Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért gyülölik...

Magyarországon miért gyülölik a menekülteket?

Figyelt kérdés

Néhány napja 71 menekült fulladt meg egy teherautóban. Az egyik legnagyobb hirportál oldalán ilyen kommenteket lehetett olvasni a hirrel kapcsolatban:


"Annyival kevesebb, még így is van elég."


"Nem kár értük"


"Sajnos nincs akkora kamion, amibe beleférne az összes."


"Nemtudom sajnálni őket"


És még sok ilyen. Szerintem undoritó, és érthetettlen hogy tudnak emberek igy lealjasodni. A halottak között gyerekek is voltak. Egyáltalán mi járhat annak a fejében akinek ez örömhir. Olyan emberek halála akik semmit nem ártottak nekik, és egyáltalán nem is ismeri őket. Mi lehet az oka a gyülöletnek? Ennyien bedöltek a kormány gyülöletkeltő kampányának? Vagy egyszerüen itt tart az ország 2015-ben?



2015. aug. 31. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 31/63 anonim ***** válasza:

Téged nem lehet meggyőzni.

Ha elmondom neked, hogy jártam Jordániában, Törökországban, akkor nem fogod elhinni, hogy:

- sokkal tisztábbak mint mi

- sokkal modernebb országok

- marhára nem érdekli őket, hogy milyen vallásod van, megél boldogan egymás mellett keresztény, zsidó, muszlim

- Törökországban rengeteg meleget, transzvesztitát láttam. Senki nem bántotta őket

- barátságosabbak mint nálunk


Te kihegyezed arra, hogy a nőknek milyen rossz... Ezer és ezer ellenpélda van, hogy a nők boldogok muszlimként is. Rengeteg magyar muszlim van, aki boldog, nem bánt senkit.


Neked ez nem számít. Neked az számít, hogy van egy kisebbség: tálibok, iszlám fanatikusok, akik a nőket tárgyként kezelik, rosszul bánnak velük (megjegyzem nem csak a nőkkel, hanem mindenkit utálnak aki nem olyan mint ők), és ezt ráhúzod egy egész vallásra.


Joseph Koniról hallottál már? A Szentlélek Mozgalom vezetője Ugandában, népírtást követnek el. Keresztény terroristák. Akkor minden keresztény rossz? Nem igazán értem, hogy miért kell ráhúzni néhány fanatikus miatt az egész vallásra, hogy rossz.

2015. aug. 31. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/63 A kérdező kommentje:

"Nem igazán értem, hogy miért kell ráhúzni néhány fanatikus miatt az egész vallásra, hogy rossz."


Ez lesz ha butáság párosul a félelemmel. Ugye alapbol sok az ilyen Duenna-hoz hasnló iq betyár az országban, a kormány meg még rájuk is ilyeszt és ez az eredmény.

2015. aug. 31. 15:46
 33/63 anonim ***** válasza:
szerinted kérdező miért vannak olyan zónák európában ahova fehér nem mehet be?
2015. aug. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/63 A kérdező kommentje:

Ha nem akarsz bemennei ne menj. Kötelez erre téged valaki?


Egyszerüen szivtelen rasszista ember vagy. Ha tükörbe nézel mit látsz? Olyan emberekről beszélsz akiket egyáltalán nem ismersz. Láttál egy-két oldalt, aminek semmi köze az egészhez, és itt terjeszted a győlöletet. Biztos vagyok benne hogy ezek az emberk is szivesebben élnének saját hazájukban, de menekülniük kell. És még csak nem is akarnak itt maradni. Kicsit képzeld el hogy te mitt tennél az ő helyükben.

2015. szept. 1. 10:48
 35/63 anonim ***** válasza:

"Jaj akkor ne fogadjuk be őket miattad :)"


Nem csak ő miatta, hanem a magyarság nagy része miatt. Te magad írod, hogy mennyire gyűlölik a menekülteket Magyarországon. Ugye nem akarod, hogy még nagyobb feszültség legyen az országban? Esetleg azt, hogy ez a gyűlölet tettlegességig fajuljon? Jó lenne ezt elkerülni, nem?

2015. szept. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/63 A kérdező kommentje:

"Nem csak ő miatta, hanem a magyarság nagy része miatt. Te magad írod, hogy mennyire gyűlölik a menekülteket Magyarországon. Ugye nem akarod, hogy még nagyobb feszültség legyen az országban? Esetleg azt, hogy ez a gyűlölet tettlegességig fajuljon? Jó lenne ezt elkerülni, nem?"


Azt azért nem mondanám hogy a magyarság nagyobb része gyülöné a menekülteket, de az tény hogy sok a hozzád hasonló buta, könnyen befolyásolható ember. Ezért kellene a kormánynak gyülöletkeltő plakátok helyet elmagyarázni az embereknek a helyzetet, úgy hogy az olyanok is felgogják mint te.

2015. szept. 1. 13:32
 37/63 anonim ***** válasza:

Én sem gondolom, hogy a többség gyűlölné őket. De, ez nem jelenti azt, hogy a lakosság kér is belőlük. A közvélemény-kutatások szerint a magyar nem éppen az a befogadó nemzet, mint amilyet szeretnétek, hogy legyen. :)


[link]


A megkérdezettek 46%-a idegenellenesnek vallotta magát, 45% mérlegelőnek, akik között az arabok örvendnek a legnagyobb elutasítottságnak 94%-kal. És igen, a megkérdezettek 9%-a idegenbarát.


De, hadd jöjjenek. Kit érdekel, hogy mit gondol a nép?!

2015. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/63 anonim ***** válasza:
A személyeskedést pedig köszönöm! Kicsit sem vagy előítéletes.
2015. szept. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/63 A kérdező kommentje:

"De, hadd jöjjenek. Kit érdekel, hogy mit gondol a nép?!"


Mert amugy mindig minden fontos döntés előtt megkérdezik mit gondol a nép, igaz?

2015. szept. 1. 17:03
 40/63 A kérdező kommentje:

"A személyeskedést pedig köszönöm! Kicsit sem vagy előítéletes."


Sajnos nem tudok szebben fogalmazni. Egyesek örülnek 71 ember halálának, és én vagy előitéletes?

2015. szept. 1. 17:11
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!