Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az idősebbek részéről miért...

Az idősebbek részéről miért van ez a lenézés/szánalom?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok (ezt már mától is hallottam amit leírok) most csinálom 22 évesen az utolsó évemet alapképzésen + lehet még 2 év mester. Erre az öregek ezt hallják hogy tanulok máris jönnek azzal, hogy ők már 16 éves korukban dolgoztak és milyen az már hogy még van aki tanul.

Meg a másik, hogy ugye egyetem mellet gyakornokként dolgozok a saját szakterületemen.van fizetésem is, ami nem is olyan rossz kb mindennel együtt 125-130 nettó, persze egy normális junior fizetéstől elmarad, tehát azt se mondhatják, hogy a semmiért vagyok ott. Erre megkérdezik, hogy mikor kezdem a munkát, mondom hogy 8-9 felé szoktam bemenni. Annyi erre a reakció hogy olyan későn megyek dolgozni??


Most azt várják el hogy már 17-18 évesen mindenki dolgozzon, reggel 6-ra járjon legkésőbb dolgozni és ne tanuljon, ne is akarjon többet, jobb munkát ?


2015. aug. 29. 14:59
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon élsz már 22 éve. Ennyi idő alatt igazán megszokhattad volna az ilyesmit.
2015. aug. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
78%

"Most azt várják el hogy már 17-18 évesen mindenki dolgozzon, reggel 6-ra járjon legkésőbb dolgozni és ne tanuljon, ne is akarjon többet, jobb munkát ?"


Ezt. Ilyenek a magyarok. Ezért is nem leszünk soha fejlett ország.

2015. aug. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
1%
Mert az ilyen semmirekellő embereket senki sem szereti.
2015. aug. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
82%

Abba az időbe már elegendő volt az elemi 8 osztály, ezért már sokan 16 évesen álltak munkába.

De az a korszak már elmúlt.

Az idősebb generáció nem tudja, hogy a jelenlegi oktatási és foglalkoztatási rendszer már másabb, mint volt annakidején.

Ne foglalkozz velük!

2015. aug. 29. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Az öregek egy más korban, más rendszerben nőttek fel.Emiatt nem értik, hogy manapság, hogyan működnek a dolgok.


Valószínűleg, ha mi megöregszünk, mi is ilyenek leszünk.

2015. aug. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
30%

Az én munkahelyemen is ez megy.

Kapjuk a 110-120 nettós fizunkat, miközben a belünket kidolgozzuk, a főnök meg minden évben röhög a markába és zsebrevágja az 500-600 milliós profitját, az állam meg közben lenyúlja a fizetésünk felét, de nem, a sok gyökér abban a kis szabadidejében is csak a másik cseszegetésével és gáncsolgatásával van elfoglalva.


Ezért kell innen elhúzni külföldre azok után az értelmesek után, akik már elmenetek, mert itt már nem lesz jobb.

2015. aug. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%

Orbán Viktor is megmondta, kétféle munka van.


Van a becsületes munka az iparban amivel olyan értéket termelsz ami kézzel fogható (pl. gyártósori operátor), és van a himi-humi svihák munka a szolgáltató szektorban (pl. közgazdász, jogász), ami nem termel kézzel fogható értéket.


Magyarország pedig 2010-ben amellett tette le a voksát, hogy ipart fejleszti.

2015. aug. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
38%

"és van a himi-humi svihák munka a szolgáltató szektorban (pl. közgazdász, jogász), ami nem termel kézzel fogható értéket"


És ide tartozik a politikus is, nemde?

2015. aug. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
43%

"És ide tartozik a politikus is, nemde?"


Csak a balliberális. A fideszesek minden nap megmentik kicsit a Magyar Nemzeti Keresztyén Hazát.

2015. aug. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
93%

Van benne valami, én is fiatal vagyok és szerintem egy csomó fiatal nem akar dolgozni, felelősséget vállalni. Ismerek egy 28évest, a szülei pénzelik a harmadik egyetemét járja és még mindig nem tudja mit akar kezdeni magával. Mások direkt megbuknak, hogy fél évvel tovább tartson.

Amúgy 130ezer nettó elég jó fizetés gyakornokként.

2015. aug. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!