

4.

5. Mádl Ferenc

6.

7.

8.

9.

...

100. Áder János

101. Schmitt (Snitt) Pál


Kell ezt indokolni?! Hát nem nyilvánvaló?

2016. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!