Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy pár ezer átutazó menekültnek rögtön építenek WC-t, zuhanyzót, de a magyar adófizetőknek 25 éve nem?

Figyelt kérdés

(Nem menekült ellenes a kérdés.)

Ha rád jön a szükség, imádkozhatsz, hogy a pár darab nyilvános WC működik-e valamelyik. Általában nem, és persze akkor amikor a legnagyobb szükség lenne rá. Murphy törvénye.


De nem felháborító, hogy a vadidegen, itt soha adót nem fizető embereknek azonnal építenek WC-t, zuhanyzókat, de aki itt él ebben az országban az le van tojva?

Az menjen be a szórakozóhelyre fogyasztani, vagy WC-t kuncsorogni megalázó módon?

A belváros tele van hugyozva, lásd Erzsébet tér. Olyan húgy szag van, hogy csoda, hogy jár még ide külföldi pénzt költeni.


25 év alatt egyetlen polgármester vagy főpolgármester sem volt képes ezt az alapvető szükségletet kielégítő problémát megoldani. Most azonnal tudnak erre megoldást.


Mi indokolja, hogy aki adót fizet, és útközben szüksége lenne rá, annak nem jár ez a szolgáltatás, míg aki átutazó, de még csak nem is pénzét költő turista, hanem menekült, annak egyből felépítik.


Nem ezek az emberek ellen vagyok, természetesnek tartom, hogy segítsenek nekik, de ebből a 2 milliárd forintból nem csak a fővárost lehetett volna kulturált szükség WC-kel ellátni az elmúlt években. Nincs problémám az átutazó menekültekkel.



2015. aug. 9. 18:38
1 2
 11/15 tetro ***** válasza:
0%

21.24

aki itt él a városban az tud wc-re menni otthon, munkahelyen, állomáson, iskolában, mekiben, stb...

a menekültek több százan vannak, és csak a bokor van nekik.

érted már miért kell nekik wc-t állítani?

2015. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
91%
Régóta gond, hogy nincs elég nyilvános WC Budapesten. Viszont másfelől érthető, hogy építenek nekik, mert így nem az utcára csinálnak (remélhetőleg) és talán néha a zuhanyzót is használják, és így esetleg kevesebb eséllyel kapja el tőlük a magyar lakosság a vérhast, meg a többi finomságot.
2015. aug. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

tetro te kötöd az ebet a karóhoz.

Nem értem miért értetlenkedsz.

Az emberre, ha rájön a szükség - természetesen nem otthon, - akkor pont nem tud sehova bemenni elvégezni a dolgát.


Kezded végre megérteni nem tudom hanyadik hsz után, hogy mi a kérdésben lévő alapprobléma?


Érdekes, hogy mindenki megértette rajtad kívül, mint aki itt utánad most írt ő is.


Nincs WC Budapesten. Ez a probléma. 25 éve nincs. Érted? Nem az a gond, hogy odahaza nem tudsz WC-zni, hanem útközben, ha az utcán jön rád a szükség. Miközben a gyerekedet sétáltatod, vagy elmész inni egy sört egy parkba a haverokkal, vagy ha elmész biciklizni.


Most még rákontrázol direkt, mert akkor tudom, hogy direkt trollkodsz.

2015. aug. 9. 23:10
 14/15 tetro ***** válasza:
25%

23.10

összemosol két dolgot, aminek semmi köze sincs egymáshoz.

felfogod ugye, hogy budapestiként van hol kakikálnod azért? tudod lehet reggel otthon. meg az iskolában is. ha a fél órás utat sem bírnád ki enélkül, akkor van egy csomó meki, kávézó, stb... szerintem konkrétan ezért nem csinálnak köztéri wc-ket, mert ezek kiváltották.

de aki 24 órát ül egy téren, mert nincs neki otthona, az nem tud hova menni. jó eséllyel a mekiben sem látnák szívesen őket. és ha nem akarjuk, hogy a keleti előtti téren mindenhol kaki legyen, akkor kell nekik wc-t adni. értem én, hogy neked ez fáj, de komolyan... wc-zz otthon. vagy tüntetőlegesen a keleti előtt, mert neked nem építettek wc-t.

2015. aug. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 kovpet ***** válasza:
79%
Én értem a kérdezőt. És igen, baromi gáz, hogy eddig nem volt klotyó. És szégyen, hogy egy ilyen nagy baj kellett ahhoz, hogy a górék megemeljék a zsíros valagukat és lépjenek. Az viszont öröm, hogy legalább most léptek. A jó oldalát kell nézni, szerintem. :)
2015. aug. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!