Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Aki átjön Szerbiánál az mért...

Aki átjön Szerbiánál az mért is menekült?

Figyelt kérdés
Szerintem aki Szerbiában van az már nem menekül a háború elöl mivel ott nincs háború.

2015. aug. 10. 08:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

- Mert nem Szerbiából jön, csak azon keresztül.

- Mert Szerbiában csak kevesek kapnak menekülstátuszt

- Mert Szerbiában nem túlságosan biztosított az ellátás

- Mert Szerbiában nem is regisztrálják.


Értem mit akarsz mondani, hogy aki menekül, az álljon meg a szomszédos országban. Ez egyébként így is van, csak egy nagyon minimális töredéke a menekülteknek megy tovább.

2015. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

De mikor már Szerbiába van vagy olyan országban ahol nincs háború akkor úgymond "megmenekült"!

A többire is csak azt tudom mondani hogy az nem kifogás hogy nem regisztrálják...meg hogy nm kapnak menekült státuszt.


"- Mert Szerbiában nem túlságosan biztosított az ellátás "

Ez már gazdasági probléma itt már akkor gazdasági bevándorlóról beszélünk nem menekültről!


Kösz a normális választ első!

2015. aug. 10. 08:37
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Elsősorban ezért mert ezek gazdasági népvándorlók és nem menekültek.
2015. aug. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Szerintem nem egy minimális rész jön csak át, egy év alatt nagyjából 1,5 millióan jöttek Európába, ez szerintem legalább 1/3-1/2-a az egésznek. Az a baj, hogy összefonódik a menekült a bevándorlóval. Szerintem addig számít menekültnek amíg elhagyja a veszélyes területet/országot, az, hogy onnan még X országon átmegy, már nem menekülés. Annak a reményében mennek Angliába, Németországba, hogy nagy pénzt szakítanak, ebből nem lesz semmi, mert egyik helyen sem tudnak mit csinálni 500 ezer főnyi munkaerővel, nincs semmilyen vagyonuk ezért teljes egészében az ellátó rendszerre szorulnak. Ebből lesz a tragédia, egy idő után senki nem fog munkát kapni, de ellátást sem, a menekültek érdeke is, hogy ne engedjék be őket ha már nincs hely.

Az is érdekes kérdés, hogy miért nem maradnak az olyan stabilabb országokban mint Törökország, ha a kulturális hasonlóságtól eltekintünk, még mindig könnyebb lenne ott új életet kezdeni, még megvan a pénzük amit nem költöttek el az útra, és arra alapozhatnának.

2015. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nahát ez az.
2015. aug. 10. 09:07
 6/16 A kérdező kommentje:

"egyik helyen sem tudnak mit csinálni 500 ezer főnyi munkaerővel"ű

Hidd el nyugat Európa tud!

2015. aug. 10. 09:12
 7/16 anonim ***** válasza:

"Szerintem nem egy minimális rész jön csak át, egy év alatt nagyjából 1,5 millióan jöttek Európába"


60 millió menekült van összesen a világon, ebből 0,7 millió van az EU-ban.


"Annak a reményében mennek Angliába, Németországba, hogy nagy pénzt szakítanak"


Anglia, Németország, Svédország azért cél, mert a töbi országban töredékük (10-20%) kap menekülstsátuszt, az előbbi országokban pedig jóval nagyobb arányban.


"Az is érdekes kérdés, hogy miért nem maradnak az olyan stabilabb országokban mint Törökország"


Törökországban 2 millió menekült van (hármoszor annyi mint az egész EU-ban). A táborok túlzsúfoltak, nő az idegenellenesség, munkát nem kapnak. Nem egy szép perspektíva. Ettől függetlenül a többség saját országában vagy egy szomszédosban marad, a szíreknek pl. mindössze 2%-a jön az EU-ba, a maradék 98% nem.

2015. aug. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tudod hogy tud? Úgy hogy a meglevő munkaerejét "olcsóbbra" cseréli. Vagyis az angol és német kétkezi munkásokat, illetve most már az azokat helyettesítő kelet euróapai vendégmunkásokat fogják kilökni a munkából.
2015. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Ha repülővel jönne ferihegyre, akkor menekült lenne? :)

2015. aug. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Akik már ide értek hozzánk azok már rég nem menekültek...

Hozzánk csak gazdasági bevándorlók érkeznek az előbb leírtak miatt!

Emberek miről beszéltek...itt most nem azon van a hangsúly hogy mennyien jönnek.

2015. aug. 10. 09:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!