Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is nagyobb problém...

Szerintetek is nagyobb probléma a magyarok gyűlölködő hozzáállása, mint a menekültek, romák problémája?

Figyelt kérdés

Gyakran ledöbbent, hogy a magyarok mennyire mások.

Jobban hasonlítanak az oroszokra, délszláv háború idején a szerbekre vagy a törökökre, akik szerint a kurdokat deportálni kellene.

Abszolút, semmi humanitás, empátia, tolerancia.


Főleg az a megdöbbentő, amikor többgyermekes anyukák apukák, akiknek a Facebook profilképe az, hogy karon fogják a két gyereküket, olyan szöveget lenyomnak, amin még a Reichstagban is elítélnének, hogyha 1940-et írnánk.


Ezeknek az embereknek a gyereke éppen olyan lesz, mint a szüleik.

Ezzel gyakorlatilag mindig van utánpótlása ezeknek a gyűlölködő embereknek.


A kormány ahelyett, hogy azért dolgozna, hogy mindenki tisztelje , elfogadja mások jogait.Ehelyett még ezeket a gyűlölködő embereket bátorítja, sőt azt sugallja nekik, hogy helyes a gondolkodásuk.


A 21. századi Európában, nem szabadna megengedi, hogy ilyen nézetek létezzenek.

Azt meg főleg nem, hogy a gyerekeiket is így neveljék, mert így nevelik.



2015. aug. 23. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
31%
Orbán birkái úgy táncolnak, ahogy a Diktátor fütyül!!!
2015. aug. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%

A gyűlölet nem veleszületett, volt ennek egy előzménye,akkor is ha erről nem akarsz tudomást venni, mert nem passzolna az elméletedhez...


A gyűlöletről annyit, hogy mutass már pls egyetlen másik országot, ahol a romák saját automónia alatt élhetnek, valagszámra kapják a semmire a pénzt, büntetlenül ölhetnek, rabolhatnak, lophatnak, és az ombucmanó mindig kimossa őket a kakiból? Egyedül mi vagyunk ilyen ostobák!


Ha rasszizmust akarsz látni, tekints ki a "szabadság és demokrácia fellegvárába" USA-ba, ahol a színesbőrűeket gettósítják, vagy Dél-Afrikába ahol nem is olyan rég intézményesített apartheid volt. Csak hogy legyen valami halvány fogalmad arról, milyen "szar" is szegínromákoknak itt élni. Valamint tedd fel magadnak a kérdést, miért is zavarták haza őket Svédországból,Franciaországból, illetőleg Kanadából. Biztos mert csúnyarossz náci rasszista fasiszta trappista tarisznyarákok élnek ott is.


Ja és zikkhájl meg hejhitler meg jawohl mein führer,meg ilyenek... :DDDDDDDDDD

2015. aug. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
96%

Ez nem gyűlölködés, ez tapasztalat. Lakj egy évet egy cigány család mellett. Nem lehet kinyitni az ablakot, mert ömlik be az égő vezetékek szaga, meg az üvöltözés. Nem tudsz semmit termelni, mert mire megérik ők ellopják. Az udvarod úgy néz ki, mint a szeméttelep, mert mindent átdobálnak. Ja és a nagyobb gyerekeknek az a legjobb szórakozása, hogy légpuskával lövöldözik le a gyereked kedvenc cicáit, meg a papagájt amit kalitkástul raktál ki az erkélyre levegőzni.

Majd ezek után mondd azt, hogy nem érdemilk meg, hogy utálják őket.

2015. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező egy Nyugati EU-s ország. Írországban így állnak a cigányokhoz.


-Nem kaphat munkát

-Nem élhet a városban

-Nem kéregethet az utcán

-Csak a kormány által kijelölt helyen élhet


Ott se fogadják el őket, ahol dolgoztam, meg is mondták, bárkit nagyon szívesen látnak a világ minden tájáról, kivéve a cigányokat. Az is EU, és még nyugatra is van tőlünk.

2015. aug. 23. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem nagyságrendet nézve azért kisebb probléma, de probléma.


Pontosan értem amit írsz és tényleg szomorú (elég megnézni 2-es és 3-ast), de azért a menekültprobléma egy nagyobb gond. Ha nem is pont most, de 2-5-10-20 év múlva már az lesz ha Európa lakossága felhígul egy eltérő kultúrájú tömeggel aki alulképzett és kirekesztett.



Reagálnék erre a kommentre is:


"valagszámra kapják a semmire a pénzt"



Nem semmire kapják a pénzt, hanem célirányosan. Ugyanarra, amire a magyar. Az esetek nagy részében nem különböztet meg a jog semmiféle juttatást vagy segélyt faji alapon (ritka kivételtől eltekintve, pl Roma ösztöndíj)). Hátrányos helyzet alapon már igen, aminek lehet egyik összetevője a cigány származás, de az sem faji alapon megy (a jómódú cigány nem lenne halmozottan hátrányos).



"büntetlenül ölhetnek, rabolhatnak, lophatnak, és az ombucmanó mindig kimossa őket a kakiból"



Kérlek mutass már egy olyan esetet, ahol azért nem büntettek valakit egy emberölés vagy rablás után, mert az illető cigány volt? (Segítek: nem tudsz mert nem volt ilyen).

Ne érts félre, olyanok a cigányok amilyenek, de amiket leírsz azok hazugságok, hülyeségek vagy túlzások.

2015. aug. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Nézd elmondom én hogy látom.

Élek egy faluban,melozom mint az állat,minden nyamvadt adót fizetek,rendben tartom a környezetem.

Ugyanitt vannak romák,nekik több joguk van itt mint nekem,kapnak egy valag segélyt,tulajdonképp azt csinálnak amit akarnak.Elvárható hogy én tiszteljem az ő jogait?Miért vagyok én kevesebb mint ő?Engem miért nem ajnároz az állam?(megjegyzem nem Magyrországon élek,ugyanolyan kisebbség vagyok a saját országomban mint a romák).Nem kell a gyerekemet arra neveljem hogy ne szeresse őket,engem sem igy neveltek,nem is volt bajom velük soha,csak mostmár a saját szememmel látom mi folyik itt.Nem sajnálom mert annak született aminek,vannak romák akik járnak iskolába,rendbe tartják a környezetüket,normálisak,velük nincs bajom.Viszont mélyen megvetem azt a cigányt aki visszaél a számazásával,csakazért mert ő cigány nem ér többet bármelyikünknél,és nem is érdemel külömb bánásmódót.

2015. aug. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Úgy bírom az ilyen 71%-os életében romát nem látott személyeket.

Nálunk a városban, ha magyar vagy az önkormányzat még azt is letagadja, ami járna, bezzeg ha roma vagy még szólnak, hogy igényelhetsz.

A kedvencem a rendkívüli segély, ami igazából roma segély, mert csak roma kaphatja meg.

A legjobb pedig hogy ezzel hencegnek a romák...

Persze mindezt az ingyen lakás, ingyen rezsi, ingyen fa mellé.

2015. aug. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
81%

"Úgy bírom az ilyen 71%-os életében romát nem látott személyeket. "


József krt-on (8. kerület, erősen romák lakta környék) volt az egyik üzletem (egy másik üzletem egy szintén romák által gyakran lakott környéken volt). Láttam eleget.


Olyat viszont nem láttam, hogy valakit azért NE ítéljenek el, mert roma.

2015. aug. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
6%

14:39, mindjárt nyomják a jogvédősködő nyomorékok a "náci rasszista trappista tarisznyarák írek" című új slágert majd :DDD


"Nem semmire kapják a pénzt, hanem célirányosan. Ugyanarra, amire a magyar. Az esetek nagy részében nem különböztet meg a jog semmiféle juttatást vagy segélyt faji alapon"


Erről annyit, hogy amikor nem volt állásom, nekem valamiért nem járt a munkaügyiben a "segílyke", mert fehér vagyok mint a vaníliafagylalt. Az alkoholtól bűzlő vaddisznó képű sukár csávó meg ott számolgatta a kapott lóvét az álldogálók szeme láttára.

Vagy amikor az iskolákban csak a hátrányos helyzetű (more like kátrányos helyzetű, amirite?) tanulóknak jut étkeztetési és tankönyvtámogatás, holott mást se csinál az iskolában csak verekedik és lop. Vagy amikor a munkáltató előbb veszi föl a többszörösen büntetett előéletű, végzettség nélküli cigányt, nehogy teleajvékolja a médiát azzal hogy "rászistá mádzsárok, há' de dikk má nem ádnák munkát". Szegény, még a végén tényleg elhiszem hogy dolgozni akar.

Hogy a Szennyeslelkű angyalokból idézzek: "még folytathatnám a sort, bébi".


"Kérlek mutass már egy olyan esetet, ahol azért nem büntettek valakit egy emberölés vagy rablás után, mert az illető cigány volt?"


Egész csomó eset van amikor a térfigyelő is fölvette őket, a policájok meg telibeszarták az egészet és "ismeretlen elkövető" miatt felfüggesztették az eljárást. Tőlem eddig "csak" három dolgot loptak el, úgy, hogy ott állt a közelben a térfigyelő. Az ügyeletes tiszt meg csak nézett rám mintha a marsról jöttem volna, mikor feljelentést akartam tenni, és ilyet szólt: "És mit akar, mit tegyünk?" Hát komolyan ez a röhej és a szánalom csúcspontja. Hát igen, ezt nem olvasni ugye a Zsarumagazinban, pedig ott a jóságos rendőrbácsik mindig megmentik a világot a biztos pusztulástól...

Vagy ott a kesznyéteni bácsi esete, akinek konkrétan szétlopták a házát, és volt pofája megvédeni a tulajdonát villanypásztorral. Őt azonnal lecsukták, az elkövetők vígan grasszálnak azóta is.

Mit szólnál a polgárőr esetéhez mondjuk, akire a nyugatiban úgy 15 kisebbség támadott rá ok nélkül - "dikk má' tesókám, milyen fsza telefonod van, ilyen nekem is kéne" - és megintcsak őt sittelték le, mindezt úgy, hogyha két rúgással többet kap, a hullaházban köt ki.

Vagy mit szólnál ahhoz amikor Pesten összevernek egy kerékpározó kisfiút, elszedik a bicaját, a policájoknak meg csak annyi hozzáfűznivalójuk van hogy "miért engedték ki a gyereket biciklizni?"

De ha még ez se elég, nézz meg pár Tolvajkergetők epizódot, a végén elmondják, hány szegínromák elkövetőt büntettek meg érdeme szerint. Ha esetleg bokros teendőid mellett nem akarnád megnézni, elárulom: Semennyit. Kemény NULLA darabot.


Maga a tulajdon vajdájuk mondta meg kerek perec: ha ez a helyzet nem változik meg sürgősen, abból polgárháború lesz. És nagyon úgy néz ki, hogy nem változik.

2015. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Egyik esetnél sincs bizonyítékod, hogy az elkövetők cigány származása miatt nem csinál semmit a rendőrség. Azért nem csinálnak semmit mert bénák. Ha a magyar lop ugyanúgy nem csinálnak semmit, ez nem faji kérdés.


Az már más kérdés, hogy a cigányok között miért több a bűnelkövető - annak már lehet kulturális vagy szociális vonatkozása.


Az, hogy "jönnek a jogvédők" kikérem magamnak. Nem védem a cigányt, olyanok amilyenek, tudom jól.

Viszont azt állítani, hogy a törvények nem vonatkoznak mind a cigókra mind a magyarokra hazugság. Ha így lenne, akkor magyarokkal lenne tele a börtön.


Az alapkérdéstől viszont elkanyarodtunk. Az arról szól, hogy miért gyűlölködünk ennyire a menekültek miatt (hopsz, most látom: a romák miatt is, akkor tényleg ide tartozik).

2015. aug. 23. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!