Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért akar mindenki nagyobb...

Miért akar mindenki nagyobb összegű fizetést? (többi lent)

Figyelt kérdés
Holott az azt jelenti ,hogy a pénz nagyon inflálódik. És minél többen kapnak több pénzt annál több pénz van forgalomban ,ami csak az inflációt segíti elő. Azaz még több pénzre lesz szüksége. Ez így egy végtelen kör. Akkor mégis miért akar mindenki 1-2 milliós fizetést?

2015. júl. 27. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Mert a többségnek elég lenne az, hogy csak nekik legyen nagyobb fizuja :) Meg mégis ki ne akarna legalább 1-2 milliót hazahozni havonta? Mert azzal a család/maga jól élne. Telne utazásokra,kajára,nem kell a számlákkal törődni,bármikor kipróbálhat valami újat :)

De a többség ezt külföldön szerzi meg, de h a itt is lehetne nagyon jól élni és nem lennének hülye törvények, hülye adózási rendszerünk maradnának sokan. Mert viszonylag kevesen mennek el, csak azért, hogy mert imádom Angliát és a helyi kultúrát :)

2015. júl. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én őszintén meg mondva szintén ezt vettem észre németben az ember bármit megtehet. Sosem lehet boldogabb mindene meg van. Bezzeg otthon egyből megy a rossz mályuság de nem tudják mennyit kell a pénzért dolgozni. Mondjuk sokkal könnyebb a kinti fizetésből megélni akár ott akár itt. Én mindenkinek csak aztm ondom ,hogy hagyja el még idejében a sülyedő hajót és keresse halálra magát :)
2015. júl. 27. 10:59
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

"És minél többen kapnak több pénzt annál több pénz van forgalomban ,ami csak az inflációt segíti elő."


Ez így nem igaz. Pont, hogy azért gyengül egyre inkább a pénz, mert egyre kevesebb van forgalomban. Van az a bizonyos "1%" akik már elkölteni sem tudják, és nem is akarják, csak tartogatják. ami pénz tartogatva van, az kikerül a körforgásból emiatt pótolni kell.

2015. júl. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
42%

Tegyük azt! :)

Nehogy már azért keljen félnünk, hogy a kórházban mikor megy el az áram miközben azt olvassuk az újságban, hogy milyen új stadiont építsenek :)

Magyar vagyok, de ők meg elárúlták a magyarságot. Az ilyeneknek halálbünetetés járna, de mégsem kapnak. Ottkint is ehetünk lángost, gulyáslevest,hortobágyi palacsintát :)

2015. júl. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Duenna ***** válasza:
32%

Kérdező!

A gazdaságban minél több pénz van, és minél gyorsabban forog a pénz a termelés-áruk-szolgáltatás-fogyasztó között, annál gazdagabb egy ország, és annak állampolgárai is!


Hogy a pénz mennyiségét növelni lehessen az országban, erre találták ki az Erzsébet utalványt, vagy a helyipénzeket, amelyek úgy növelik a pénzmennyiséget az országban, hogy nincs rajta kamat, ezért nem inflálódik, viszont a pénzforgalmat meggyorsítja.

2015. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
68%

Mert Magyarországon igen nagy a pénzügyi analfabétizmus.


Jó példa erre, hogy sokan méltatlankodnak, egyes magukat pénzügyi újságírónak gondoló egyének (pl. a Privátbankáron vagy az Origo Pénzügyi rovatában) még hergelik is, hogy alacsonyak a bankbetétek kamatai, mert manapság 1-3%-ot fizetnek a bankok, szemben például azzal, hogy 5 éve 8-10% volt a kamat, 20 évvel ezelőtt pedig 25-30%. Azt azonban nem fejtik ki, hogy a bankbetéteknek soha nem volt komoly hozama, csak jobban nézett ki 8%-os inflációnál a 9%-os kamat, 25%-os inflációnál a 26%-os kamat.


De például arra is emlékszem, amikor elkezdtem dolgozni és nem értettem a többkulcsos adórendszer idején az adójóváírás számítását, és segítséget kértem, sokan csak néztek rám, hogy miféle adójóváírásról beszélek, hiszen ők sosem kaptak. Mindezt minimálbért vagy papíron minimálbért keresők, akik ma leghangosabban csapkodják az asztalt, hogy legyen többkulcsos adórendszer.


És akkor még nem beszéltünk a devizahitelesekről, akiket átvert a bank, a Quaestorosokról, akiket átvert a bróker.

2015. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

3# ez mondjuk igaz köszönöm az értelmes választ :)


4# én már megtettem és 1 havonta szívesen megyek haza elverni a pénzem és boldogan élnem. Szavazni pedig bármikor haza jöhetek.

2015. júl. 27. 11:06
 8/19 A kérdező kommentje:

5#-ös és az Erzsébet utalványt azért nem nagyon osztogatják és megnézzük elégé le van korlátozva


6# igen ma már szinte meg sem éri befektetni a pénzünket.


Én őszintén euróban tartom így úgy kamatozik hogy nem a bank felel érte ,hanem az infláció. Legjobb átváltani más pénznembe és várni míg becsődöl a forint

2015. júl. 27. 11:11
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem magasabb fizetést akarnak, hanem azt, hogy a kapott fizetésből biztonságosan (nyáron esetleg egy kis kiruccanással) meg lehessen élni. Nem azt kérem, (ahogy szerintem így vannak vele sokan) hogy pillanatok alatt nyugati színvonal legyen. De ha valami váratlan kiadás van, ne kelljen rögtön a fejet vakarni, hogy "ejj, éppen kijöttünk a hónapból". Meg évente egy két alkalommal egy kirándulást megejteni, hogy legalább a belföldi látványosságokat ismerjük és lássuk. Ennyi elég lenne, nem azt kéri senki, hogy az átlag ember 20 milliós autóval mászkáljon, csak azért legyen látszata a munkának. Annál egy kicsivel több, hogy el tudtam menni a 100 km-re lévő Balatonra két éjszakára spórolósan.
2015. júl. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
9#nyugaton mégis megtudták oldani ,hogy 20 milliós kocsikkal járkáljanak és igen ez a szomorú valóság csak a kormány nem foglalkozik ezzel inkább mindig elhoz valami ügyet a fény pontba hogy elterelje a figyelmünket (z.B. menekült ügy)
2015. júl. 27. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!