Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem tartjátok felháborítónak,...

Nem tartjátok felháborítónak, hogy pár ezer átutazó menekültnek rögtön építenek WC-t, zuhanyzót, de a magyar adófizetőknek 25 éve nem?

Figyelt kérdés

(Nem menekült ellenes a kérdés.)

Ha rád jön a szükség, imádkozhatsz, hogy a pár darab nyilvános WC működik-e valamelyik. Általában nem, és persze akkor amikor a legnagyobb szükség lenne rá. Murphy törvénye.


De nem felháborító, hogy a vadidegen, itt soha adót nem fizető embereknek azonnal építenek WC-t, zuhanyzókat, de aki itt él ebben az országban az le van tojva?

Az menjen be a szórakozóhelyre fogyasztani, vagy WC-t kuncsorogni megalázó módon?

A belváros tele van hugyozva, lásd Erzsébet tér. Olyan húgy szag van, hogy csoda, hogy jár még ide külföldi pénzt költeni.


25 év alatt egyetlen polgármester vagy főpolgármester sem volt képes ezt az alapvető szükségletet kielégítő problémát megoldani. Most azonnal tudnak erre megoldást.


Mi indokolja, hogy aki adót fizet, és útközben szüksége lenne rá, annak nem jár ez a szolgáltatás, míg aki átutazó, de még csak nem is pénzét költő turista, hanem menekült, annak egyből felépítik.


Nem ezek az emberek ellen vagyok, természetesnek tartom, hogy segítsenek nekik, de ebből a 2 milliárd forintból nem csak a fővárost lehetett volna kulturált szükség WC-kel ellátni az elmúlt években. Nincs problémám az átutazó menekültekkel.



2015. aug. 9. 18:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem még egyszer kérj bocsánatot, mert talán mégis megbántottad szegény menekülteket.
2015. aug. 9. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 schocko ***** válasza:
71%
...vagy telekakilják a várost, vagy telepítenek nekik illemhelyeket...kedves kérdező, szerinted melyik a jobb megoldás?...egyébként uniós pénzből épültek, a te adód Orbánnál van biztonságban...
2015. aug. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
72%

A következő kérdésnél pedig azon hőbörögsz, hogy a migránsok betegségeket terjesztenek és minden a sz*rukkal van tele.


Meg kellett oldani valahogy, hogy ne a II. János Pál pápa téren csövezzenek meg a pályaudvarokon, erre a legjobb megoldás a tranzitállomások létrehozása és a különbusz-járatok a pályaudvarok között. Így a lehető legrövidebb időt töltik Budapesten, és azt is a korábbiakhoz képest kulturáltabban.


Az, hogy Budapesten nincs elég közterületi WC több évtizedes probléma, de biztos vagyok benne, ha szeretnéd használni a tranzitállomásokon létrejötteket magyar állampolgárként, nem fognak elzavarni. Bár szerintem a pályaudvarokon eddig is volt lehetőség WC használatra.

2015. aug. 9. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Egy helybéli azért munkahelyen/suliban/otthon meg tudja oldani az ürítést, a kettő közötti úton pedig nem telik el olyan sok idő.


Ezzel szemben a menekültek esetében napi százak utaznak az ország egyik pontjából a másikba, már régen meg kellett volna szervezni a szállásolásukat és ellátásukat ahelyett, hogy hagyjuk őket csövezni a forgalmasabb helyeken. Kissé lassan reagált a kormány.


Abban viszont igazad van, hogy a belvárost leszámítva nem sok nyilvános vécé van.

2015. aug. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem tartom felháborítónak. Sőt amint beléptek a határon azonnal slaggal vagy tűzoltó fecskendővel, jó erős szappannal és gyökérkefével alaposan megsikáltattnám őket. A múltkor a vonaton egy egész vagon kiürült olyan oltári büdös volt az az egy gazdasági népvándorló aki betelepedett oda.
2015. aug. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 tetro ***** válasza:
33%

kérdező,


szerinted hol kellene wc-zniük? a keleti lépcsőire, vagy mégis hogyan képzeled?

2015. aug. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

tetro és mások is.


Olvasd el még egyszer a leírást és utána szólj hozzá.


Mit nem értesz?

A kérdés nem arról szól, hogy sajnálom a WC-t az átutazó menekültektől, hanem, hogy Budapest és bármely város 25 éve nem kap nyilvános illemhelyeket amiket lehetne használni, például babakocsival, vagy biciklivel, vagy kerekesszékkel vagy csak egyedül magadban.


Érted?

2 milliós főváros 25 évig kit érdekel, de itt van pár ezer ember, egyből megy a pénzköltés.


Valóban koncentráltan jelentkeznek a szükségleteik, amiket meg kell oldani, de 25 éve lexarja a főváros ezt a szó szerinti problémát.


Szakadjunk már le a átmeneti menekültekről, és a lényegre koncentrálj.


25 éves kérdés, miért nincs WC elegendő mennyiségben?


A Bp-i Erzsébet téren több fiatal fordul meg esténként mint bevándorló, ott miért nem építenek zuhanyzót és WC-t?


Így már érthető?

A Belváros kellős közepén miért hagyja a Belváros-Lipótváros és a Főváros, hogy huggyal xarral teli park legyen?


Hogy a jól tejelő bárokba menjenek fogyasztani az emberek. Igaza volt Orbán Viktornak Rogán Antallal kapcsolatban, amikor azt mondta a tv-ben: A belváros jóval nagyobb játszótér!


Azt hiszem, nem kell hozzá túl sok ész, mit kell ezalatt érteni...

Valami olyasmire mondta, ha jól emlékszem, Tóni Sopranoval kapcsolatban, hogy miért nem vágyik másik politikai pozícióra, mint egy sima kerületi polgármester.

Burkoltan azért, mert itt a kva sok pénz az V.kerületben.

Az emberek meg xarják össze magukat útközben.

2015. aug. 9. 20:01
 8/15 tetro ***** válasza:
84%

20.01

akkor hogyan kerülnek a kérdésbe a menekültek?

a budapesti wc helyzet miattuk olyan 25éve amilyen?

2015. aug. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
18%

Egy államnak illik úgy fogadnia a vendéget, mintha az otthon lenne, ha Te lennél hazátlan magyar, neked is járna Berlinben a wc, és tiszta víz, emellett kapnád a segítséget, a boldoguláshoz.

Miskolcon lakom, talán egyszer volt a 23 évem alatt olyan hogy nem tudtam bemenni egy wc-re a piacnál, mert le volt zárva, nem csináltam belőle ügyet mert a kiírás szerint még nekem került volna pénzbe hogy hugyozhassak. Megoldottam egy kis zugban az út mellett.


Nekünk azon kell lenni hogy a lehető legjobb megítélést tüntessük fel más országok szemében, amibe nem férne bele az hogy idejön X ezer ember, és konkrétan csak vannak a hétköznapi életbe pénz és ismeretség nélkül, ez elég puritán.

2015. aug. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

tetro úgy kerülnek a kérdésbe a menekültek, hogy a menekültek kapcsán jött elő, hogy furcsa módon ha kell, mégis képes a főváros illemhelyet, meg zuhanyzót biztosítani a város -akár- kellős közepén.


Ha kis zöld emberkék szálltak volna alá az égből és nekik építettek volna WC-t, akkor azt írtam volna ide.



Értsd már meg a kérdés lényegét. Aki itt él és fizeti az adót ebben a városban, annak nem jár közterületre WC. Aki életében 3 Ft-ot nem költött el, annak 1 hónapon belül naponta takarított zuhanyzót biztosít a város.


Nem tudom ennél érthetőbben leírni a kérdésem lényegét.

2015. aug. 9. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!