Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A sok elégedetlentől kérdezném...

A sok elégedetlentől kérdezném: ti rá szoktatok szólni a büfésre, ha nem akar számlát adni? és a fodrászra? és adtok borravalót mindig? és adóztok rendesen?

Figyelt kérdés
2010. márc. 11. 17:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Már miért szólnák rá?

Ez csak egy magyar baromság, hogy számlát kell adni mindenről.

Távolkeleten egy csomó országban semmiről nem kaptam számlát, mégis nagyon jól ment ezeknek az országoknak a gazdasága. Az ország vezetésén, a törvényeken, a bürokrácia mértékén és a hozzáálláson múlik.

2010. márc. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Többnyire megkérdezem, hogy ha nem kérek számlát, akkor ugye elengedi az áfát.

Amúgy meg nem rendesen adózom, hanem túladózom. Mint a válallkozók többsége.

Borravalót csak akkor adok, amikor az elvártnál jobban meg vagyok elégedve a szolgáltatással.

2010. márc. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%

Ez megoldódna ha nem lennének ennyire magasak az adók, és bonyolultak. Illetve ha a foglalkoztatás sok területen, nem a fekete munkára épülne. Ha mindeni elszámolhatná a kiadásait egyszerűbben, és nem attól rettegve hogy még neki lesz kellemetlen ha az Apeh-től Áfa-t akar vissza téríteni!


Kb ennyi!


Csak hogy ehez kell egy középosztály, akiknek a számla csak csere eszköz, és egy működő gazdaság aminek a csíráját nem sikerült 20 év alatt összehozni!


Ki kellene menni külföldre mindenkinek egy kicsit!

2010. márc. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Büfében adnak blokkot, de nem veszem el. Fodrásznál kérek számlát. Borravalót nem szoktam adni, csak ha tényleg elégedett vagyok.
2010. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%
Nem, én sem adok számlát, sőt vállalkozói engedélyem sincs. Nem is tartom legálisnak ezt a néprablást. Majd ha normális kormány lesz és reális adórendszer akkor adok.
2010. márc. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát igen, csak azért ilyen magasak az adók, mert nem fizet mindenki (tőlem sajna mindent levonnak). Ha mindenki kérne számlát mindenről (én sem szoktam), akkor kénytelen lenne adózni utána. Így elvileg a többi emberre kevesebb hárulna.
2010. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%
Sok háborodott nő van aki fontosabbnak tartja a karrier építést mint a családot, hamár a férjük nem tudja őket megpofozni muszáj lesz más úton helyretenni őket.
2010. márc. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az előttem írónak: Te mi a nyavajárol beszélsz. Hogy jön ide a szülés meg a karrier?
2010. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ja bocs. ezt a választ nem ide szántam :D
2010. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Úgy hogy elnéztem. Volt egy feministás kérdés. Más is járhat mégy így, ne tépd már le a fejem :)
2010. márc. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!