Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A menekültek Görögországban...

A menekültek Görögországban lépnek az EU területére?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy a németek ide telepítik vissza a migránsokat, hisz itt léptek be először az EU-ba. De akik Magyarországra jönnek, azok Görögországban lépnek be először az EU-ba, nem?

Tehát nem ide hanem, Görögországba szállítják őket, igaz?

Egyébként egy bangladesi vagy egy eritreai vagy épp egy koszovói mi elől menekül? És hogy hogy mindegyiküknek egyszerre jutott eszébe a menekülés? Nekem ez egy kicsit túl jól szervezettnek tűnik, már kezdek paranoiás lenni, hogy ezt valaki(ik) jól irányítja(ák)...

Egyébként a háborús menekültek eddig a szomszédos országokba menekültek és ha jól tudom csak addig kapnak menekültstátuszt amíg annak oka (mondjuk a háború) fennáll.

Szóval idejönnek ingyenélnek egy kicsit aztán néhány év múlva visszaküldik őket vagy hogy lesz ez?



2015. aug. 26. 01:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom azzal jönnek, hogy közben elhagyják az EU-t.
2015. aug. 26. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is ezen gondolkodtam egy ideje, hogy miért itt zárják le a határt. Ha Afrikából jönnek, akkor Olaszországban kötnek ki először, ha Ázsiából, akkor át kell jönniük Görögországon, Bulgárián, csak utána érhetnek Magyarországhoz. Szóval az EU-ba már előbb belépnek, akármelyik irányt választják, és akkor elvileg oda kéne őket visszaküldeni.


Eritreát úgy képzeld el, mint Észak-Korea ikertestvérét, csak itt még nagyobb a szegénység, se ki, se be nem lehet menni, az oktatás és az egészségügy szinte nem is létezik náluk, ráadásul az ország fele muszlim.

Bangladesben szinte mindenki muszlim, az egészségügy itt sem ismert, Eritrea mellett az egyik legszegényebb ország.

Koszovót is muszlimok lakják, épp ez volt az egyik ok, amiért el akartak szakadni a szerbektől. Gazdaságuk nincs, se munka, lényegében csempészetből élnek meg, már aki nem keres a szomszédban munkát. Függetlenedni akartak mindenáron, mert más vallásúak lakta terület, de arra nem gondoltak, hogy Szerbia legelmaradottabb és legszegényebb része, így függetlenség ide vagy oda, de hogyan fogják utána az államot fenntartani, pláne, hogy ezek után már a szerbek nem fogják segíteni.

Kb. ezért menekülnek e 3 országból, mert ott élni nem lehet, és még az ISIS-nek is jó célpont elfoglalni.


A hirtelen menekülésáradat talán úgy jött, hogy valaki elkezdte, aztán a többi ország is kapott az alkalmon, hogy na akkor ők is, mert náluk se jobb a helyzet.


De nem vagyok szakember, nem tudom, hogyan van ez a menekült státusz, meg mi alapján döntik el, hova kell őket visszatoloncolni.

2015. aug. 26. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 MrPifta ***** válasza:
93%
az EU-ba Görögországba lépnek be, igen, de a schengeni határ Magyarországnál van, azt itt lépik át.
2015. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy kicsit paranoiás. Tényleg támogatják a menekülteket, Szaudarábia, Amírság stb. Ahol jól élnek, de vannak elegen. Így pici pénzért, ami nekünk túnik csak soknak (1000-2000 euró=300-600eFt) abból eljutnak német országig jobb esetben. Az egész elindítója viszont tényleg a háborús területek vándorlása volt. Mi is vándorlunk csak mi jó helyre születtünk.
2015. aug. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Amikor Magyarországra lépnek már nem számítanak menekültnek.
2015. aug. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"az EU-ba Görögországba lépnek be, igen, de a schengeni határ Magyarországnál van, azt itt lépik át."


Görögország is Schengen tagország. Csak szólok.

2015. aug. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha Görögországban vagy Olaszországban lépnek be először az EU-ba, akkor mi miért nem tudjuk őket oda visszaküldeni? Néha én is azt érzem amúgy, hogy így akarja valaki/valakik tönkretenni az EU-t. El kellene már dönteni, hogy mit kezdjünk a migránsokkal, mert ez így nem állapot, hogy csak jönnek és jönnek. Kellene valami kvóta vagy nemtudom, hogy max hány fő jöhet be évente, azokat letelepíteni, hogy dolgozzanak, tanuljanak stb. Oké, hogy szerencsétlenek a háború meg az ISIS elől menekülnek,de ott van a rengeteg arab ország: Szaud Arábia, UAE stb.. oda miért nem mennek? Az EU fejesei is összeülhetnének már végre kidolgozni valamit közösen de úgy tünik képtelenek rá...
2015. aug. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Görögország schengeni ország, ahogy Olaszország is. De például ha Afrikából jövet a hajóval megállnak Máltánál, már akkor bent vannak az EU-ban és a schengenben is.


Márpedig az Észak-Afrikából menekülők vagy az olaszoknál vagy a görögöknél szállnak le. Az Ázsiából jövök a törökökön keresztül érnek ide, onnan meg vagy Görögországba vagy Bulgáriába tudnak csak belépni, és mindkettő EU-tag. És nem a schengeni határ szokták mondani, hanem konkrétan az Unió területére való belépést, ami nem nálunk történik először.

2015. aug. 27. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!