Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondolsz milyen lesz az...

Mit gondolsz milyen lesz az életük az erdélyi magyaroknak 25-év múlva?

Figyelt kérdés
Illetve mit gondolsz milyen lesz a határon túli magyar sors 25-év múlva? Javul vagy nem vagy esetleg Isten őrizz rosszabbodik? Mit gondolsz megállítható a határon túli magyarság fogyása?

2015. aug. 19. 16:07
 1/9 EagleHUN ***** válasza:
100%

Talán megállítható a fogyás, és javulhat is a soruk, de csak autonóm területeiken. Ha nem sikerül Autonómiát elérni néhány évtizeden belül beolvadnak beintegrálódnak illetve elköltöznek, és nem biztos hogy "kis" Magyarországra valószínűbb hogy nyugatra ahol ugyancsak beintegrálódás vár rájuk.

Sikerült szétzülleszteni szétverni a Magyarságot 100 év alatt. :(

2015. aug. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
25 év múlva kimégy Erdélybe, megszólítod a kis Mircea Kovac-ot, ő meg közli, hogy: Nu inceleg maghiara limba, de majd szól a nagyszüleinek, akik még mind beszélnek magyarul...
2015. aug. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mit gondolsz megállítható a határon túli magyarság fogyása?"

Azt kell hogy válaszoljam, hogy nem. Ahol sok a nem magyar, ott asszimiláció zajlik. Nagy a kivándorlás, és gyerekből sem születik minden családban 2-3...

2015. aug. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz megmondani, mert az ilyen előrejelzéseket (pl. "100 év múlva ennyi meg annyi cigány lesz, jajjaj") mindig az aktuális trendek extrapolálásával csinálják még azok is, akik ezt a szót nem is ismerik. Viszont a trendek nem nagyon szoktak 50 évnél tovább tartani. A jelenlegi tart 25 éve, de már így is eléggé végét járja, úgyhogy valószínűleg 25 év múlva már egész más dolgokon fognak keseregni az emberek.
2015. aug. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
Még a határon belüli magyarság fogyása se állítható meg.
2015. aug. 19. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%
Kiharcolják maguknak az autonómiát és később majd visszacsatlakoznak Magyarországhoz...
2015. aug. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Nagyjából hasonló ahhoz, ami nálunk lesz. Bár ki tudja, ahogy a románok húznak el mellettünk...
2015. aug. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából elérte a határát mindennemű kisebbségi jogkövetelés. Az elmúlt 25 évben kb. minden megvalósult a követelések közül. Vannak persze még vitás kérdések, nyelvi témákban különösen, de nagyot durrantani már nem lehet. Ha a következő 25 évben az erdélyiek nem találnak egymásra, és nem fog össze magyar s román, egy autonóm Erdélyországért, akkor sajnos az ottani magyarság sorsa egyértelmű: beolvadás és kihalás. Egy ilyen forgatókönyv esetén, 100 év múlva Erdély nagyobb városaiban már nem sok magyar nyelvű beszélő maradna, egyedül a Székelyföldön lenne még valamiféle magyarság, a többi nagyrészt eltűnne. És lenne rengeteg, rengeteg kihalt erdélyi település.


Ha a románokkal közösen megvalósítják az erdélyi autonómiát, azon belül kantonszerűen felosztva alrégiókra az országrészt, és a helyi pénzek nem Bukarestben nyelődnének el, s jutna tőke a helyi befektetésekre, akkor megállítható lenne a magyarság apadása. És Erdélynek lehetősége lenne kelet Svájcává válni.

2015. aug. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kb olyan lesz mint most Satu Mare. 15 évvel ezelőtt mér szinte csak magyarul beszéltek az emberek, akkoriban még gyerek voltam, aztán most nemrég voltam otthon Bucuresti-ből, és lám, totál megváltozott a dolog, már alig hallasz magyar beszédet, románul beszélnek mindenhol. A kisgyerekek sétálnak az anyjuk mellet és románul dumálnak, néhány idős asszonyt halottam beszélgetni de azt is a külvárosban. Kiváncsiságból egy fiatalokkal tömött helyre bementem és kérdzgettem dolgokat magyarul, csak bámultak rám és mosolyogtak majd mondták hogy nem beszélnek magyarul. Ez nem teljes kép mert a 30 év feletti generáció nagyrésze még lehet beszél magyarul de már nem használják a nyelvet. Szóval elmondható hogy Satu Mare szinte már teljesen elrománosodott. Ez lesz a sorsa erdélynek is, lassan elrománosodik, és beolvad Romániába. Végülis ez nem baj, legalábbis nekem nem. A családban már a fiatalabb generációk nem is tanulnak magyarul mert nem tanítják őket, engem még tanítottak anyámék, de mikor én voltam gyerek akkor még Satu Mare viszonylag magyar nyelvű volt.
2015. szept. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!