Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem szomorú, hogy...

Csak szerintem szomorú, hogy a magyarságot még ez az idézet is így leírja? Lényegében azt írja, hogy külföldön életképtelen és mennyire nem együttműködő.

Figyelt kérdés

"A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely;

Áldjon vagy verjen sors keze:

Itt élned, halnod kell."



2015. júl. 29. 17:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Sajátos értelmezési mód. De hát, ettől szép az irodalom, hogy mindenkinek mást mond egy idézet.
2015. júl. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem ez az idézet ma nagyon aktuális a kivándorlás kapcsán. Kölcsey ezzel arra akart utalni hogy ez a te hazád és jóban, rosszban tarts ki mellette. Ha pillanatnyilag rossz az országban vagy a magánéletedben valami akkor tegyél érte és próbáld megváltoztatni a dolgokat, és ne azt csináld hogy sz*rsz bele és kimész külföldre..
2015. júl. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 szántóvető ***** válasza:
68%
ha az ember azt érzi hogy az éppen aktuális politikai elit ellene tevékenykedik,megnehezíti az életét,adókkal megfojtja,fizetésnek nevezett éhbérrel kiszúrja a szemét,médián keresztül a szemébe hazudik(mai hír:23 éves mélyponton a munkanélküliség)akkor mi értelme itt maradni és küzdeni egy jobb életért?
2015. júl. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%

Nem ezt jelenti..

Közelebb hozom egy másik szép verssel, hátha megérted, mit jelent a szülőföld, az anyanyelv.


Nem tudhatom, hogy másnak e tájék mit jelent,

nekem szülőhazám itt e lángoktól ölelt

kis ország, messzeringó gyerekkorom világa.

Belőle nőttem én, mint fatörzsből gyönge ága

s remélem, testem is majd e földbe süpped el.

Itthon vagyok. S ha néha lábamhoz térdepel

egy-egy bokor, nevét is, virágát is tudom,

tudom, hogy merre mennek, kik mennek az uton,


[link]

2015. júl. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
59%
Kijavítom magam nem Kölcsey hanem Vörösmarty!
2015. júl. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

konkrétan a "nincs számodra hely" részre gondoltam, de értem a Nem tudhatom-os érvelést is


gondoljatok csak bele! elmész este egy társasághoz mondjuk bulizni, és azt mondja neked valaki "itt nincs számodra hely".. mi jut eszedbe? hogy ki kell tartanod otthon? mert nekem az, hogy nem látnak máshol szívesen:/

2015. júl. 29. 17:47
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

"A nagy világon e kívűl

Nincsen számodra hely"


Szerintem ennek inkább az a lényege, hogy külföldön csak idegen leszel, nem más. Sok bujdosódal is erről szól.

2015. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem azt jelenti, hogy senkit nem érdekel, ha itthon szügyig ér a ...tenger, itt KELL maradnod, csak azért, mert magyarnak születtél. Nem mehetsz külföldre, ülj le a hátsódra és tűrj, punktum. Nekem ez nagyon nem szimpatikus.
2015. júl. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

# 6/8 Időpont ma 17:47


Verseket nem (sem) elemzünk soronként.

2015. júl. 29. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem.Te félre magyarázod ezt az idézetet.
2015. júl. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!