Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az Orbán-kormány 2010-óta...

Az Orbán-kormány 2010-óta tartó 2/3-ados történelmi bűnéhez mi vezetett? Milyen tényezők okozták a magyar demokrácia de-facto megszűntét 2010-ben?

Figyelt kérdés
-akár történelmi érettségi kérdés is lehetne. sajnos.

2015. aug. 17. 15:04
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Az, hogy a szavazatok 2/3-a erre a pártra ment. Ilyen egyszerű. Tetszettek volna elmenni és másra szavazni...

(Én nem szavaztam rájuk, mielőtt valaki belém kötne, nem értek egyet a politikájukkal, de a választási törvények értelmében lehet 2/3-os többséggel hatalmat gyakorolni)

2015. aug. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
78%

Orbán 25 éve meghatározza a politikát. Kiépítette saját nyelvezetét, "értékrendszerét", mellyel sok hívet talált-kizárólag a papucsállatkák értelmi színvonalán.Ez a tömeg tűzbe menne érte.

És-bár gyűlölöm orbánt-meg kell hagyni: zseniális politikus. Ahogy zsebre tett egy országot annak népével (jól megosztva őket).. az nem semmi.

10 óta Piréz vagyok.

2015. aug. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

- A 2006-os gazdasági válság

- A politikai közbeszéd szélsőségesebbé válása

- Az őszödi beszéd

- Az évtizedek óta húzódó társadalmi problémák megoldatlansága


A gazdasági válság (nem a mi érdemünk miatt) azóta enyhült, a többi probléma csak rosszabb lett.

2015. aug. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
0%

Ha demokráciaként arra gondolsz, amit az valóban jelent, az soha nem is létezett.

Ha arra az inkább érzelmi, mint intellektuális töltetet hordozó, zavaros fogalomra, amit a média és a politikusok használnak, az ma is fennáll.

2015. aug. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!