Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szólnál egy ilyen választá...

Mit szólnál egy ilyen választási rendszerhez?

Figyelt kérdés

A teljes választási időszakban kampánycsend lenne (de nem is lenne értelme kampányolni, lásd lentebb). Ehelyett minden párt feltölthetné a programját a valasztas.hu-ra, közvetlenül a választás előtt egy külön műsorban ismertethetné azt a közszolgálati televízióban, illetve az egyéni képviselőjelöltek postán is eljuttathatnák az emberekhez.

A szavazólapon nem szerepelne a pártok, illetve a jelöltek neve, csak a programjuk legfontosabb pontjai 1-2 mondatban. Azt, hogy melyik kihez tartozik, csak urnazárás után hoznák nyilvánosságra. Így az elvakult párthívők is csak akkor tudnának a kedvenc pártjukra szavazni, ha előtte megismerték a programjukat.


2015. júl. 27. 12:42
 1/10 anonim ***** válasza:
És hogyan fogod a mai világban megakadályozni, hogy kiderüljön, melyik jelölt, melyik párt színeiben indul? Órák alatt kideríti a média. Mert azt mondhatod, hogy ne mondhassa el a programjában a pártja nevét, de mondjuk azt mondja a jelölt: szebb jövőt! Na, milyen párt az? Vagy: még nyílnak a völgyben a kerti virágok, vagy bármilyen előre megbeszélt jelszót, jelet - s abból már mindenki tudja, ki áll mögötte.
2015. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát közel sem tökéletes szerintem.

-Az emberek nem tudják, hogy kire szavaznak

-Még kevesebb dolog fog kiderülni arról, hogy kik, milyen pártok alatt indulnak

-Ez a kiragadott rész a programból pedig túl könnyen manipulálható. Odaírja az XY párt, hogy "Ingyen sör", azt se tudod kire szavazol, és jól megszívatod magad 4-5 évre.

-Az egyedüli jó ötletnek azt tartom, hogy nyilvános helyre kötelező legyen részletes pártprogramot feltölteni minden indulónak.

2015. júl. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Csak egy problémám van, az ilyen "szavazzunk pártprogram és ne pártszimpátia alapján" dolgokkal: Az, hogy betarthatatlan! Mégis, hogy a fenébe szankcionáljunk egy olyan pártot, mit pártot kormányt és országgyűlési többséget, ami szembe megy a kampányígéreteivel? Oké váltsuk le négy év múlva, csak mi lesz ha az őt követő párt sem tartja be a vállalásait?

Meg rengeteg olyan eset van, amikor szimplán nem is lehet betartani, amit egy párt vállalt, hiába ígérik meg mondjuk az adócsökkentést, ha közben beüt egy gazdasági lassulás, és nem lesz miből adót csökkenteni. Vagy például koalíciós kényszer esetén mindkét párt arra kényszerül, hogy feladja a programjának egy részét stb, stb, stb.

2015. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, csak tényleg nem lehetne kivitelezni.
2015. júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 szántóvető ***** válasza:
a szavazók 70%-a pár mondat alapján nem tudná eldönteni hogy melyik a kedvenc pártja így össze-vissza szavaznának.és végül 2/3-al győzne a fatökű kutyapárt vagy hogy híjják..
2015. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: épp ez a lényege, hogy ne az alapján szavazzanak, hogy melyik vallást követik és melyik politikus az istenük, hanem a konkrét program alapján. Ha ahhoz túl hülyék, akkor meg ne menjenek el szavazni, jobban járunk.
2015. júl. 27. 18:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Oké, de a politikai pártok munkásságát, ideológiáját nyomon tudják követni az emberek. Tudják milyen tagjaik vannak, tudják mit tevékenykedtek, hol tanultak, milyen zűrös ügyeik voltak, mit raktak le eddig az asztalra.

Egy pártprogram meg csak egy darab fecni, amin azt hazudnak, amit csak akarnak.


Én inkább a másik sarkánál fognám meg a dolgot. Ha valaki tagja egy pártnak, akkor ne az legyen, hogy kvázi kötelező azt képviselnie, mint a pártnak, hanem szavazhasson és nyilatkozhasson a független véleménye szerint. De ezt nem tudom hogy lehetne megoldani.

2015. júl. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Oké, de a politikai pártok munkásságát, ideológiáját nyomon tudják követni az emberek. Tudják milyen tagjaik vannak, tudják mit tevékenykedtek, hol tanultak, milyen zűrös ügyeik voltak, mit raktak le eddig az asztalra."

Szerintem az emberek nagy része ezt nem tudja. A többségnek odáig terjed a politikai tudása, hogy XY párt tökéletes, az összes többi párt szar.

2015. júl. 28. 09:33
 9/10 Pro Patria ***** válasza:

Nem.

Egyfelől már a választásokkori kampánycsendet sem értettem meg soha.

Másfelől én soha nem a pártok programjai alapján szavazok - annak töredék része, ha valós alapon nyugszik, nem is teljesíthető dolgokat vállal, és sosem kerülnek át a valós kormányintézkedések keretébe.

Számomra a döntő mindig az évközbeni hírekkel, eseményekkel kapcsolatos véleménynyilvánítások, egyes intézkedések támogatása vagy ellenzése az, amely alapján megfogalmazódik bennem, melyik politikai frakció szemléletmódja képvisel engem legnagyobb átfedésben.


Azontúl a pártok programjai ma is ingyen és bárki számára elérhetőek.

Összefoglalni pedig egy korrekten kidolgozott kormányzási tervet nem is lehetne néhány sorban összefoglalni.

Ha ilyen valósulna meg, arra egyvalamit tudnék elképzelni következményként, demagóg sorokat biggyesztenének a szavazólapra:

- A fizetések emelése, a kórházaknak több pénz, munkahelyteremtés.


A baj a "hogyan?"-nal van, egy program ugyanis erről szól, nem arról, hogy "mit akarunk".

2015. júl. 31. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pro Patria ***** válasza:
Bocsánat, a többszöri formázás során két szerkezeti hiba is került a hozzászólásomba, de nem volt energián átolvasni.
2015. júl. 31. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!