Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok tényleg ott csalnak...

A magyarok tényleg ott csalnak, ahol tudnak? Most a kormány a hibás azért mert irigyek vagyunk?

Figyelt kérdés
És utána felvannak háborodva, ha lebuknak. pl adócsalás nem megfelelő számla adás stb. lehet spórolásnak is hívni, de attól ugyan úgy csalás. Mindenki csinálja, gyik-en gyakori, h a kormány vezetőinek csalásait fitogtatják, de vajon hány ember ad számlát/nyugtát/adásvételit, ha elad valamit? Vagy csak tényleg azt irigyeljük, hogy nem mi vagyunk kormányon és nem a mi zsebünkbe megy az a relatívan rengeteg pénz. Gyakorlatilag bárki elmehet/elmehetett volna politikusnak és ő is sikkaszthatna/csalhatna milliókat a milliárdokból. Most a kormány a hibás azért mert irigyek vagyunk? Mi is ott csalunk ahol tudunk.

2015. aug. 6. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
23%

Én nem vagyok magyar, csak magyarul beszélek, szóval nem szoktam csalni.

Engem nyugodtan kihagyhatsz a dologból.

2015. aug. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kormany biztositana elheto korulmenyeket, szerintem jelentosen kevesebb lenne a csalas.

De meg igyis sokan inkabb becsuletesen dolgoznak azert a par ft-ert...

2015. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Magyar vagyok, és nem szoktam csalni, irigy sem vagyok. A többiek meg nem érdekelnek ilyen szempontból, mert rendőr sem vagyok.
2015. aug. 6. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

1# köszönöm h ide írtál, de ez a magyarokról szólt nem rólad, aki tud magyarul.


3# Örömmel hallom, de akk nem is szidod a kormányt, h mennyit lop?

2015. aug. 6. 23:00
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, végzem a (művészetekhez tartozó) munkámat, és a szidás, hőbörgés elvenné ettől az erőt és ihletet.

Epiktétos, a sztoikus bölcs így:

"Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek. Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg. Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket. Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket.


Emlékezz erre: ha a természetüknél fogva függő dolgokat függetleneknek tartod és a más dolgait sajátaidnak tekinted, akkor minduntalan akadályokba ütközöl, bánkódni és háborogni fogsz, káromolod az isteneket és az embereket, de ha csak azt tartod a tiednek, ami valóban a tied, a más tulajdonát pedig a helyzetnek megfelelően a másénak tartod, akkor sohasem leszel a kényszer hatalmában, senki sem fog utadba állni, nem fogsz senkit szidalmazni és vádolni, és semmit sem kell majd akaratod ellenére végrehajtanod; senki sem árt neked, és nem lesz ellenséged sem, mert nem történik veled semmi baj."

[link]

2015. aug. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kovpet ***** válasza:
100%

"de vajon hány ember ad számlát/nyugtát/adásvételit, ha elad valamit?"


Ezen dolgozz még egy kicsit :)

Magánszemélyként nem hogy nem kell számlát adnod, de nem is vagy számlaképes. Az, hogy az adás-vételit is ide veszed, mutatja, hogy mennyire gőzöd nincs a témáról.



Amúgy hidd el, nem mindenki csal, bár tényleg nagyon magas a csalók aránya. De ez nem meglepő, hiszen a kormány halálra adóztat mindent és mindenkit. Van, aki meg sem tudna élni csalás nélkül.

2015. aug. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
"ez nem meglepő, hiszen a kormány halálra adóztat mindent és mindenkit. Van, aki meg sem tudna élni csalás nélkül." ez bizony pontosan így igaz... lehet inkább ez az első számú oka annak, hogy ennyi a csaló, amennyi, de telán ez sem elhanyagolható: a kormány (és a nem kormányon lévő képviselők nagy része is) ezt a rossz példát mutatja nekünk, miközben szintén lop-csal-hazudik...
2015. aug. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!