Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolják a közalkalmazo...

Miért gondolják a közalkalmazottak, köztisztviselők, kormánytisztviselők, hogy az ő adójuktól több pénze lesz az államnak?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért hiszi sok köztisztviselő magáról, hogy ő százezreket adózik, és olyan jól jár vele az állam, mikor a fizetését is a versenyszférában dolgozó adófizetők pénzéből kapja, amit levonnak tőle, azt is a valódi adófizetők pénzéből kapja.


Az hogy ilyen magasak az adók, nagy részben azért is van, hogy a rengeteg állami alkalmazottat fizetni lehessen valamiből. A vállalkozókat meg olyan adóterhek nyomják, hogy a túlélésért adócsalásra kényszerülnek.


Átrendezés kellene a közszférában, pl. az orvosok, nővérek, pedagógusok, tűzoltók több fizetést érdemelnének, míg nagyon sok haszontalan köztisztviselő maximum minimálbért, de inkább még azt sem.


2011. febr. 24. 18:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
47%

Igazad van! Vállalkozó vagyok, és nagyon nehéz a sorsunk.

És ez nem vicc. Csak nem akarok munkanélküli lenni.

Azzal sem járna jobban az ország.

2011. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
72%
aztán, ha nincs adókártyád, személyid, útleveled, taj számod, lakcímkártyád, csp-d, gyeded, gyesed, akkor majd rinyálsz, hogy miért nem alkalmaz az állam valakit, hogy ezeket megkapd?
2011. febr. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
62%
Utolsó ne viccelj már.Annyian vannak,mint a hangyák a boyban.Legyen az NYUFIG,TÁRSADALOM BIZT,APEH,ÁLLAMKINCSTÁR,ezek a hatalmas épületek,irodák,mind tele vannak az irodistákkal.És mégsem intéznek el semmit,vagy csak ritkán határidőre.Az Önkormányzatokról nem beszélve.
2011. febr. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 bumbi02 ***** válasza:
47%

valamelyikőtök dolgozik hasonló hivatalba hogy ennyire tudja hogy semmit tevők? mondok egy példát. nagyobb fizetést érdemelnének a tanárok. ezzel egyet is értek, mert nincs "presztizse" a munkának, kevés a normális tanár.

viszont, ugyanugy a tanárok közt is van olyan aki még minimálbért se érdemelne azért amit ő tanitásnak hiv. például informatika tanárunk, bejön terembe, benyom kivetitőn egy előadást (aminek semmi köze nincs a középiskolai informatikához, hanem egy egyetemi előadás a biomechanikus végtagokról.) majd kimegy teremből, óra végén kikapcsolja. most ő ezért kapjon fizetést? vagy tesi tanárok többsége: fussatok 10 kört focizzatok.


tehát semmit tevő "fölösleges" emberek nem csak az állami szférában vannak. pl anyám NAVnál dolgozik. fél8kor benn van már munkahelyén 5nél előbb nem ér haza.. és ez még a jó eset, volt olyan év hogy 6-7 közt végzett a munkával... tehát hidd el dolgoznak ott is, persze ott is vannak semmittevők.

2011. febr. 24. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Az ilyen tanárokat nem kellene alkalmazni. A többi tanár ne veti ki maguk közül? Remélem a tanárok többsége azért normális, az enyémek szerencsére azok.
2011. febr. 24. 20:45
 6/30 anonim válasza:
46%

én köztisztviselők között nőttem fel és tényleg olyan könnyű nekik. nem is dolgoztak, csak hazahozták a mások által befizetett adót...nem jártak be 2órával korábban és nem maradtak bent tovább a munkahelyükön. nem fordult elő, hogy hazaérve a jogszabályok elemzésével töltötték volna az időt. sőt az sem történt meg, hogy reggel még félálomban kávéfőzés közben ügyiratszámot mormoltak volna és én soha nem tudtam, hogy mi a legújabb törvényváltozás (10 évesen érdekes is lett volna)... egy nagy nyaralás egy köztisztviselő élete.

szerintem egyszer ki kéne próbálnod milyen jó is az, de mindenképpen a jól fizetett előadói pozícióban, lehetőleg vidéken (ők vannak a legtöbben... a vezetők kevesen vannak és hát a sok ember veszi el a TE adódat)

2011. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
41%

"mikor a fizetését is a versenyszférában dolgozó adófizetők pénzéből kapja, amit levonnak tőle, azt is a valódi adófizetők pénzéből kapja"

Valódi? nem sokat tudsz te az adózásról, az biztos...

2011. febr. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

két előzőnek:


Ki kell próbálni magát az embernek egy multinál...

2011. febr. 24. 21:46
 9/30 anonim ***** válasza:
43%
Ha ugyanannyi állami alkalmazott többet adózik, akkor több marad az államnak. Ez színtiszta matematika, ami Magyarországon általában a legutáltabb tantárgy szokott lenni. Nem csodálom, hogy nem érted.
2011. febr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Ha ugyanannyi állami alkalmazott többet "adózik", akkor több a fizetése is, így többet vesz ki az állam pénzéből és kevesebb marad az államnak. Ez színtiszta matematika, ami Magyarországon általában a legutáltabb tantárgy szokott lenni. Nem csodálom, hogy nem érted.

Szerintem így helyes, érted már?

2011. febr. 24. 22:36
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!