Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon miért gyülölik...

Magyarországon miért gyülölik a menekülteket?

Figyelt kérdés

Néhány napja 71 menekült fulladt meg egy teherautóban. Az egyik legnagyobb hirportál oldalán ilyen kommenteket lehetett olvasni a hirrel kapcsolatban:


"Annyival kevesebb, még így is van elég."


"Nem kár értük"


"Sajnos nincs akkora kamion, amibe beleférne az összes."


"Nemtudom sajnálni őket"


És még sok ilyen. Szerintem undoritó, és érthetettlen hogy tudnak emberek igy lealjasodni. A halottak között gyerekek is voltak. Egyáltalán mi járhat annak a fejében akinek ez örömhir. Olyan emberek halála akik semmit nem ártottak nekik, és egyáltalán nem is ismeri őket. Mi lehet az oka a gyülöletnek? Ennyien bedöltek a kormány gyülöletkeltő kampányának? Vagy egyszerüen itt tart az ország 2015-ben?



2015. aug. 31. 10:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
41%
ezt úgy bírom mindig hogy " volt köztük gyerekek is"
2015. aug. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 anonim ***** válasza:
41%
Első, mit bírsz ezen? Ha egy gyerek is meghal erőszakos halállal, az már nagy veszteség. Mindegy, hogy cigány, magyar, svéd, norvég vagy éppen bangladesi.
2015. aug. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem nem jó a kérdés. Biztosan minden országban vannak ilyen emberek, akik mindenhez, még tragédiához is képesek bunkó hozzászólásokat írni.

Én nem szeretem a menekülteket. De természetesen senki halálának nem örül és senki halálát nem kívánom.

Nézz szét más európai országokban. Sehol sem szeretik őket úgy általában. Németországban nagyon sok atrocitás érte őket. Ez nem a kormány gyűlölet keltő kampánya. Egyszerűen ezt váltja ki az emberekből a bizonytalanság, hogy nem tudják, hogy mi lesz, meddig jönnek még, mennyien, miért pont erre, stb. Az emberek féltik a megszokott életüket és azt látják, hogy az EU semmit nem tesz azért, hogy megoldja a problémát.

Aki meg ilyeneket ír, amit mondtál, az szerintem beteg. Szerintem az ilyen embereknek mindegy, hogy mi történik, mindig találnak valami okot, hogy gyűlölködjenek.

2015. aug. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
44%

Mondjuk figyelj, mi magyarok kit nem gyűlölünk?!

Utáljuk az összes szomszédunkat (ország), utáljuk a lakhelyünkön lévő szomszédokat, utálunk mindenkit akinek kicsit is több van mint nekünk, utáljuk a zsidókat, cigányokat, amerikaiakat, izraelieket, nem beszélünk nyelveket, tehát minden külföldit utálunk aki nem magyarul szólal meg. A fiatalok utálják a nyugdíjasokat, a nyugdíjasok a fiatalokat, utáljuk a politikusokat, utáljuk az idegen autósokat, a vidékiek utálják a pestieket, a pestiek a vidékieket. Ebben a telibevert országban mindenki utál mindenkit. Miért pont a menekülteket szeretnénk?!


(Tisztelet a kivételnek)

2015. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
59%
Kedves kákán is csomot keresö kérdezö! Önmagukon kivül kit nem gyülölnek ezek? (Talán még magukat is, bár ezt meg tudom érteni.)
2015. aug. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak Magyarországon van ez.


A kamionos ügy kapcsán Szlovákiában is születtek ilyen hozzászólások, ami nagy port kavart, mert egy helyi iszlám weboldal nyilvánosságra hozta a nevüket.


Németországban előfordult már, hogy a őslakosok felgyújtották a helyi menekültszállásokat.


Az angol és német nyelvű netes menekültekről szóló hírek alatti kommentek is legnagyobbrészt arra utalnak, hogy a többségnek elege van a bevándorlókból.


És még ezer példát lehetne felhozni, arra hogy nem csak Magyarországon van ez az idegengyűlölet, nem kéne csak a magyarokra kenne ezt, ahogy teszik egyes emberek. Persze, már hozzászoktam, hogy minden negatív (vagy csak annak gondolt) emberi tulajdonság magyar sajátosság...

2015. aug. 31. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 A kérdező kommentje:

"Nem csak Magyarországon van ez."


Igen csak amig Angliában vagy Németországban sok bevándorló él, Magyarországon kevés. Tehát ezeknek az embereknek semmilyen személyes tapasztalata nem lehet. Hány szirirai embert ismernek?

2015. aug. 31. 11:43
 8/63 Duenna ***** válasza:
54%

7-es kérdező!


Butaságot írtál! A bevándorlóknak ismerjük a kultúráját, ami abszolút ellentétes a keresztény európai kultúrával! Ez éppen elég indok arra, hogy ne szeressük az európán kívüli bevándorlókat! Ha te nem ismered, akkor tájékozódj többet róluk!

2015. aug. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
32%
Dehogy ismered... Mit tudsz a szír kultúráról?
2015. aug. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
41%
De nem csak szír... mert ahogy látom minden bevándorlót egy kalap alá veszel. Más egy kameruni, és más egy bangladesi kulturája. Más egy pakisztánié és más egy koszovóié. Melyiket ismered ezek közül?
2015. aug. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!