Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Most akkor lesz idén választás...

Most akkor lesz idén választás, vagy sem? És ha igen, milyen témában, kormányváltás miatt?

Figyelt kérdés
Én már annyira nem tudom figyelemmel kísérni az egészet, hogy az már fáj.
2008. szept. 8. 07:22
 1/2 anonim ***** válasza:
93%

Választás akkor van, ha azt a Magyar Köztársaság Elnöke elrendeli és hirdetményben közzéteszi. Ez jelenleg nem áll fenn, így - jelen álláspont szerint - nem lesz.


Ha a miniszterelnök lemond, akkor sem valószínű, hogy előrehozott választások lennének. Az SzDSz nem akar előrehozott választást, így jó eséllyel nem lesz.


Jelenleg az, hogy a FIDESZ mit hangoztat, az egy dolog. Az csak az ő "akaratuk", egyelőre még nem "törvény."

Volt aláírásgyűjtés valamilyen témakörben, amiről ősszel lenne választás, de most "nagyobb a tét", így ez a téma "elhűlt."


Perpill nincs érvényes országos választás kiírva. (Szerintem nem is lesz.)

2008. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
választás idén már biztosan nem lesz. leghamarabb tavasszal. A választásnak van egy időkorlátja, nem lehet azonnalra kiírni. idén már nem fér bele a dolog. meg ügye jön a karácsony/újév is.
2008. szept. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!