Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A média és az állam miért így...

A média és az állam miért így beszél arról, hogy az augusztus 20-i tüzijátékot nem a megszokott helyről csak a dunáról lövik, hanem "kivételesen"a gellérthegyről?

Figyelt kérdés

Elég hülyén mondják,ha a dunai helyszíntcértik megszokottnak,a gellért hegyet meg kivételesnek.


Ugyanis.

Nem inkább a gellért hegy lenne a megszokott helyszín? Ha meg egyszer egyszer nem lönek a hegyröl hanem a dunáról akkor a dunát mondják kivételesnek?


Régebben év tizedekig a gellérthegyről lőtték ,meg 2003-tól 2009-ig minden évben a gellérthegyről lőtték. Úgyhogy a gellért hegy lenne a megszokott helyszín. Csak 22010 óta amióta a DRÁGA fidesz van hatalmon azóta vitték le a dunára és minden évben ott van. Elhiszitek,hogy most is csak a dunáról lőnék csak az építkezések miatt tolták arrébb és gondolták legyen a gellért hegy is akkor. De jövőre biztos újra a dunáról lövik de lehet megszeretik a gellérthegyet és jövőre is onnan. Ki tudja. Amíg az mszp volt hatalmon addig mindig a gellértről lőtték és abban az időben 2003-2009 -ig minden évben ugyan az a cég rendezte a tüzijátékot ráadásul akkor nem költötg ilyen sokat a kormány tüzijátékra hanem 10-20 millióval kevesebbet volt mikot 95 milliót költött csak tj-ra és mégis nagyobb és jobb tüzijátékokat rendezett a cég azok akik akkor csinálták. Mióta fidesz van azóta nagyon sokat költenek rá és kisebb maga a tüzijáték is és ez a cég aki mostanában csinálja valahogy nem tud olyat csinálni amilyet azok csinàltak akiket már említettem. De érthető. Én sem tudnék olyat csinálni , ha a tüzijátékom pénzéből lenyulnak és nem is 128 millióba kerül amennyit a média mond hanem csauk kb. 60 millióba de ezt nem mondják. 128 millából olyan nagy tüzijátékot lehetne csinálni hogy akkora hatalmas lenne mint Ausztráliában pl.


Halkan megsúgom ,hogy ami nagyobb rakétát fellőnek olyan nagyobb magasságba nincs darabja 1300 ft-nál több. Értek a szakmához.


Ami tüzijátékok mostanában aug 20-án vannak pesten azok nincsenek több 60-70 milliónál és mégis több mint 100 milliót mond a média.

Jó hosszú lettem.


Tehát miért nem a gellérthegyet mondják megszokottnak?



2015. aug. 14. 16:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Honnan lőnének máshonnan? Álljanak a vízbe egy csónakkal?
2015. aug. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 PyroMágus ***** válasza:
Értesz a szakmához?:Ddd hallod mi dennel egyig egy darab 1000mmest felloni olyan 6ezer a beszerzési ára 1500 szóval nagyon értesz hozzá inkább menj es mashol meseld ezt.....a gellerthegyrol évek óta bem lövik .....
2015. aug. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Pirotechnikus vagyok.

Nem is hallottam még 1000 mm-es ről.

Magyarországon 50,65,75,100,125,150,175,200,250,300,400 mm -es tüzijáték bombák vannak,de az utóbbi szinte már nincs is. Söt már 200 mm-től felfelé sem használják már. A 20-i tüzijátékon sem lesz 150-esnél nagyobb elnehidd. Régen ezelőtt 6-7 éve még lőttek 300-ast is de már leszoktak róla.

Az meg való igaz,hogy a beszerzési ára kb 1500 ft pl egy 125 mm -esnek ami biztos sok lesz a tüzijátékban.jó van olyan cég ahol 2300 egy 125 -ös csak én egy kb átlagot írtam ,hogy 1500 ft,mert egy hétköznapi ember nem ért ehhez. Szóval beszélhetnénk arról,hogy ki ért jobban a szakmához. Nem csak annyiból áll a pirotechnika,hogy Pyro mágus a nevem ,mert én nagyon értek ám a pirotechnikához mert év végén ellövök pár telepet,hanem tedd le a pirotechnikat tanfolyamot. Csinálj jó néhány pl. városnapi tüzijátékot és majd akkor lehet,hogy valamivel többet értesz a pirotechnikához.

2015. aug. 16. 17:39
 4/21 PyroMágus ***** válasza:
0%
Elirtam 100mmes akkarr lenni Agu húsznál ugyan is 150mmn nem is lőnek nagyovn ,ha pyrotechnikus vagy hat lássuk nekem vám egy kis szerény jutub csatornam ha van merszed gyere es ki tud tobbet a pirotecnikarol egy videoban merkozzunk meg ha meg nem akkor elkonyvelem hogy nem vagy az.. itt irkaljunk tovább : gulyasbotondtobias@gmail.com
2015. aug. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Nem mérkőzöm semmit,van más dolgom is ugyanis én elfoglalt ember vagyok mindig van dolgom nincs időm itt mérkőzgetni.

Elkönyvelsz akkor annak aminek el akarsz könyvelni.

További szép estét.

2015. aug. 16. 22:45
 6/21 anonim ***** válasza:

Pyromágus, azért most komolyan......

Mennyi vagy 14? Van egy YT csatornád, egy évben fellősz pár apró retket meg olvasgatsz pár fórumot, és azt hiszed profi vagy? Hogy mindent tudsz??

Leírtál egy sült idiótaságot, és utána még mindig te vagy az okosabb? Pyrofire-ről is 10-12 euro egy 4"-es bomba, akkor most mit vagy úgy oda a 6000Ft-tal? Az is 3500, és az korántsem alacsony ár.

Másrészt okoskodsz itt mintha többet tudnál mint egy pyrotechnikus. Én is az szeretnék lenni, de amíg el nem végeztem a képzést, addig betudom neki, hogy nem értek hozzá annyit..kész. Na meg persze utána is. Az ember mindig tanul újat.

A videóidban alapvető szabályokat szegtél meg, még azokkal a kis telepekkel is. Mondjuk NE HAJOLJ FÖLÉ. Több videódba is látni, hogy feléhajolva gyújtod.

Lenne még neked bőven mit tanulni. Csak itt kezdődnek a bajok, amikor valakinek nagyobb a pofája, mint mögötte a tudás....

Elég nevetséges vagy. Ahelyett hogy leülnél tanulni, hogy mondjuk szépen kiépíthesd eköré a karieredet, 14 évesen osztod az eszet, meg azt hiszed mindent tudsz.

Szánalmas....

2015. aug. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam is ,hogy csak egy kis amatőr "tüzeskedő" fiatal gyerek lehet. Az,hogy az 1-2 kategóriás kis tüzijátékhoz ért valaki,az nem azt jelenti,hogy akkor már a professzionális tüzijátékokhoz is jobban ért mint egy pirotechnikus.
2015. aug. 17. 00:53
 8/21 PyroMágus ***** válasza:
Kedves 6-os ha kanál egy kicsit is a szakmába tudnád hogy a legkisseb 45mmes bombát is beszerezni 300-400 ft kurul van de mire az engedélyek bekotessel eljutnak a felloveseig az kb 900-1200ft között mozog az ára ezt egy hangsúlyozom szakkepzett pyrotechnikus mondta nekem:)ha erdekell hogy ki menj a PyroFoxhoz es keresd attilát:)a másik ahogy a mostani állás mutatja a pyrotechnikusi képzés sokan a pezert teszik le es nem tudnak a okjs képzés után se sokat a dolgokról,en pedig érzem így hogy sok pyrotecnikusnal azért többet tudok a pyrotechnikarol mint jogszabályok,mint történelem,mint felhasznalas,mint felépítés ,mint elmukodtetes mint néhány pyrotecnkus,ki os vagyok akdava azon hogy hogy lehetnek ilyen embereknek engedélye mintpldaul aakik a hiradokban vagy akikkel néha szoktam beszélgetni emberek. Mostanra az 5 év alatt amióta érdeklődők a szakma egesz nagy kapcsolathalozatot építettem magam köre amit most itt nem firtatnek bővebben. A pyrofiret gyerekes hulyesegnek tartom mert eszméletlen drága es ezer pyrotechnikus haverom van aki ezt Legálisan beszerzi:) mégis hány embernek van otthon a kádár korszakból valo a citadellan talált 70evek beli műanyag tuzijatek felgomb maradványok? Vagy éppen hány embernek van otthon kisseb gyűjtemény a régen a konternereknel kialotott hatastalanitott tuzijatekokbol? Attól meg hogy valaki pyrotechnikus más meg jobban érthet hozzá :) de ha más a véleményed ez van:) a csatornam felé kb régi video amit nem szedek le inkább ha több videót megnézem ami mai talán látsz változást,talán nem:)a kerdezonek meg üzenem hattényleg pyrotecnikis dobjon nekem egy mailt, utóirat ajalom figyelmedbe az ide év követését a csatornamon minden évben draszrikusan más a koncepció:)
2015. aug. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 PyroMágus ***** válasza:
A kor meg bem számít sokat:) a belefektetett idő a lényeg....
2015. aug. 17. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
Ha értesz a szakmához, kérlek nevezt bombának. Pyromágus, te meg tényleg nem értesz anmyira a pyrohoz, mint azt hinnéd. Amikor említetted, hogy a kisebb 20-30 mm es bombettatelepeknél nem használnak bentonitot, mert "a felépítése nem ilyen", akkor már röhögtem. Szerintem azok értenek a tűzijátékhoz, akik csinálják, nem azok, akik veszzik.
2015. aug. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!