Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehetnek közmunkások...

Hogy lehetnek közmunkások közalkalmazottak, vagy köztisztviselők?

Figyelt kérdés

Ezt Czomba Sándor mondta, a foglalkoztatásért felelős államtitkár.

Szerintem ez egy akkora baromság, hogy nem igaz.



2015. aug. 21. 22:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
törvényesen sehogy. De ebben az országban a törvényeket eléggé lazán kezelik.
2015. aug. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam, hogy törvényesen ez teljesen abszurd.

Nem csodálom, hogy teljesen el ment a FIDESZ maradék józanesze (ha van egyáltalán nekik).

2015. aug. 21. 22:19
 3/15 anonim ***** válasza:
úgy, hogy közmunkás szerződéssel veszik fel őket.
2015. aug. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Találkoztam már én is olyannal, hogy hivatalba közmunkásként vettek fel embert. Nem tehettek mást, mert fentről jött az utasítás, hogy spórolni kell, ezért közmunkásként kell felvenni, akit csak lehet.
2015. aug. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Hát aztán tudnak spórolni a nagykutyák. -_-

Akkor minek hazudnak Viktorék, hogy az Önkormányzatok minenre megkapják az állami normatívát, hogy mindenre legyen elég pénzük, ha egyszer az önkormányzat meg spórol a pénzen...

Nagyon nem értem ezt az egészet.

Valami nagyon sántít nekem a dologban.

2015. aug. 21. 22:39
 6/15 anonim válasza:
32%

Csavargó bandák lopták szét az országot 1990 óta!

Össze kellene mindegyiket szedni és agyba-főbe verni a mocskos zsiványokat!

2015. aug. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
43%
Gondolom az benne a fantázia, hogy így közmunkás minimálbérért dolgoztathatnak embereket közalkalmazotti beosztásban is akár.
2015. aug. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Efelől azért komoly kétségeim vannak, hogy valóban törvényes eljárás-e ez...
2015. aug. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Duenna ***** válasza:
Czomba Sándor foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkár azt mondta: sok olyan közfoglalkoztatott van, aki munkája elismeréseként később közalkalmazott, vagy köztisztviselő lesz. Ennek fordítottját a jogszabályok egyértelműen tiltják, vagyis közfoglalkoztatottat nem lehet olyan munkakörben foglalkoztatni, ahol közalkalmazottak vagy köz-, illetve kormánytisztviselők is dolgoznak.
2015. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aki e témáról akar beszélni, legalább a szavak jelentésével legyen tisztában. A közalkalmazott, vagy köztisztviselő a közfoglakoztatott egy kategóriája, része. A közalkalmazottat a köz foglalkoztatja. Azon, hogy Czomba nem tud magyarul, nem csodálkozom.

A közmunkás is egy kicsavart szó, aki nem tud magyarul, ennyire telik neki. A kormánytisztviselő például közmunkát végez. A köz számára végez munkát. Ezt jelenti a közmunka.


Ezért azt javaslom, orbitális ismerethiányt ne kezdjünk el magyarázni, pláne ne megvitatni. Abból csak sületlenség keletkezhet.

2015. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!