Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fradi Ultráknak tulajdonképp...

A Fradi Ultráknak tulajdonképpen mi a bajuk?

Figyelt kérdés
Mi a baj a vénaszkennerrel? Nyugat-Európában a szurkolók 90%-a szurkolni megy egy adott mérkőzésre, nem bajt szítani. Magyarországon pont az ellenkezője történik, hoztak egy jó intézkedést, amivel, csak azok juthatnak be a mérkőzésre akik szurkolni mennek, nem székeket dobálni stb. stb.

2015. júl. 28. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
Az a bajuk hogy egy primitív, tanulatlan, agresszív csürhe akiknek az életben nem jelent, és nem is fog semmi más örömet okozni, mint hogy artikulálatlanul üvöltenek és rongálnak.
2015. júl. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nem jött össze a Dajcs Tomi féle beléptető rendszer se, most akkor vénaszkenner gyártó céget alapított a Fidesz, hátha ez fog működni ?
2015. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok ultra, de a fórumozók többségével ellentétben láttam már focimeccset kölzelről, tehát leírom akkor az ultrák álláspontját meg a saját tapasztalataimat...


Régen úgy működött a dolog, hogy vettem egy jegyet (mint egy koncertre vagy akárhova), bementem, szurkoltam.

Ma már kell szurkolói kártya, semmit nem vihetsz be, sorba kell állni amíg mindenkinek leszkennelik a kezét, biztonságiak áttapiznak (a reptéren nincs ilyen szigorúság!). Ha idegenbe akarsz meccsre menni, akkor meg a saját stadionodnál kell gyülekezni, várni egy csomót, és szervezetten buszoztatnak. Tehát egy Újpest-Fradira kimenni fradistaként egy egész napos program lesz...


Mióta bevezették a szurkolói kártyát, már akkor semmi balhé nem volt. Annyitól volt valaki "huligán", hogy az egész meccset végigállta, végigénekelte, és ezt minden meccsen, amitől zengett a stadion. Tehát nem volt szükség bevezetni a szkennert. Büntetéseket meg mióta itt a nagy szigorúság, azóta is osztogatnak...


Amúgy meg...

"Nyugat-Európában a szurkolók 90%-a szurkolni megy egy adott mérkőzésre"

Na ott látnál csak igazi fanatizmust... Ajánlok mondjuk egy Lazio-Romát, vagy egy angol derbit...

2015. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%
Eleve aki képes tizenpár rohangászó vadidegen gyökér miatt törni-zúzni, az szimplán elmebeteg.
2015. júl. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
16%

Minden országban/városban van söpredék proletár alja réteg. Ezek ilyenek, ez a szórakozásuk, hogy a heti éhbér meló után kimennek egy kannás bor és egy szotyi társaságában üvöltözni, meg balhézni, mikor a nagy részük azt sem tudja, hogy áll a meccs.


Nyugat-Európában más a kultúra ilyen szempontból, de ebbe ne menjünk bele mert hosszú lenne...

2015. júl. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"ez a szórakozásuk, hogy a heti éhbér meló után kimennek egy kannás bor és egy szotyi társaságában üvöltözni, meg balhézni, mikor a nagy részük azt sem tudja, hogy áll a meccs. "


Ez nagyon korrekt megfogalmazás és igaz is.

2015. júl. 28. 15:02
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

Huszon-30-40-sok-sok évekkel ezelőtt is ugyanaz a proli réteg járt kannás borral meg szotyival drukkolni, mégse volt tized ennyi balhé sem, mivel lehetett élvezni a szinvonalas meccsek izgalmát.

Most meg a béka segge alatt van a magyar futball, hát persze, hogy a vandálkodással élik ki az emberek a vágyaikat.

De erről nem a szurkolók tehetnek, hanem aki erre a szintre süllyesztette a magyar sport színvonalát.

2015. júl. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
31%
#6 Jó érzés terelni, hülyegyerek? Hogy jönnek ide a cigányok? Az ő viselkedésüktől teljes mértékben független az, hogy aki kimegy egy meccsre kukákat borogatni, ordibálni, gyújtogatni, az elmebeteg, nem kérdéses. Ismétlem, a cigányok viselkedésétől teljesen függetlenül. Vagy ez ilyen "ha a cigány megteheti akkor én is" mentalitás?
2015. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

3. jól megfogalmazta a lényeget.

Szintén meccsre járó emberként mondom, hogy Magyarországon a lelátókon évek óta nem volt balhé. Látnál egy szerb meccset... Oké, ne ők legyenek a minta, de akkor is, vicc, amivel itt riogatnak minket.

Nem vagyok szervezett szurkolói csoport tagja, de én sem váltottam ki a vénaszkenneres kártyát, mert úgy érzem, hogy kicsit már túllőtt a normális határon. Sima kártyám volt már, bár azt is feleslegesnek érzem. De tenyérlenyomatot nem fogok adni egy meccs miatt.

Amúgy nem tudom, hogy láttad-e pl. a hétvégi Fradi-Diósgyőrt, mert azt írod, hogy most végre azok mennek, akik szurkolni akarnak. Te hallottál szurkolást?? :D


A "primitív, tanulatlan, agresszív csürhe" egy tagja

2015. júl. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

_NEM_ értek egyet a vénaszkennerrel, _NEM_ értek egyet (ebben a formában) a szurkolói kártyával, se a piró komplett kitiltásával, de:


A szurkolókból csak a szélsőségeseket tapasztalja meg az átlagember. Mert ők a "látványosabbak".

Metrón ugrál, buszt borít, egymást üti (nem egyszer azt aki ugyanannak szurkol mint ő), kockakövet dobál, egy épp arra járó járókelőbe köt részegen, szétverik a nekik kiutalt különvonatot, satöbbi.

Ne mondjátok, hogy nem volt ilyen, mert volt rengeteg. És a lelátókon is ugyanez ment.

(Igen, én felvállalom, hogy amikor én azért voltam összesen 1 meccsen az életemben, mert akkor még megvolt az a csürhe, akiktől lehetett félteni az életed. Nem voltak ők többségben, de épp elég az az egy-két tucat ember.)


Ami a bibi a történetben, hogy nem a szurkolói kártya vagy a vénaszkenner miatt enyhült ez, távolról sem. Az okát nem tudom, de már előtte megtörtént.


Ha megkérdezed az utca emberét a Fradi B-középről, szerinted mi jut eszébe? Mert nem az, hogy jótét lélek az összes.


A kérdező viszont teljesen el van tévedve a nyugati focival kapcsolatban, ott azért enyhébbek (már amikor persze) a balhék, mert az ottani rendőrség (szintén már amikor) úgy alárúghat a renitensnek, hogy azt is elfelejti, hogy valaha fociszurkoló volt :-). Nem szaroznak annyit mint itt.

Plusz (amennyire én meg tudom ítélni) náluk közrejátszik az a néhány komolyabb és sajnálatos tragédia ami ott már megtörtént itt pedig még nem.

De tény ami tény, ott is és itt is érezhetően enyhébbek a balhék.


A szurkolói kártyának egyetlen egy haszna volt: A Fradi és az Újpest ultrái "tűzszünetet" kötöttek amíg ki nem vezetik ezt a szart. :-D

2015. júl. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!