Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon ki számít...

Magyarországon ki számít szegénynek? Kik tartoznak a 4 millió magyar közé, akik éheznek a baloldal szerint?

Figyelt kérdés

Eleve nem tudnak spórolni, pia, cigi mindennapos az ilyen "éhezők" köreben... Nyaralni is az ország több mint fele volt idén valamikor, a többinek nagy része meg nem is akart.

Szerintem kevesebb a szegény, mint 4 éve, szerintetek?


2015. júl. 27. 19:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
22%
Ne feledd, hogy mindez hitelből van, nem a saját pénzükből. És teljesen igazuk van, hiszen ha életed végéig hitelcsapdában vagy, akkor nehogy már azzal töltsd az életed, hogy kuporgatsz, hogy a banknak több jusson. Ettől még csóró maradsz.
2015. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem nincs több szegény, mint régen.


A szegény definíciója is mindenkinél más.


Valaki számára az a szegény, akinek van egy Kádár kockája meg egy Suzukija.

Van, aki azt ,mondja azok, akik éheznek, rongyos ruhákba járnak..stb

2015. júl. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Valójában több a szegény mint négy éve! Ezért jó magyaros szokás szerint, hogy oldják meg a kérdést? Jövőre a KSH már nem méri, hogy ki él létminimum alatt. Így papíron tényleg el fog tűnni a szegénység egyik jó mutatója és te is nyugodtan verheted a melled a demagóg blődségeidre, hogy: "nem tudnak spórolni, pia, cigi mindennapos az ilyen "éhezők" köreben" -és akkor már az sem lesz a kezünkben, amivel fel lehessen lépni az ilyen hülyeség ellen. Hiába no Orbánisztánban a tájékozatlan birkákat szeretik.
2015. júl. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
88%

A létminimum jelenleg havi 87 ezer forint körül van személyenként.

Amelyik családban ez nincs meg, az szegénynek számít.

2015. júl. 27. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
31%
Ugye a magyar embereknek hatalmas igényei vannak, legyen 1 milliós heti fizetés, luxusvilla stb. és ha ez nem adatik meg akkor már szegénynek vallják magukat..
2015. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Hány olyan ember van, aki nem iszik, nem dohányzik és mégsem volt már nyaralni 10 éve.


Hülyeségeket beszélsz, talán ha nem az m1-en lógnál egész nap, meglátnád mi történik valójában az országban és hogy nem is dübörög annyira az a bizonyos gazdaság.


Gondolom akkor te is támogatod azt a nézetet, ami szerint meg lehet élni 47.000-ből. Tessék, próbáld ki. A lehetőség adott. Viszont úgy ne nyilváníts véleményt, hogy fingod sincs róla.

Könnyíthetünk is, simán a minimálbért is kipróbálhatod én abban is benne vagyok.

2015. júl. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
55%
Ja bocs, új adat szerint már 92 ezer forint a létminimum.
2015. júl. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

De kit érdekelnek a szegények, segítsenek magukon!

Igaza van 5ösnek, ha meglátja a TVben, hogy Lázár milyen házat vett, bemondja magának, hogy "én szegény vagyok, mert nekem ilyen nincs, én csak a Balatonra tudok menni 5 napra, stb"!

Svájcban is vannak szegények, mert csak havi 500ezret keresnek...

2015. júl. 27. 20:13
 9/23 A kérdező kommentje:
47 ezres fizetés tényleg röhejes, de annyi munkáért ennyi jár! Sajnálom. :(
2015. júl. 27. 20:14
 10/23 anonim ***** válasza:
69%

Nem csak a baloldal látja a szegénységet, hanem minden értelmes ember, aki nyitott szemmel jár-kel az országban.

Érdekes módon, 2010 tavasza előtt ti is láttátok még, de a választások utáni pár hónapban a Fidesz-ideológia szerint valahogy gazdag milliomos lett minden magyar ember, pedig csak annyi történt, hogy anyagilag még rosszabb lett a helyzet.

Sokszor nem értem, hogy milyen álomvilágban életek és ezzel nem vagyok egyedül.

2015. júl. 27. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!