Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Roma kérdés. Mi lesz itt...

Roma kérdés. Mi lesz itt Magyarországon, ha külföldre távoznak a magyarok? Milyen arány lesz?

Figyelt kérdés

Nem akarok sérteni senkit.De a tény az tény.A munkaképes magyarok nagy ütemben távoznak az országból.Az életükben nem dolgozott romák pedig leginkább gyereket szülnek.Mi lesz itt?Én úgy gondolom,hogy pár 10 év és akár 50-50%os arány lesz az országban. Így is tudok olyan településeket ahol az óvodában 80% nem magyar.Nyilván nagyvárosokban más az arány,de falvakban már inkább magasabb a romák aránya.A falvakban a magyarok meg leginkább idősebb nénik és bácsik már.Fiatalok nem nagyon költöznek már oda, inkább jönnek el ha oda születtek.Mi a véleményetek?Várható statisztika van?

Mi lesz így az ország sorsa?Ha egy kis réteg fog dolgozni,eltartani mindenkit?Most nem a gyerekekről és a nyugdíjasokról beszélek.Őket nyilván a dolgozók tartják el.De felnőtt embereket akik nem hajlandóak dolgozni,őket is a dolgozóknak kell majd eltartani?Mekkora adóra számíthatunk?Összeomlik majd a rendszer ?


2015. aug. 9. 13:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

elnézést az általánosíásért, tudom, hogy vannak dolgozó romák és ugyanúgy munkakerülő magyarok.

de el kell ismerni a többséget,hogy inkább a segélyre váró romák a nagyobb arányúak.

2015. aug. 9. 13:49
 2/15 anonim ***** válasza:
41%

Lesz változás.

A magyarok nem olyan puhányok, mint a svédek vagy a németek.


Előbb-utóbb lesz egy nagy változás.

2015. aug. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
27%
Mi lesz? Polgárháború a letelepedett arabok és a cigányok között. Éhínség, járvány és egymás pusztítása.
2015. aug. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
hármaska, álmodozunk, álmodozunk?
2015. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
szerintem nem lesz lázadás. ha valakinek nem tetszik a rendszer akkor elmegy innen. de most mit lehet tenni a romaság ellen így magánszemélyként? nyilván aki ül a parlamentben annak több lehetősége van
2015. aug. 9. 13:59
 6/15 anonim ***** válasza:
44%
Totális megsemmisülés.
2015. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

"aki ül a parlamentben annak több lehetősége van"

Helyesen: annak több lehetősége lenne...

De tűzoltás folyik. Saját tapasztalat: neveléssel foglalkozó munkához pályázatokon semmiféle támogatást nem kapunk - csináljuk hobbiból a felzárkóztatást:((

2015. aug. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%

A képlet "eccerű":

Nem kell támogatni és kedvezményeket adni a gyerekvállalásért. Hanem svájci színvonalú bérezést kell biztosítani minden olyan produktív dolgozónak aki becsületesen és a nemzet előrehaladásáért dolgozik. Persze maradjon a minimálbér azon produktívnak nevezett dolgozóknak aki például stadiont épít. Ugyanis igaz hogy a talicskázás kemény és értéket teremtő fizikai munka, csak sajnos a stadionokból nem fog jól lakni a nemzet.

2015. aug. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

a munkavállaló nem tehet erről..ha van munka azt el kell vállalni. most hogy gyárat épít vagy stadiont az igaz,hogy az ország szempontjából nem mindegy.de a munkavállaló ugyanúgy dolgozik, ebben nem értek egyet,hogy kevesebbet kapjon az egyik.

abban igen, hogy mindenkinek élhető bért kéne biztosítani. otthonülésért meg nem kéne pénzt adni. gyereket max 2ig támogatni.vállalhat utána,de nem lesz ingyenétkezés és támogatás utána,csak az első kettőnek. ez magyarokat nem nagyon érintené.

és a lopásért is szigorúbb büntetést adnék. így talán munkára lehetne bírni azokat ahol az anya szül,az apa lop. és ebből élnek meg. ha ebből nem lenne bevétel kénytelenek lennének elmenni dolgozni.

na és én több gyárat építettnék, a meglévőket kibővíteném. monoton xar munka, de sok embert tudna foglalkoztatni és az gazdaságnak is jót tenne. pl konzergyárba kell a magyar földeken megtermett kukorica,bab stb. ez jó a gazdának is..

2015. aug. 9. 14:19
 10/15 anonim ***** válasza:
77%

Én koránt sem látom hogy gyári melós kimenne külföldre. Ám valóban a vállalkozó kedvű és megfelelő keretösszeg mellett igen, el fog menni szerencsét próbálni és ha bejön megtanulja a nyelvet is hogy letelepedhessen.


Azonban, attól egyáltalán nem tartok, és szerintem másnak sem kéne hogy cigányország leszünk, van az a pénz amiért a mérnök is itthon marad, a többi meg már "csak azért is kimegyek legalább világot látok" kérdése


Aki itthon keres 400-500at, saját házzal, akár egyedüliként, annak semmi oka nincs kiköltözni és hátrahagyni mindenkit, dupla ennyi pénzért. Nekem a normális színvonal fenntartásához elég volna 500e ft, ebbe ott van a szórakozás, meg minden.

2015. aug. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!